Jump to content
Българският форум за музиканти

Топ потребители

  1. Koobenot

    Koobenot

    Mods


    • Points

      5

    • Мнения

      1504


  2. Jordan_J

    Jordan_J

    Members


    • Points

      1

    • Мнения

      2426


  3. Yo The Real

    Yo The Real

    Members


    • Points

      1

    • Мнения

      914


  4. svet.k

    svet.k

    Members


    • Points

      1

    • Мнения

      497


Най харесвано

Showing content with the highest reputation on 10/08/24 във всички области

  1. Имай предвид също, че стар/калпав суич може да ти докара ялов тон. Скоро един приятел си смени 20+ годишен суич на Squier-а, след интервенцията направо звънна като Custom Shop ...
    3 points
  2. ^ Абсолютно съм съгласен с горното твърдение. При барабаните пък "чукчето" е т.нар. палка/четка или каквото друго е там, в редки случаи удряш с пръсти. Повечето хора смятат, че добрите барабанисти удрят с относително еднакъв замах барабана, за да е консистентен ритъма, ето откъде идва например ограничението по velocity, което улеснява нещата. Същевременно, като съм гледал износване на кожи, барабанистите обикновено удрят горе-долу в една и съща зона, което автоматично прави избора при семплиране доста по-лесен, и респективно като имаме тия два параметъра сила и време, round robins да не звучи като къртечница при продължителни удари върху соло барабана, пак опираме до velocity layers, брой семпли и рескептивно хард диск, рам и процесор. Т. нар. groove според мен дори в MIDI можеш да го постигнеш като внимателно подбереш субтилните микроразлики по отношение на време и velocity ... особено за метъл, където всеки удар трябва да е относително еднакъв, много по-лесно е да "измамиш" със семплирани барабани.
    1 point
  3. По-"механични" инструменти са и са с по-малко вариации. При китарата и в ляво и в дясно е ръка При пианото и барабаните от едната страна е "чукче" и е някак по-механично и предвидимо. При пианото чукчето удря на едно и също място струната винаги, което темброво намалява вариациите, докато при китарата и да искаш - не можеш точно да уцелиш едно и също място на струната с дясната ръка, нито пък ъгълът на атака на пръст или перце е еднакъв. Лявата ръка на китариста пък не винаги натиска с еднаква сила, което интонационно обогатява нещата. Начинът по който си "прегърнал" китарата също има значение за резонанса. Акустичната китара е някак по-жив инструмент темброво и динамично (според мен).
    1 point
  4. Благодаря!Момчета,след разглобяване на пикгарда,почистване на суича и презапояване на съмнителна спойка на volume всичко си дойде на място,звукът е възстановен.Още веднъж благодаря за отзивите.
    1 point
  5. Пробвай да напръскаш суича с контактен спрей, най вероятно е от него.
    1 point
  6. Подсетих се за едно попаджийско парче, дето предвид количеството аутотюн, който се ползва във вокала пак не дразни. Тъй че оказва, всичко зависи от контекста, не мога да си представя примерно със семплирани китари как би звучала акустичната версия на Hotel California от Hell Freezes Over ...
    1 point
  7. Нямаше как. Fender American Performer 2018, родом от Corona, California.
    1 point
  8. 1 point
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.