Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Да, разбира се. Името точно е "Plugin Information" и се извиква от менюто Devices -> Plugin Information. Като го пуснеш на първия ТАВ VST Plug-ins ти се виждат всички налични VST плъгини (които са няколко вида) и където трябва да имаш и Амплитуб-а, за да гоползваш. След като ти е недостъпен, явно не е лоуднат (поради причината, че е на друг дял). Натисни бутона "Add..." и там селектирай фолдъра, където ти е файла Amplitube.dll (или както точно е името му). След това настисни Update List, а при нужда рестартирай Кюнбейс/Нуендо, но трябва да го видиш там Амплитуба! След като се появи вече си го зареждаш по указания в предните постове начини (в инсърт 1). Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е чисто и просто следният. Къде ли не рових и не, и не немога да изкарам звук.

На входа на мидито, в CuBase-а се вижда, че постъпва сигнал. Връзвам си VST инструмента, когато натисна с мишката някой от клавишите (на Кorg Legacy например) се чува звук, обаче когато натисна клавиш на миди клавиатурата ми :D няма никой. Вижда се долу на транспорт модула, че постъпва сигнал но на изхода не.

ще бъда много благодарен ако някой ме упъти къде да пипна точно. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, разбира се. Името точно е "Plugin Information" и се извиква от менюто Devices -> Plugin Information. Като го пуснеш на първия ТАВ VST Plug-ins ти се виждат всички налични VST плъгини (които са няколко вида) и където трябва да имаш и Амплитуб-а, за да гоползваш. След като ти е недостъпен, явно не е лоуднат (поради причината, че е на друг дял). Натисни бутона "Add..." и там селектирай фолдъра, където ти е файла Amplitube.dll (или както точно е името му). След това настисни Update List, а при нужда рестартирай Кюнбейс/Нуендо, но трябва да го видиш там Амплитуба! След като се появи вече си го зареждаш по указания в предните постове начини (в инсърт 1). Успех!

 

 

Благодаря ти, но пак проблема се оказа в "кинтите'.Понеже смъкнах Амлитуба от Демоноид и той няма опашка/dll/ и явно не може да бъде идентифициран и затова не се появява в "Plugin Information".А иначе обяснението ти беше брилянтно,и всичко ми стана ясно.Как обаче да се оправя с тази опашка? Ако имаш идея ще ти бъда благодарен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм.. избрал ли си я правилно в МИДИ - ин на съответния Миди трак?

освен това, поне в Нуендо е така че трябва да се натисне аудишън бутона, че да се чува

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си сигурен, че това е файла, просто го преименувай (сложи отзад едно .dll). Или свали друга версия. Аз също тегля от демона и нямам грижи (мисля, че и Ампли-то оттам го сгънах).

 

П.П. Абе да не си свалил някоя версия за Мас?!?!?! :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и една крива отметка в менютата. Върви в Преференциите, МИДИ (не знам точно къде беше) и търси MIDI Thru. Ако няма отметка (т.е. е деактивирано) - не се чува нищо, въпреки че при просвирване на МИДИ трак VSTi плъгина реагира и звучи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледнах в Prferences и Мidi Thru е отметнато. Аз вообще не съм навътре с Cubase тепърва я започвам, та незнам от къде трябва да натисна този Audition бутон. :wallbash: Ами мисля че съм го вързал правилно, защото когато избера миди файл всичко си е наред и си свири фаил-а през вст-то, променям си пресет-и т.н.

Ще бъда благодарен на всеки който изкаже дори хипотетично мнение. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми значи тоя бутон се нарича всъщност 'monitor' и изглежда като фуния малко :beer: ама в Кюбейс, сега видях, че става и без да е натиснат...

 

Начи да преговориме стъпките по пускане на ВСТ инструмент.

1. Devices/VSt Instruments и там избираш съответния инструмент

2. Нов Миди трак

3. в Миди Ин на новия миди трак избираш контролера, който ползваш

4. в Миди Аут избираш VSt инструмента

 

както ми го казваш, ми звучи, че стъпка 3 липсва, щом даже и в транспорт панела се вижда активност на контролера. Ако не е така, виж първо дали контролера се появява в Device Setup/All MIDI Inputs и дали е активиран там.

В краен случай преинсталирай драйвера на контролера. :punk_guitar:

Каква е клвиатурата бтв?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си сигурен, че това е файла, просто го преименувай (сложи отзад едно .dll). Или свали друга версия. Аз също тегля от демона и нямам грижи (мисля, че и Ампли-то оттам го сгънах).

 

П.П. Абе да не си свалил някоя версия за Мас?!?!?! :rockon:

 

Големи благодарности братле!

Отново си абсолютно прав,изтеглих друга версия и ми излезе в Кюбейса,но не мога да чуя ефектите на Аплитюба ,защото искам да ги прослушам в реално време преди да записвам/или въобще може ли да се свири в реално време с Амплитуба ,когато е плъгнат в Кюбейса/ ?

Извиниавай,малко много ми станаха въпросите , ама пуста страст нали знаеш как е -като малки деца сме!

Още веднъж,благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си сигурен, че това е файла, просто го преименувай (сложи отзад едно .dll). Или свали друга версия. Аз също тегля от демона и нямам грижи (мисля, че и Ампли-то оттам го сгънах).

 

П.П. Абе да не си свалил някоя версия за Мас?!?!?! :rockon:

 

Големи благодарности братле!

Отново си абсолютно прав,изтеглих друга версия и ми излезе в Кюбейса,но не мога да чуя ефектите на Аплитюба ,защото искам да ги прослушам в реално време преди да записвам/или въобще може ли да се свири в реално време с Амплитуба ,когато е плъгнат в Кюбейса/ ?

Извиниавай,малко много ми станаха въпросите , ама пуста страст нали знаеш как е -като малки деца сме!

Още веднъж,благодаря!

 

П.П Братле оправих всичко,мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ги следвах тия стъпки и въпреки това нямах звук, именно защото бях махнал въпросната отметка на MIDI Thru. Просто казах да провери човека, но явно не е от там.

 

BTW, при мен каквото и да правя с тази новата карта тоя Аудишън изобщо не се ползва. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Машината ми е АМД64 3000+, 1ГВ РАМ, 250 ГВ САТА2 (единствено дето карам с вграденото видео още, ама не мисля, че зависи от него). Ползвам вече истинска саунд карта М-Аудио АР 2496, ХР-то е сетнато повече от перфектно, имам Кюбейс и още 2-3 софта само - всичко е чисто и изрядно!

Слагам един МИДИ трак в Кюбейса с Аддиктив дръмс на изхода и свиря "лайв" с МИДИ клавиатурката. И по някое време почва да пращи и пука. И светка лампата за ЦПУ натоварването в джамчето VST Performance. Същото се получава и с ДФХ Супериор. Не мога да разбера какво повече иска, за да свири НОРМАЛНО, както се очава, че трябва да се държи машината. Да не би да е слабо ЦПУ-то? Защото преди няколко дни направих същото при един фен с Бартън 1700+ и Крейтив Х-Фай и там положението беше ДОСТА по-зле, клонящо към невъзможност да се свири... :greenball:

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Настройките на кое? Всичко е нагласено според както си трябва. Изчел съм разни туториали за DAW настройки и съм нагласил машината така (тя и преди това така беше сетната, с изключение на Background services). Ще опитам да клокна професора да видим дали ще има разлика...

 

П.П. Ще потърся и някаква к'ва да е външна видео карта PCIe, колкото да тествам да не би вграденото видео да прави нещо проблемация...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.