Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

+ това не е задължително винаги притежанието на най-, най-. най- версията (в случая SX или пък Nuendo).

Хората си вършат работа и с "по-олекотените" версии, които са и значително по-евтини. Пък и винаги има възможности за ъпгрейд. А и в често изникват втора ръка продажби на софтуер. Може да е с версия по-стар, но пък е значително по-евтин, а и пак има възможности за ъпгрейд :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:greenangel: ЗДРАВЕЙТЕ! ВЕчЕ Я ИМА В ЕДИН ИЗВЕСТЕН ТРАКЕР......МИСЛЯ чЕ ЛЕСНО щЕ СЕ ДОСЕТИТЕ КОЙ Е.ТАМ Е В КОМБИНАЦИЯ С WAVE LAB 6 ВЕчЕ СЕ ТЕГЛИ. ХЕ-ХЕ .ОТНОВО СПАСЕНИЕ!!!!! АКО НЯКОЙ НЕ СЕ СЕТИ щЕ МУ ПУСНА ЛС
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да! там си Кубейзчето но все още не кракното.Ама нали и с Тройката беше така,Значи скоро ще го бъде,А пък ако някой разбере разбира се да пише.Айде чао!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

synchu е напълно прав.

Не виждам защо е тази истерия да се притежава най-новото особено в конкретния случай.

Ще ви кажа защо - защото е без пари.

Хехехех.

Интересно ми е кой от вас каква кола кара и за колко десетки хиляди долара е?

Иска ви се Ферари, но карате Голф?

Що така?

Може би Голф-а ви върши работа. Дори в някои конкретни ситуации може да ви свърши и по-добра работа от Ферари-то, мдам.

Дълбоко се съмнявам, че хората тук, които ползват над 20% от възможностите на Cubase са повече от 5 души.

Но иначе трябва да имаме още 142 нови функции, ей тъй, за да не изоставаме, хехехехе.

Интересно ще ми бъде какво ще стане, когато Steinberg преминат на хардуер.

Те и сега с тези dongles се приближават...но какво ще правите, когато се повтори сценария Pro-Tools?

A за H2О и AiR спекулациите са доста големи.

И то само заради 4-те елемента.

Н2О дадоха да се разбере, че няма да се занимават със Steinberg.

Дали щото е загуба на време, дали щото имат материален стимул да не го правят (и такива версии циркулират)....няма значение.

Пазара е достатъчно наситен с най-разнообразни решения.

Но вместо да си губим времето в чакане на некви панацеи - по-добре да свирим:greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Интересувам се как се редят барабани.Знам как се влачат и се вкарват в проект ,но аз искам сам да си измисля ритъм ,а не да ползвам готовите.А как се оправя после динамиката и ритмиката .Има ли литература ниакаква на български или англииски, защото си ниамам и елементарна представа.

 

п.с Става въпрос за EzDrummer и Addictive drums през CubaseSX3.

 

 

 

Мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много лесно:

1. В Кюбейса отваряш нов проект;

2. Добавяш МИДИ трак;

3. Зареждаш Addictive Drums (според мен са класи по-добре от EZdrummer);

4. На изхода на МИДИ трака задаваш Addictive Drums;

5. От туулбара избираш моливчето и рисуваш 4-8-16 тактов event върху този МИДИ трак, който си сложил;

6. Горе от менюто МИДИ избираш Drum Editor. След като се отвори - почваш да редиш.

 

Ся ако грам хабер си нямаш от тактови размери и как да си измислиш ритъм няма да е "много лесно", както казах... :unsure:

Като литература бих препоръчал следните продукти:

-Ray F. Badness - Drum Programming- A Complete Guide To Program And Think Like A Drummer (e-book за МИДИ дръминг);

-Cubase SX SCi Master (едно СД видео туториали);

-Cubase SX 3 Tutorial DVD (три ДВД диска видео туториали - МНОГО е добро!).

 

Успех! :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук (Германия) където работя купихме Cubase 4 , у4или6тна версия , която срува 366 Евро . Нормалната цена е 799 Евро . Може да опитате от Бг. да я закупите за тези пари . 6те се радвам , ако съм помогнал на някого :) . Съжалявам за ло6ото писане . Успех .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

.... то и аз бих се радвал ама ..... не знам колко е средната заплата на работещите в това немско училище ама едва ли е под 1500-1800 евро , което ще рече че един Cubase 4 бил той и училищна версия струва около 20% от заплатата на учител да речем , въпреки че пак казвам нямам точна представа колко е заплата в Германия но това не е важно по важно е че това означава че един брой от тази версия в Русе да речем би трябвало да струва 20% от средната заплата тук - т.е. между 50-80 лева щото средната заплата в Русе е между 250 - 280 лева доколкото съм запознат ..... то мисълта ми е - buto приятелю нали се сещаш че това няма как да стане в БГ имам предвид някой да купи лецензиран софт ей тъй да си го има , пък дори и училищна версия , което е много много жалко ..... но факт , дано някой ден стандарта тук стане адекватен на понятия като Евросъюз и т.н. ...... дано ... Цеко :greenball:

Редактирано от zanev 70
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фирмата Steinberg продава на у4или6тни заведения програмата с намаление . Аз съ6то не го знаех . Става доста трудно (трябва документ да се изпрати на Стаинберг) . Мисълта ми бе6е , ако от Бг. се направи запитване до Steinberg за няколко у4или6та в цяла Бг. Пък може да се полу4и не6то . Може пък и да стане . 4увствам се задължен към този Форум за6тото и аз полу4их от тук доста информациа . Поздрави .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....всашност закупуването на учебен лицензен софт на Стаинберг и в България не е трудно.... верно че трябват малко документи но ако се обадите в АлмарКо ще ви обяснят какво точно е нужно........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тези от вас които имат възможност да плащат онлайн по някакъв начин (PayPal, кредитна карта и т.н.) препоръчвам този сайт: www.scitscat.com - от него можете да си купите Cubase 4 Crossgrade за общо $350 или Cubase 4 Studio Crossgrade за $170 :cheers2:! Магазинът на този сайт се намира във Флорида, US, но хората правят доставки и до Европа и до други точки извън Америка, мисля че трябва само да се свържете преди това с тях чрез имейл или по друг начин за да се разберете за тарифите и условията за доставка! Goodluck ;)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.