Jump to content
Българският форум за музиканти

Лилия Ковачева-Топорчева, преподавател по тромпет в НУМТИ, гр. Пловдив


Recommended Posts

Като за нивото на това учебно заведение се е справила добре. Все пак там се подготвят теоретици :)

Къде се подготвят теоретици? В НУМТИ ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Има нещо гнило в пловдив... с тези служби и щатове от едно време.

Но това си има и добра страна в чалгаризираната ни държава.

Има и един джаз-поп бенд, забравих как се казваше - са на заплата към общината. С изявени и любими фигури там.

Свирят на живо на открити сцени по различни поводи.

Винаги може да се спори, дали няма някои по-добри , които може да гушнат щатчето, ама тва е положението :) - държавна работа.

Също има забрана мисля да има попфолк изпълнители на публични места, т.е. до някаква степен на общински разходи.

Или беше само покрай нова година ....?

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По мое време се наричаше ВМПИ (Висш Музикално Педагогически Институт). Та там се наблягаше повече на теория и не толкова свирене.

Сега са добавили повече специалности, за да се печелят повече пари, но едва ли са започнали да свирят повече.

 

Аз така и не го завърших, но единичните семестри на които съм присъствал ми беше....скучно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам говориш за Академията, това е преподавателка в училището, въпреки че концертът е бил в Академията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да започнем седмицата с нещо малко по-стойностно предлагам. Един от любимите ми тромпетисти:

 

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам јесу ли ово двоје професори на музичкој академији? Овако срамотно погрешно свирање није ни за нижу музичку школу. Риба чак није могла добро да се наштимује неколико минута. Брука и срамота!!!
:godbless:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тромпетите май са извадени от зимника и затова са паднали на 432хц, та все още не са загрели до 440хц, :hysterical: Иначе госпожата си свири добре! :greenball:

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, ха, ха, стана ми весело за едно време, благодаря за линка. Гледах го преди години и тогава (а и сега ) много се веселих Аз съм от същото училище и познавам доста от действащите лица!!!

Но в защита на училището искам да кажа, че нивото там винаги е било доста високо и не знам как въпросната е попаднала там (макар и да предполагам, че по бащина линия, защото баща и преподаваше по мое време и между другото беше добър .). Обърнете внимание, че оркестъра, който е ученически (и в който и аз съм свирил навремето) е на доста по добро ниво от солистката :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.