Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за лампова глава


lyu_records

Recommended Posts

Peavey Valveking се вписва в този бюджет, но съм го чувал само в youtube. На Crate някои ампове също са под 1000 лв., но тези които съм пробвал не са хай гейн.

 

Виждал съм и съм свирил на няколко Garland-а, както и на Бугери. Гарланда е класи над Бугерата като надеждност и изработка. Звукът на Бугерите съвсем не е лош, но на живо изглежда като китайски калкулатор от "Зрънчо".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 49
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ето го объркването.В нормалния свят ръчното-бутиково производство е в пъти по-скъпо.Че в бг е друго, са виновни потребителите.

А за качеството - не случайно поточните продукти имат гаранция година, две, три, а при бутиковите ампове има такива с доживотна гаранция ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що да са виновни потребителите (освен по генералната причина, че не можем да си оправим държавата)? стандартът на живот тук е по-нисък, а цените на оборудването са си все същите. щом има хора, които могат да произвеждат продукти, по-качествени от серийните, на по-ниска цена, и от това да печелят за стандарт на живот над средния (подчертавам - това е важно условие), то така трябва и да бъде, и това показва единствено колко са надути цените както на серийното производство, така и на бутиковото по белия свят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Пазара определя цената. Не си мисли, че тукашните бутикови майстори не могат да продават на цените на чуждите, световните или както искаш ги наречи. Просто и те живеят в тази държава и мисля, че докато има местно търсене ще им е по-добре тук и при тези цени. Още повече, дали едни 1000 + лв. оправят цялото битие на майсторите, при полжение че бутиковите бг джажди се броят на пръсти и повечето разходи отиват в купуване и поръчване на компоненти, без да говорим за труд, проект и каквото ти дойде на ум! Иначе ако има чужд поръчител, цените биха се вдигнали, но само за него (поне спотед мен). Друг е въпроса, доколко са се наложили на външния пазар, но за това нямам никаква информация. Имам само пожелания!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^^Кои пък са тези хора, дето печелят, че да се издържат от това над средното ниво?

 

Проблема за който говоря е, че ако бай Милан(примерно има) е събрал примерно 2000лв, си казва "аз имам пари и ще си взема яка глава - примерно маршал( :hysterical: ) и не искам някакви ръчни работи, защото те са по-ниско качество.Той купува марковата глава и е супер доволен, но без да предполага, че вътре са се сгушили едни китайски чаркове, които самите т ене знаят как въобще функционират и до кога...

По същото време на тая случка хлапето Гошко(примерно име) едвам е събрало 1000лв и е намерило кадърен майстор, който да му направи копие на любимата китарна глава за възможно най-малко пари.То поръчва, майстора знаейки какво прави, прави хем за малко пари , хем готин амп(защото го прави с мисъл и внимание - неприсъщи за китайския работник на поточна лента).Гошко е супер доволен и си свири и той.

Един ден Гошко и бай Милан свирят на концерт.Гошко свири и звучи много готино, бай Милан и той свири и зучи добре, но не чак като Гошко.Никой не се замисля че проблема е китайски и всички обвиняват озвучителя...

А бирата и водата си текът отново, както и винаги...

 

Мисленето на средно-статистическия китарист е, че майсторите(лампови) са старите соц майстори и ползват старите соц части.Това отдавна не е така.Мога и се купуват най-добрите(зависи и от бюджета) части от европа и сащ и да се окомплектоват качествено тук, в родината, което е много по-добре от марките предлагани на пазара.

Който не се е възползвал от евтината бг работна ръка, той е загубил.

Искам да подчертая, че казаното от мен е мое мнение и не искам да го натрапвам на никого.Просто го споделям :)

:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го объркването.В нормалния свят ръчното-бутиково производство е в пъти по-скъпо.Че в бг е друго, са виновни потребителите.

А за качеството - не случайно поточните продукти имат гаранция година, две, три, а при бутиковите ампове има такива с доживотна гаранция ;)

Това не винаги е точно така. Ние сме много по близо до нормалния свят отколкото повечето им се иска да си мислят. А това че труда тук е по евтин е валидно отново не във абсолютно и задължително всички случаи, когато говорим за производители на техника и инструменти.

Сега слдващото не е конкретно към теб -просто обобщавам, впечатленията си от няколко теми през последните седмици. Човекът има конкретен въпрос не знам защо винаги трябва да излизаме от темата и да пишем тук в БГ колко сме назад, което въобще не е така. При всички случаи обаче е по-лесно да се мрънка. А мен специално не ме интересува твърде много дали частите са китайски или марсиански, важното е да звучи (в повечето случаи се оказва, че по-добре звучат 'некитайски', но не винаги

и задължително) :) и не винаги Гошко звучи по-добре от бай Милан....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Не съм писал че в бг сме назад, а точно обратното.Не мрънкам, просто обобщавам че повечето хора не слушат с ушите си.Поздравявам те, че не си от тях :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сутринта гледах омбудсмана по телевизията, та ще влезна в неговата роля.

 

Маршал са се доказали през годините и едно от нещата е, че тяхните усилватели са издържали несгодите

на световните турнета. Надежноста им е достатъчно добра и да се хвърлят камъни по тях за това,

е автогол. Направените в добрата стара Англия Маршали са достатъчно надежни.

Ако съм виждал повредни е било предимно и само поради неправилно , включително и безобразно

ползване от страна на потребителя, както и последвали некомпетентни намеси от псевдо майстори.

( нямам предвид някой от форума)

Калкото за произведени в Азия, има лампови Маршали, произведени във Виетнам, не в Китай.

За тях досега няма сведения да дават проблеми.

Който иска звук на Маршал, нека да си купи Маршал, защото практиката е показала, че клоининга си е клонинг, Маршал си е Маршал.

И естествено има и по-добри от Маршалските ампове, но са други усилватели, не Маршал. Просто безсмислено е да се стреля срещу това име.

 

На питащият, след като се разбра, че има мерак за нов амп, му бе написан лист с достаъчно ампове за избор.

Ами да го оставим да прослушва, каквото намери. И да си изясни по-добре концепцията.

Защото аз виждам поне 2 неясноти.

1. Ако ще купува глава и иска и 2х12 и като иска да е ново, да гледа, какво предлагат, като боксове.

Част от главите ще отпаднат, защото например няма да има 2х12 за тях.

И ако няма парите и за двете - къде е тръгнал?

А ако смята да мисмачва - е, защо се прави на пич, та ще иска нова глава?

2. Да си реши целите и според тях ватажа -

а) 5, 10, 15, 20 вата ли ще взима

б) 30 или 50

така пак ще направи отсяване.

 

 

Малко лирическо отклонение - сетих се за един приятел, дето казваше - "Като Ви гледам Вас, и виждам, че няма по-хубав от мен". Та така, дал съм на човека бая материал за размисъл. Ако някой иска да се включва и има какво да каже,

да го казва. Ма да чете, първо.

Питащият иска ново - отива към Томан, че е най безболезнено и утъпкано и лесно от там.

Ако иска и от някой наш магазин - пак е ок, ще пробва на място.

След това всичко му е обяснено, някой нещо ще добавя ли или да чакаме включване от този, който пита?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма одисея се изписа брей... :girl_witch:

Според мен нито сме го чули какво свири момъка ,нито какви звуци му допадат примерно на тоз китарист или на онзи да наподобява звука?Как да го посъветваш като и той не знае какво търси май ? :unsure:

 

Eто в темата по долу има евтини и скъпи глави , аз поне научих че нищо още не знам ... :rockon:

 

http://forum.muzikant.org/index.php?/topic/100603-aeaae-n-eaaeiaaoe/page__hl__rockfire

Редактирано от rockfire
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема за който говоря е, че ако бай Милан(примерно има) е събрал примерно 2000лв, си казва "аз имам пари и ще си взема яка глава - примерно маршал( ) и не искам някакви ръчни работи, защото те са по-ниско качество.Той купува марковата глава и е супер доволен, но без да предполага, че вътре са се сгушили едни китайски чаркове, които самите т ене знаят как въобще функционират и до кога...

По същото време на тая случка хлапето Гошко(примерно име) едвам е събрало 1000лв и е намерило кадърен майстор, който да му направи копие на любимата китарна глава за възможно най-малко пари.То поръчва, майстора знаейки какво прави, прави хем за малко пари , хем готин амп(защото го прави с мисъл и внимание - неприсъщи за китайския работник на поточна лента).Гошко е супер доволен и си свири и той.

Един ден Гошко и бай Милан свирят на концерт.Гошко свири и звучи много готино, бай Милан и той свири и зучи добре, но не чак като Гошко.Никой не се замисля че проблема е китайски и всички обвиняват озвучителя...

А бирата и водата си текът отново, както и винаги...

Байчо,драги,ще си изпише от ибей оригинален английски Маршъл с хубави трафове на същата цена като родното производство и ще звучи по-добре..,това е световен стандарт - 1-2 ефекта отпред и си готов.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хоп, троп здравейте на всички. Та аз съм писал бюджет за 1000 плюс, минус 100, 200 лв. ма си го дигнах с още 100, 200, демек за около 1400 лв. за глава, като тези пари съм ги заделил за глава, а в тях не влиза бюджета за кабинетчето, за него си имам отделен бюджет от 500, 600 лв. ма като гледам и той ще е в плюс с няколко стотачки. Бе грубо за двете неща около две точки, като мога да варирам малко нагоре. Та разговарях с няколко колеги китаристи и тяхното мнение е да не разчитам кой знае колко на гейна-драйва заложен в главата а по скоро да си събера хубави камиони. Не за друго а защото ще се търси много и ще се даде маса пари за нещо което в последствие може да се коригира с един хубав педал. Та мнението на колегите с които говорих е да гледам да звучи хубаво и изчистено на чистия канал. Та за това се поспрях на Marshall MA50H слушах го оня ден отново, честно казано семпло изчистен маршалски си саунд. А искам кабинета да е 2X12 щото 4X12 няма как да го наблъскам в багажника на седана като се помъкнем по участия, а все пак трябва да има практичност :ok: . А главата ще се ползва за репетиции не за вкъщи. :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре си значи с бюджета и може да действаш.

 

Нищо против Маршал МА, но ще ти предложа друг вариант, по който да помислиш.

За 1900 лева ще вземеш това -

JET CITY AMPLIFICATION JCA50H

JET CITY AMPLIFICATION 24S

50 ватова глава с 2х12.

Вярно правена в Китай, но по дизайн на Солдано.

!CD7hPvgBmk~$(KGrHqMOKj0E0+Ft(BJyBNQMGkLB1g~~_35.JPG

Мисля, че това е най-удачното, спрямо бюджета и търсенето ти.

 

Ако се спреш на това, ми се обади да направим един АБ тест с моят Бредли Хог.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.