Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

 

 

Доматите в Сащ са 1.30$ Тук са 3,50 лв

да... и тия домати от 1.30$ за нищо не стават... освен да тровиш хлебарките с тях...

прав си за съжаление... :wall: а толкова обичам домати :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и да добавя

всяка стока , софтуер включително

се плаща мито и ддс ако надвишава 50 евро.

Ако някой мисли да купува софтуер ;)

За софтуера се плаща само ДДС :virtuoz: Ако ти искат и мито им отвори да си погледнат митническата тарифа. Мито се дължи само за носителите (едно ДВД е 2 долара :D ).

 

@LOE - Това не е така за лицензирането по територии. Както се спомена доста пъти преди това териториално ограничен лиценз използват много много малко компании. Лиценза за използване на копие на програмния продукт Х винаги е между мен и компанията, а не между мен и изключителния представител. Алмар са и представители на MAGIX, а самите MAGIX си ми продадоха софтуера без никакъв проблем и угризение на съвеста.

В 99.9% от случаите, в които си купуваш софтуер (колкото и рядко да се случва това тук, особено от физически лица) няма проблем с териториите.

 

 

Disclaimer - пак с оглед да спестим ценно време и форумно пространство. Да - купил съм си доста софтуер. В тази сфера работя и оценявам усилията на колегите си. И съм си го купувал "вместо" нещо и "за сметка" на нещо, а не защото разполагам с неограничени финанси.

Занимавал съм се с проекти изисквали закупуване от между 1000 и 2000 лиценза за най-различни софтуери, с различни изисквания - така че горе долу подразбирам и от това :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Глей ся, искам да разбера откъде в Нуендо се настройва снапинга при позиционирането на даден риф, соло или каквото и да е в мултитрак.

Пробвах с влачене, ма то си го снапва само на определени тактове. Искам да мога да го местя и слагам където ми трябва на мен, а не където е решило Нуендото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами забрани снап-а

 

то си снапва по бийтове, и повярвай ми не е случайно, и има стабилна доза логика зад това решение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не и когато става дума за неравноделки.

Не знам откъде точно се забранява снапинга, ама барнах нещо и работата се опраи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има си горе и бутонче, не е само шорткът-а. Изглежда като звездичка или като снежинка.

А иначе за неравноделните пак може да е полезен снап-а - можеш да уточниш на каква стойност да ти се прихваща - на 16тинка, на 4тинка, на всеки такт....

много е полезен дори, според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Търся помощ от препатили хора. :rolleyes:

 

При система Sempron 3000+ с 1 ГБ РАМ и 3 харда 80/160/150 и карта E-MU 1212m с ASIO driver настроен на 7ms latency се проявява следния проблем.

При току що отворена програма и запис на MIDI трак всичко е нормално...

Но след по-малко от 5,6 минути, ако пак опитвам да запиша нещо MIDI, въпреки че свиря точно навреме, се забелязва закъснение, което постепенно все повече се увеличава. Ако ресартирам Nuendo-то проблема се решава до следващите няколко минути.

Това според мен е някакво препълване на MIDI буфера, но не знам как да го оправя.

В един от форумите някакъв юзер препоръчваше да се включи опцията MIDI system stamp, но това не разреши проблема, нито пък ъпдейта на новите драйвери.

Ако някой има някакви идеи - моля споделете :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм забелязал сходен проблем когато пусна и друго приложение използващо МИДИ, освен Кюбейса. Тогава започват едни пуканки...ужаст! След като рестартирам Кюбейса вече ги няма. Ако ръчкам само в него пак няма проблем. Машината е почти същата, но с Аудиджи 1 и АСИО на 10 мс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Тъй като от скоро съм с ПИ СИ и идея си нямам от тези неща!

Инсталирах си Кюбейса,но когато зарудя файл за нов проект ,както и всякакъв друг намам звук,всичко мълчи,а индикаторите показват ,че парчето си върви!

Също имам предложение,което за мен си е и молба,някой от форума ,когато разполага със свободно време,до хване да напише съкратен вариант на ръководство за ползване на Кюбейса/за да сме легални защо не и на Рипъра-мисля ,че това ,което искам и ще представлява интерес и за други начинаещи искащи да си записват в къщи е сходно за повечето такъв софтуер/,така както Митака Налбантов,направи преди време,но поне началните и основни неща да опише по-подробно,че само с ръчкане....няма да има скоро минималният резултат!

Също така да разясни,що са това плъгини,ВСТ инструменти - как те се управляват,ако неразполагаш със миди клавиатура или синтезатор за същата цел откъде в менюта да заредя виртуалната клавиатура,зада ги изпиша ,когато се зареди програмата какво се прави,какво да направя,зада запиша във формат аудио,миди,кой от тях е за предпочитане и защо,след края на записа как мидито да го обърна в аудио,как да маркирам и как да режа даден трак,просто да напишат основните неща стъпка по стъпка,като за хора абсолютно начинаещи,мисля,че ще бъде от полза на всики,а и ще се избегне повтарянето на дъвкани вече работи при задаването на въпрос от поредния нов член на форума!

модераторите да забият темата,но да има възможност и за някаква градация в нея,да се получи нещо като универсално ръководство за работа със звукозаписен софтуер!

Има съфорумници вече лектори,сега е момента да се развихрят!!!

Да Ви помоля без много - оффтопик и излишни спорове,та накрая човек да се чуди кое мнение е правилно!!!

Надявам се,че все някой ще отдели от ценното си време,за което предварително му благодаря!!!

 

С уважение!

 

Митко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Вчера ми се случи нещо много странно. Записвам си аз една китара с клика (вградения метроном) на Кубейса и после решавам да си наредя барабани. И установих, че се разминават с китарата. Пуснах само клика и барабаните и пак се разминават !!! Само клик и тупани оставям и се разминават мамка му :happy:

Ако сменя ДКФХ на МИДИ тупаните от звуковата ми карта - всичко е ОК.

Някой има ли идея защо така става?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм не би трябвало да става така

 

единствения проблем на който съм се натъквал е някой семпли да изостават, но само някой, или някой да не ти се чуват изобщо

 

което най вероятно се дължи на грешни ДФД настройки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.