Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за лампова глава


lyu_records

Recommended Posts

Да си купиш як лампов АМР и да не му ползваш драйва е като да си купиш автомобил и да го буташ...

Камионите не са нищо друго освен симулация на истински АМР (и то недотам успешна). Ти имаш такъв, но не го ползваш, а се натикваш с някакви бледи имитации? WTF??? :wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 49
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Та мнението на колегите с които говорих е да гледам да звучи хубаво и изчистено на чистия канал. Та за това се поспрях на Marshall MA50H слушах го оня ден отново, честно казано семпло изчистен маршалски си саунд
Маршъла не звучи чисто в никакъв случай,определено не е усилвател за чиста китара,за феновете на изкривения/овърдрайв саунд (и аз съм там) е достатъчно да се поусили ,а с един буст като камионче става на тресня вече със всичките фийдбеци и т.н..

Едит,абе веднъж свирих с амп на Дими в една репетиционна,който цепеше страшно,без никакви бустове,супер изработка :godbless:

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото гледам може да се докара да звучи доволно.

Е го на ревюто в тубата.

Ма до колкото виждам се произвежда във Виетнам, та то и за това му е такава цената. Иначе си е по английски стандарт. Туй пише изодзадзе. :icon_shithappens: Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбирам как си избирате усилватели по дема, препоръки от приятел и т.н. Особено пък китаристите, дето няма 2ма с една и съща концепция за звук :) В нашия магазин има повече от 50 лампи, по другите също има - взимай китарата и тръгвай да тестваш, пък после вече му мисли. Случвало ми се е да чуя как супер яка китара и супер як амп звучат като гъз, просто защото не си пасват. От там нататък, каквото и да ти казват, да гледаш, да четеш - не го ли чуеш и почувстваш сам - все тая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с камиончетата, дето са ти го втълпили колегите китаристи, е бая безобразно.

Тук четеш мнения на хора, които от доста време се образоват редовно на тема китари, ампове и свирене (е, някои не толкова редовно :whistle: ). Ако ще разчиташ само на дисторшън от кутийки, по-добре си купи лампово крайно стъпало с максимално прозрачен звук. Можеш да изпробваш такъв вариант в репетиционната на Моцарт в Красна Поляна. Аз обаче подкрепям на 100% мнението на Baby Thomas и не съм чувал непоръчково камионче, което да звучи тъй благо като Mesa Mark IV, или истинско Soldano. Камиончетата се ползват за ефекти, бууст, в случай, че търсиш различен тип звук от основния на ампа ти или в случай, че след години свирене във всякаква апаратура си стигнал до извода, че предпочиташ драйв от педал пред лампов такъв.

Почети с каква апаратура са записвани любимите ти албуми, с какви ампове или системи свирят любимите ти китаристи, слушай семпли от тях в Ютуб и разбери какво звучене търсиш. След това тръгвай по магазините или говори с майстори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее колега взе ме хептен за първолаче. Знам какво саунд искам ма не мога да си намеря усилвател, в който да ми хареса неговия си драйв. Иначе масово аналоговите кривеещи камиони звучат най-добре в лампа включени и никой не може да ме убеди, че са имитатори те просто си кривят. Имал съм boss ds-1 завирал съм го във всякакви транзисторни усилватели и звучеше абсурдно зле (пчеличка) в лампа като го чуеш ще се хване човек за главата НИЩО ОБЩО!!! Та въпроса е какво нещо може да се намери за тея пари и да криви доволно и да може да се чуе, защото не ми се ще да взимам нещо преди да го чуя. Ма май ми намирисва че ще се разхождам на гости в германия на познати роднини. Щото до тук чутото в Бг не ми допада, не е да не съм ходил по магазините, не е и да не знам какво търся. Просто не мога да намеря нещо което наистина да ми допадне. Иначе то лесно нямаше и какво да питам просто си взимам ma50h marshall и толкоз ма ми се ще да взема нещо наистина хубаво което ми допада. От изброените марки до тук от колеги, за което много благодаря съм се спрял на няколко които се опитвам да ги издиря в БГ за да мога да ги чуя.

Ще си намеря ламБата! :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може по някое време да чуеш Simon Bradley the HOG.

Не знам колко си претенциозен, ама би трябвало да ти харесат различните му типове собствени драйвове.

Е така, да видиш, че има има нещо, което ще ти допадне. И ще има повече от един тип готин драйв.

Пък си купи нещо ново преди това, за да има за какво да те е яд после.

 

И имам чувството, че имаш известни колебания за този Маршал МА.

По принцип не бързай с избора, защото после ще те е яд.

Това, че си останал без амп, не е фатално. Имаш ли акустична? Свири на нея

докато си вземеш амп, даже е полезно.

Съвета ми е да тръгнеш на покупка, като си кажеш - аха , това е моят амп.

 

Камиончетата са си камиончета.

Хубавият драйв на ламповият амп, не пречи и не означава, че не трябва да си събираш камиончета.

Тези, които влизат в лупа са винаги необходими.

За отпред може да си ползваш за допълнително бустване, драйвове или дистери за различен цвят звук.

Обогатяват палитрата. Но това ще си го решиш в последствие.

А и така ще имаш време, колкото искаш да експериментираш.

Ако се беше насочил към лампов амп само с готин клийн и твърдо да ползваш външни драйвове, тогава е друга работа.

Доколкото ми става ясно, ти трябва един приличен клийн, какъвто повечето лампови ампове си имат

и един як драйв канал.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да предложа на автора на темата вариант.

Като върл фен на Ориндж бих ти предложил да разгледаш Orange Thunder 30Н. Мисля, че Форте Мюзик ги внасят в БГ.

А ако ти трябва само един драйв канал ( в което се съмнявам) скоро ще излезе Orange Dark Terror , една миниатюрна главица, която можеш да си носиш под мишница.

Но като ти видях бюджета, залагам на Тъндър-а. Дано да ти пасне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Та разговарях с няколко колеги китаристи и тяхното мнение е да не разчитам кой знае колко на гейна-драйва заложен в главата а по скоро да си събера хубави камиони.

 

Това е концепция, която не вярвам да споделят всички. Примерно аз познавам поне 5 китариста свирещи твърда музика в група, които ползват hi gain от главата, а характера на звука се коригира с буустове. Лично аз имам 2 такива ампа, които отнасят всякакви шугави камиончета - Меса Дуал Ректифайър и ПиВи 5150 II. Втората глава почти ти е в бюджета за втора ръка. Огледай се и за ENGL-и, скоро си поиграх с няколко модела - жестоки са и звучат доста по-модерно от класическите. Успех с избора и най-важното е да се кефиш :music336:

Редактирано от death^metal
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки си има различно виждане за звук,от голямо значение е инструмента и техниката на звукоизвличане,ако свириш с голяма атака да речем с Гибсън през лампа си криви,ама да галиш китарка със сингъл адаптери не звучи така,колкото и да е изпържен ампа.

Та пробвай си с твоята китарка усилвателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се намесвам в спора ЗА или против камиончетата, думата ми е за друго. Много ми е интересно как някой разчита да чуе автентичен звук от едно демо след като компютърът не е устройство за качествено възпроизвеждане на музика. Даже и включен в суперкачествена акустична система РС не може да даде реална представа за истинския саунд. Освен това подозирам, че голяма част от потребителите разчитат на компютърни колонки, от които се носи страхотен саунд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички китари са ми с хъмбъкар адаптри на бриджа, на бридж не уважавам сингъла зареди вида музика която свиря.

Orange Thunder 30 -

Учудващо за Ориндж те принципно са си много яки усилватели, но до колкото знам не стават за твърда музика, ма този заслужава внимание.

Подобни ревюта в случая не ме интересува как звучат, а колко могат да кривят главите, за звученето вече на место с китарата и ампа на саме за 10-тина минути.

Сега от тук си правя списък с глави които отговарят на бюджета ми и кривят доволно, след това тръгвам да ги издирвам, за проба. :punk_guitar: :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш ли, защо не пробваш в новия магазин зад Булбанк. Там има доста неща, чувал съм как ги пробват и тежкия звук е - не кърти мивки, ами танкове! Единият от пътите когато бях там саунда беше 1:1 с AC/DC - просто невероятмно. При това без никакви външни ефекти!

За съжаление не забелязах каква марка са техните неща, защото аз свиря на слушалки, но така или иначе ходя често мога да споделя след като проверя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш ли, защо не пробваш в новия магазин зад Булбанк. Там има доста неща, чувал съм как ги пробват и тежкия звук е - не кърти мивки, ами танкове! Единият от пътите когато бях там саунда беше 1:1 с AC/DC - просто невероятмно. При това без никакви външни ефекти!

За съжаление не забелязах каква марка са техните неща, защото аз свиря на слушалки, но така или иначе ходя често мога да споделя след като проверя.

Къде по-точно се намира този магазин май не го знам? :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.