Jump to content
Българският форум за музиканти

ФУКНЯ - само за музикални инструменти!


musicman

Recommended Posts

  • Отговори 7.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да се отчета и аз с последните придобитъци...

Picture190.jpg

Picture163.jpg

Picture160.jpg

 

Ibanez Prestige RG2077 XL

Made in Japan

27' Baritone Scale

HSH Dimarzio pickups

Edge Lo-Pro Trem

 

Внимателно събран част по част след като някой преди мен я беше разпарчатосал и поизгубил някои неща.

 

 

IMG_2978.jpg

IMG_2977.jpg

IMG_2979.jpg

IMG_2975.jpg

 

Ibanez RGT42DX с който вече може да се похвали един друг съ-форумник ;)

 

 

Picture178.jpg

Picture179.jpg

 

Epiphone Gothic Explorer, с който пък може да се похвали друг уважаван наш съфорумник следващата седмица :cheers2:

 

 

И черешката върху тортата:

 

Picture182.jpg

Picture183.jpg

Picture184.jpg

Picture185.jpg

Picture186.jpg

 

Напълно обновения ми ESP Explorer от колегата Костадин Димитров (BassTraffic) от KD Basses.

Нямам думи да опиша възторга си от прецизната и качествена работа на маетрото :hysterical:

Ремонта включваше реставрация на повреди по тялото, филиране и пребоядисване, лакиране и полиране, смяна на адаптери и ключовете, рефретване и реставрация на фингърборда. Професионално изпълнение, което задмина всичките ми очаквания. Поздрави за Коста!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епа как са паснали тия адаптери :cheers2:

 

Честито за всичко!

 

Много ми е интересно какво мислиш за 27-инчовата скала!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...И като сме почнали с медното фолио....Днес най-накрая се сдобих с така чаканите струни а именно Ernie Ball 6string Baritone Slinky 13-72. УБИЕЦ СА, по-як тон не съм чувал от струни толкова плътен и месест а и като добавя че китарата ми е махагонова (уж) и е с мензура 24,75' :hysterical: Първоначално последната струна не влизаше в дупката на ключа но успях да измисля начин и сега е супер :cheers2: Адски съм доволен.....само остава да си взема и кубенце и ще е перфе, че засега с тея колонки не е много оферта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да се похваля с чисто новите си ръчно навити адаптери от стария китарист на Iced Earth - Tim Mills:

015802501.jpg

Супер изчистени ,направо кристални бих казал,супер работа е свършил.Няколко класи са над всички други масови фирми.

И едно POD-че си взех да си дрънкам в къщи. :cheers2:

@ edgecrusher -малко обвинително звучиш :hysterical:

Редактирано от serengeti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обвинително, защо?!

Просто смятам, че е било грехота да се модифицира този инструмент. Важното е, че отново е в изходния си вид.

Относно пикъпите, напълно подкрепям!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Просто блед опит за шега,и на мен ми беше мъчно за този инструмент,че е добил този вид,супер е че си намери добър стопанин в твое лице.За Painkiller-ите направо са къртачи,планирам покупката на още един Les Paul,в него ще са Nailbombs.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно какво мислиш за 27-инчовата скала!

 

Имам и друг 7 стр. инструмент с удължена скала и определено ми допада идеята. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да се похваля с чисто новите си ръчно навити адаптери от стария китарист на Iced Earth - Tim Mills:

...

Супер изчистени ,направо кристални бих казал,супер работа е свършил.Няколко класи са над всички други масови фирми.

 

Сееемпли! Сеееемпли! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво бате Денчо. :) Китарата най-накрая е придобила вид на изглед.

Ама как само я бях разкостил :)

Ти гледам отново си започнал да ограничаваш жилищната площ за сметка на китарките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Абсолютно правилно! Лятото я бях закършил и разпродадох доста неща от личната си колекция, но в момента пак гледам съм наредил 8 китари и 1 бас на рак-стойката, а очаквам и още 2 къстъм мейд 7 струннки... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

струните, как?

Не разбрах за кои струни питаш? Ако е за Дънлоп Кери Кинг на 27 инча скала , много добре си стоят, при все че са тънички... Като се завъртя у нас за повече от 5мин. ще запиша нещо, въпреки че по тоя въпрос пипането е най-добрата демонстрация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.