Jump to content
Българският форум за музиканти

Адаптер 9 V за ефекти


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

От сайта, който си дал не видях нито едно 1.3а !? WTF!?

Heartman - може би можеш да питаш Н-аудио дали не може да ти направи едно ;) Ще излезе по-евтино предполагам, а и по-бързо.. Сега ще се сетя да го *ба.... :curse:

Редактирано от buy&sell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си мисля да пиша на Никифена да ми направи едно обаче ми се струва че проблема не е в захранването и май направо ще трябва да му пиша за ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема не е в ефекта. Уами трудо гори. Друг е въпроса, че никой не гледа какво точно искат ефектите, за да работят ;)

Уами работи на променливо напрежение. За това пробвайки го, най-вероятно, с адаптер който дава постоянно, ще чуваш брум. Нормално е, но нищо не е изгоряло. Спи спокойно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Eeee и аз опрях до захранване на Digitech! На мен ми трябва Digitech PS0913B което е 9V 1300 mA AC. Въпроса ми е може ли това "трафче" да се замени с тороид с вторична 9V 1,2A-1,5A?

ps0913b-120.jpg?1287519198

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте! Искам да ползвам темата и аз да запитам. Вкъщи имам ето това захранване http://maxim09.snimka.bg/hobby/adapter.685805.27635861 Искам да го ползвам с ето този ефект http://www.behringer.com/EN/Products/TM300.aspx

Как мислите ще трябва ли да си закупя ново захранване или това ще ми свърши работа? И как да разбера с какъв поляритет работи ефектчето, защото на захранването полюсите се сменят. А също тия многото букси където са към адапторчето, ще ми свършат ли работа, защото съм имал случай с друг ефект, там не пасна нито една от тях? Благодаря Ви предварително! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

И как да разбера с какъв поляритет работи ефектчето, защото на захранването полюсите се сменят. А също тия многото букси където са към адапторчето

 

Отваряш линка който си постнал на беeерингер, сваляш си ръководството за експлоатация на предпочитания на теб език и четеш. Там пише всичко: напрежение, ток и поляритет.

Ако адаптерът покрива тези изисквания написани от производителя - бееерингер, то адаптерчето ще стане ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ефектчето е записано 9 V , 100 mA , regulated

Моето захранване е 9 V , 500 mA MAX, regulated

Това ОК ли е?

A също как да разбера с какъв поляритет е ефектчето, защото на захранването се сменят полюсите, да не го изпуша нещо? Зачетох минусов централен изход, значи минусов поляритет, така ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ефектчето е записано 9 V , 100 mA , regulated

Моето захранване е 9 V , 500 mA MAX, regulated

Това ОК ли е?

Oк е :)

A също как да разбера с какъв поляритет е ефектчето, защото на захранването се сменят полюсите, да не го изпуша нещо? Зачетох минусов централен изход, значи минусов поляритет, така ли?

 

Няма таковава характеристика като плюсов или минусов поляритет :)

Минусов централен изход /както си го превел/ значи, че като погледнеш конектора за захранването, то минуса е това отвътре, съответно плюса е това отвън. Така трябва да ти бъде и на адаптера. За да не се чудиш аджеба как е, премери адаптерчето с мултицет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че няма да станат тези захранвания с превключващ поляритед , ама тука трябва да се има предвид и човешкия фактор . Ще мине време някой ще го настъпи или ритне - ще премести ключето за поляритета, или просто ще забравиш да го превключиш и ще повредиш я ефекта , я адаптора ...Играе се на сигурно и си поръчваш ,купуваш ново или сядаш с поялника и си правиш захранване .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.