Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за лампова глава


lyu_records

Recommended Posts

Здравейте колеги разкарах си старото транзисторно кубенце и сега искам да си закупя лампова глава с кабинет.

Та въпросите които ме дерзаят са:

1. Нищо не разбирам от лампови усилватели но от познати знам, че има голямо значение с какви лампи и захранване е главата.

2. Търся си нещо което да е с "Hi-Gain" такава музика свиря. Бях се спрял на Бугера но ми казаха, че масово имали проблем със захранването, дали е така, не знам за това малко се развих.

3. Разполагам с бюджет около 1000 лв. плюс, минус 200-300 лв. за главичката, като не е нужно да е много мощна.

4. Кабинета вече ще го мисля след като се спра на глава, която да звучи брутално, но го мисля да е с 2X12 за да се събира в колата, щото не приятно мъкнането по участия, разбирате ме :icon_shithappens:

 

Пробвах Marshall MA50H много благо звучеше ма драйва му не ме кефи а аз решение взимам трудно, щото пари не се изкарват лесно :thumbs_up: . Класическо рокаджийска глава но в крайна сметка ако не намеря друго ще го взема него и ще си купя някакви камйончета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 49
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

1. Нищо не разбирам от лампови усилватели но от познати знам, че има голямо значение с какви лампи и захранване е главата.

Най-вече има значение типа на крайните лампи.

Не се залисвай по лампите, слушай звука, дали е твоят.

Ламповите ампове си звучат хем еднакво като лампови, хем всеки си има своя глас.

2. Търся си нещо което да е с "Hi-Gain" такава музика свиря. Бях се спрял на Бугера но ми казаха, че масово имали проблем със захранването, дали е така, не знам за това малко се развих.

Добре, така е. Бугера(дефакто Берингер) не се знае кога може да те предаде(да се повреди), дори да се самозапали по време на свирене.

Ако си вземеш, поемаш съответният риск.

3. Разполагам с бюджет около 1000 лв. плюс, минус 200-300 лв. за главичката, като не е нужно да е много мощна.

Хубаво, ще си намериш за тези пари.

Ще те посъветвам да влезнеш в две обяви.

Едната е на рокфайър - продава глава Пиви Уиндзор. Семпли има в ютюб.

Другата е моя - чуй Епифон Со-Кол50 главата и сеплите на Лий Джексън Стелт комбото, които продавам. ( има видео и семпли в обявата)

Второто е баш хай-гейн. Нищо, че е комбо, винаги може да го ползваш и като глава с външна колона 2х 12 , например със Селешън Винтидж 30. Има вероятност много да те зарадва - клийна му е фендерски, и два драйва, като единият може да си го нагласиш с по-малко гейн за ритъм, а другият с повече, за соло.

За други подходящи от обяви във форума не се сещам в момента. Да, имаше и Ешдаун.

4. Кабинета вече ще го мисля след като се спра на глава, която да звучи брутално, но го мисля да е с 2X12 за да се събира в колата, щото не приятно мъкнането по участия, разбирате ме

Да, ок. Добра идея е.

Marshall MA50H - е произведен във Виетнам. Сигурно не е лош.Не съм пробвал.

Но ако ще взимаш камиончета за отпред, гледай в такъв случай клийн канала да е много добър, например Епифона ми е с прекрасен клийн и сигурно ще бие повечето Английски Маршали на тема клийн, значи за виетнамския...

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и други лампови глави във форума,има и за тази сума предложения от Томан и други големи магазини!

Има и производители във форума на лампови усилватели! :coolp:

Преди да вземеш решение е добре да се увериш , че ти харесва на самия теб звученето!

Мисля, че има и по магазините глави в БГ -просто си трябва мащабно проучване за такава покупка!

Потърси тук в раздел "Китара" имаше тема за лампови глави 20-30вата ,част от които влизат в този ценови диапазон.

Някои са доволни и от едно камионче , други от даден процесор ,трети свирят само с комбо или глава с кабинет!Гонката за " негово величество " звука продължава и за нея си заслужава да се живее :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обичайно за мен ще те посъветвам настойчиво да се ориентираш към поръчков усилвател от Галин - Garland amps. Виж http://www.garlandamps.com/ Цените му се въртят около твоя бюджет, а за качеството на работата му можеш лично да се убедиш, ако потърсиш из форума. Успех в търсенето! :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Има и глава, правена от Дими Метълхемър-а.

Плюс кубета на Пиви и Маршал.

Това в актуалните обяви, за десетина дена назад.

 

Ако ще поръчваш на наш производител, освен Галин и Дими, Марин също прави добри апмове.

Има семпли във форума. Естествено, гледай на семплите, като ориентир.

Разкриват донякъде характера на ампа, включи в уравнението, че ако ти свириш със своята китара,

няма да е баш същия звук, който си чул. Защото освен от ампа, звука зависи и от китарата и от звукоизвличането ти.

 

ПС - на пръв поглед Пивито изглежда най-добрата оферта.

Като цена е така. Дали ще ти хареса не мога да кажа, този модел само го знам като име.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата dany_bany продава една правена от Дими глава (линк), което е отличен вариант!!! :metalist:

 

Също съм съгласен с офертите за Garland!

 

Избирането на глава без кабинет е доста трики момент. После изобщо може да не си познаеш АМР-а... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Колега @polaris ... чети бре човек ...

 

Здравейте колеги разкарах си старото транзисторно кубенце и сега искам да си закупя лампова глава с кабинет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз никога не бих взел комбо - главата може да се ползва с други кабинети, както и кабинета с други глави без да бъде задължително носенето на другата част.А и комбота с 4по12....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ лично за теб може да не е удобно.

Но е доста практично решение.

В общия случай комбо конфигурациите са с 1 или 2 дванайсет инчови говорители.

 

За вкъщи е предостатъчно, да си репетираш.

За репетиции, малки клубове - също.

За по-голями концерти, винаги може да се включи колона 4х12, включително и две такива.

Плюса е, че комбото идва по-универсално решение и винаги може да се ползва, като глава.

Минуса - че заема малко повече място.

 

Така, че според мен, не е важно дали е комбо или глава, важното е звука да е този, който търсиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мали не очаквах толкоз постове! :thumbs_up:

Та колеги малко съм скептично настроен относно нещата правени (не стокови) ,не знам дали ми е бил късмета такъв, но през годините стигнах до извода да купувам стокови скъпи неща. Та предпочитам да дам повече пари но да взема нещо от магазин, новичко и качествено. Та бюджета може да скочи с още 100-тина 200 лв. Но действително повече няма как да заделя за глава. Въпроса е че не ща да взимам неща 2-ра ръка и (не стокови). Просто искам поне един път в живота ми (за сега) да си взема нещо новичко, хубаво и качествено. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как достигна до мисълта, че марков продукт за 1000 лева, изработен на поточна линия в завод, ще бъде по-качествено направен от ръчно-създаден с максимално внимание и отношение към изпълнението такъв?

 

За тези пари най-качественото НОВО нещо, което можеш да си купиш за хай-гейн нужди, е Бугера амп, Рандал хибридна глава или комбо, и ENGL E-530.

 

Бугерите са много адекватни ампове в съотношение цена/качество. Слушал съм и съм виждал. Но при положение, че за тези пари можеш да си позволиш наистина майсторска изработка и много допълнителни екстри, мисля, че ще постъпиш неразумно ако си дадеш парите на китайците. За Рандал не мога да коментирам, а ЕНГЛ е само преамп, тоест трябва да се изръсиш и за крайно стъпало.

 

Помисли, за да не бъдеш разочарован накрая!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мали не очаквах толкоз постове! :thumbs_up:

Та колеги малко съм скептично настроен относно нещата правени (не стокови) ,не знам дали ми е бил късмета такъв, но през годините стигнах до извода да купувам стокови скъпи неща. Та предпочитам да дам повече пари но да взема нещо от магазин, новичко и качествено. Та бюджета може да скочи с още 100-тина 200 лв. Но действително повече няма как да заделя за глава. Въпроса е че не ща да взимам неща 2-ра ръка и (не стокови). Просто искам поне един път в живота ми (за сега) да си взема нещо новичко, хубаво и качествено. :punk_guitar:

Абе друго си е да му свалиш ти найлоните,между другото загледай и Hayden Mofo,пише на него Маде ин Енгланд..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, ще вземеш глава, а няма да имаш пари за колона 2х12.

Това не го разбирам и е грешна постановка.

 

Иначе за бюджета ти и малко над ( каза, че може да се понапънеш с 100 -200 лева)

в Томан има достатъчно избор.

Orange tiny terror 400e, Dual terror - 600 e.

Hughes&Kettner Tubemeister 18 HEAD - 500 e 18 watts

Engl E305 Gigmaster Head 30 watts - 630 e.

Engl E315 Gigmaster Head 15 watts -500 e

Laboga The Beast Head, Top Teil, 8/15 Watt - 450 e

Blackstar HT Studio 20 - 530 e

Laney LH50 - 600 e.

Laney L20H Lionheart Gitarren Top Teil - 500

Jet City Amplification 20H - 333 е

Vox Night Train 15 watt - 400 e

Vox NT50H Night Train 50 - 600 e

Hayden Mini Mofo 15w Head - 350 e

Egnater Tweaker Head - 450 e

 

и т.н

 

Ако ще е само за вкъщи и записи, може и по-малко ватове. 15,18, 20

За концерти ти препоръчвам да не падаш по 30 вата, препоръчително 50.

И почвай да слушаш по тубата.

Като ги доведеш да 2-3 ампа, пак питай. Ако се колебаеш.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.