Jump to content
Българският форум за музиканти

crazy_train

глава и самоделен кабинет

Recommended Posts

Ами незнам дали е удачно да попитам,но в единия магазин в който отидох незнаеха какво да ми кажат в другия колкото пъти да отида продавача го няма,та. Преди седмица ми щукна идеята за направата на кабинет и махането на транзисторното кубе бих попитал.

два говорителя Eminence http://www.musicworld.bg/bg/c_1203/i_2339/Eminence_ME10_1008.html биха ли паснали на глава crate v33h http://www.musicworld.bg/bg/c_432/i_22966/Crate_V33H.html или,по-точно ме интересува ще има ли опасност за самата глава. и ако има към какви 10инчови говорители да се насоча? благодаря предварително :blush:

Точно тия не съм много сигурен, че ще станат...не за друго, ами май не са китарни, а широколентови...

И мен ме съмнява да са китарни.

По-добре 2 х 12" :)

:thumbs_up: . И един ще стигне, но при определени условия.

ПП. Понеже питащият е от Пловдив, ще му е добре дошло да тества на живо кабинет с такъв високоговорител.

Edited by Parni_Valjak

Аз съм с 2бр. е такива:

1325863279_0.jpg

Private jak 12", 50 вата на 8 ома, според мен пасва идеално на тази глава. :)

Edited by lyu_records

мерси за бързите отговори :godbless:

Rajin Cajun-a го дават със 100dB чувствителност! Послъгват сигурно леко, но пак е над 90. Аз дрънкам на едно 15W комбо с такъв и повече от 2 не засилвам. Ако изцепш 30 ватовия crate докрай, може и стъклата да паднат. И определено, ако е такъв трябва да е само един - няма как да вържеш два и да остане 8 ома товара (колкото изисква главата).

crazy_train,

виж тази тема, в която говорителя е Rajin Cajun :

Проектиране и изработка на китарен кабинет by bluelemon

и виж резултатите:

http://forum.muzikan...post__p__693231

После се свържи с bluelemon , за да чуеш на живо за какво иде реч.

Ето и мнение на уважаван колега за резултата:

...

Накрая чухме кабинетът, направен от bluelemon и проектиран от него и Parni_Valjak. Забележителното в него беше, че е с 10-инчов говорител, а звучи като 2х12 - с доста солидни ниски.

...

Edited by Parni_Valjak
  • Like 1

То и да станат дали ще ти хареса звука? Има доста добри примери на DIY кабинети, които звучат доста добре. Ще е интересно после да пуснеш и да чуем какви са резултатите.

Parni_Valjak Мерси за връзките,ще се свържа с човека,но незнам дали ще е тази седмица че малко ще заминаваме на почивка.ама ще го намеря :D .Иначе се отказах кабинета да е двоен първо заради съпротивлението и изходите на усилвателя второ китарните говорители били доста мощни :surprise:! преди малко като видях схемата от теста малко останах като гръмнат.И най-късно почвам да сглобявам,другия месец,за усилвателя ще го купя втори,да събера пари че нямам годините за да ме вземат където и да е на работа и чакам празници :lol: като е готово всичко ще пусна едно видео за резултатите.даже на първо време може да се свири и без усилвател ще взема преходник за уредбата.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Content

• By Nikolov05
      Здравейте! Нямам опит с това, затова ще помоля да споделите мнения по въпроса - Възможно ли е свиренето вкъщи с 15 W 1x12'' комбо с добър clean и overdrive, без да звучи "choked", ''muddy'' и т.н. (също и без атенюатор)? Мога да дам пример с Fender Bassbreaker 15, Fender Blues Junior IV и Vox AC15C1. Оточнения за моята ситуация - свиря в ъгловата стая на къща, без звуко-изолация, а съседският двор е на 8 - 10 метра.
    • By Janick_Gers
      Здравейте всички,

Имам следното запитване - може ли да ми разясните как стоят нещата с така наречените ефект контролери (ако се изразявам правилно). Става дума за това, че чувам за случаи, в които имаме кабинет, да кажем с три канала, имаме 5-6 външни ефекта (камиончета), но най-накрая имаме една голяма педалиера, която прилича на процесор и може така да се програмира, че комбинация от 2-3 ефекта да представлява бленда, която да се задейства с едно натискане на педалиерата. А не да правим три отделни натискания за хоръс, дилей и бууст.

Това, всъщност миди контролер ли се нарича или не? Как точно се навръзва в целият сетъп и какви марки и ценови листи има за тези неща? Някой ползва ли такъв тип педалиера и доволен ли е спрямо удобство/цена? Има ли опасение за намаляването на качеството на звука по някакъв начин?

Благодаря предварително
    • By Радослав Кочев
      Здравейте,

Наскоро си купих ето този усилвател: http://www.voxamps.com/AV60 от икономов.

Мисля че се води моделиращ усилвател изцяло аналогов, но има 2 лапми, една за преампа и една за пауърампа. 

Звучи много чисто, като high gain каналите също са много добри.

Та проблема ми е че искам да записвам звука от него на компютър и да мога да го обработвам с някой DAW.

Кой според вас кой е най-добрия начин за това? Чух че повечето студия използват микрофон отпред пред кубето... ако това е най-добрия възможен начин, дайте някоя препоръка какво да си взема (цената не е толкова от значение, стига да не е безумно скъпо). 

Също така виждам че усилвателя има изход за друг кабинет и също така phones жак. Като сложа слушалки на тях се чуват всички ефекти + всичко останало. Та дали може от този изход да се записва в компютъра? Предполагам че за това ще ми трябва нещо такова с хубави ASIO драйвъри:
      http://rockshock.eu/kitari/efekti-za-kitara-bg/drugi-efekti-za-kitara-bg/peavey-xport-bg.html
      Въпроса ми е доколко хубав, чист студиен звук може да се изкара така.

Приемам всякакви мнения, коментари и препоръки.
    • By emosms
      Страничен проект за кеф и без срокове. Събирам инфо и съвети.
      Идеата е преамп модул за бас китара.
      ---
      I. Преамп част, варианти:
      1. двоен триод, последователно свързан
      2. двоен триод, каскодна схема
      3. пентод

Подвъпроси:
      - да използвам ли катоден повторител мосфет за да сваля изходното съпротивление, или да разчитам на следващ модул с високо такова?
      (за каскодната схема, не си спомням сега дали на изхода не беше с нисък импеданс.)
      - варианти 2 и 3 - да използвам ли прост буустер отпред, за да предизвикам леко кривене в ламповия модул?
      ---
      II. Еквалайзер, варианти:
      1. Петканален еквалайзер
      2. 2(3) канален парамтрик с фиксирано Q
      ---
      III. Компресор (може и да отпадне)
      - никаква идея какво
      ---
      IV. Балансиран, небалансиран изход
      - какви ОУ, варианти на схеми
      (смятам цялото нещо да има и 2x15в захранване)
      ---
      V. Последователност на модулите
      1. компресор, преамп, еквалайзер
      2. преамп, после другите
      3. еквалайзера изнесен най-оптред, все едно бас с активна електроника
      4. други
      ---
      Приемам съвети и идеи за всеки модул, последователност от модули, схемни решения на модули, избор на ОУ.
      Най-малкото ще гледам сеир при мнения, които старателно избягват да коментират посочените точки, или да допълнят нещо съществено, което пропускам.
      Не съм на зор да го правя все пак .
    • By MusicDivision
      От днес 30.09.2014 официално Music Division представя марката Kemper Audio за България
      Преди няколко години Kemper представиха своята концепция за "клониране" на звуците на всеки един усилвател и я развиха до продукт, който Ви позволява да правите идентичен профайлинг на всеки ваш любим усилвател. Да, именно профайлинг, а не симулация. Това инженерно решение Ви позволява да имате не един, а всички свои любими усилватели в едно преносимо устройство, което можете да използвате както в студиото, така и на живо. Удоволствието напълно сами да профилирате различни усилватели, докато получите абсолютно идентично "копие" е високо ценено от много музиканти, звукови инженери и продуценти. В прикаченото видео можете да видите основните функции и възможности на вече прочутия Kemper Profiling Amp.

https://www.youtube.com/watch?v=h0SmSl1aS1w

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.