Jump to content
Българският форум за музиканти

Фукня


fracture

Recommended Posts

Е па ако го забравиш ключето, ще се сетиш веднага. Три от врътките не ебават да работят. Само 2 остават активни. Трябва да ти светне ЛАМБАТА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.7k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^ Всичко това ли е все ново? Ама и да не е - честито да е! Много жуленье и лайвове да видят тая техника и инструментите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Черният Fender и Hartke-то са нови (виж горните постове). Ибанеца е видял доста кютек. Да видим тези другите неща какво ще видят. На Hartke-то му липсва едно боксче с 15-ка. Ама на пролет ще е, че жената ще откачи направо ако е сега. Нека да и мине малко. Хайде със здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Отца ви Намандахерцийя се сдоби тия дни с комплект ей такива пуцалки:

 

EMG-40TWX.jpg

EMG 40TWX - активни соупбар/хъмбъкери с двоен режим на действие (single/dual coil).

 

След бая ровене из нет-а, гледане и мъдрене на разните му там схеми вчера и цяла вечер днес, вече са монтирани на Spector-а! Остана само да регулирам нивото на вградения преамп (че щях да си избуша слушалките и тъпанчетата при първия тест) и да затворя капака... :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Отдавна ги заглеждам тия, с опцията за noiseless single coil, да кажеш и как са като звук, не само на картинка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данчо, пак те хапе кучето.... Кво му беше на спектора така, както си е ?

Редактирано от Петьо Бояджиев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петьо, по-гъвкав звук е целта на цялото упражнение. :-)

 

Марински, само да довърша... Ще запиша нови семпли. ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А Честито първо

Смени ли потенциометрите на волюмите активните адаптери работят с  25 килоомови пот затова  и нивото да ти е супервисоко

може да не е от преампа

Редактирано от temerut
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краси, да, смених volume потенциометрите с тези, които бяха дадени със самите адаптери; те са push/pull за смяна на режимите. Двата tone control-а не съм пипал - не видях никъде да пише, че и тях трябва да сменям при наличие на активен преамп.

 

Още не съм затворил, но забелязах, че тримера на преампа беше на около 7.5/10; ще си поиграя довечера... :rolleyes:

 

Извинявам се за техническия offtopic!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъ-ъ-ъ и аз да се похваля:

 

398093_485327588184704_285929656_n.jpg

 

36 позиции, нътът е широк 38 мм, а при бриджа, струните са на 16.5мм, като могат да се дръпнат до 17.5мм (това е разстоянието, между тях, а не от осите им). Дебелината им е .045 - .140, като в момента е целият два полутона надолу и Си-то спокойно се сваля до Сол, без да си губи грухтенето.

Мензурата е 34".

Дебелината на грифа е 19мм при първа позиция и 24 при 24-та.

Материалите ги забравих (има топ, от орех...), ама е лек, адаптерът е EMG40DCX, на 18 волта и нарочно е с наклон, грифът е лепен, долният рог се маха (и става още по-лек) и другото Емилиан би трябвало да го напише, тия дни ;)

Редактирано от Свилен Бас
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече и аз имам бас кабинет, макар и възможно най-"лоу-енд", който може да се намери. Изненадващо, но много добре ми звучи :D

 

И "дрешка" за ампчето :metalist:

 

58233144999146101001123.jpg

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yves, обажда ли кабинетчето и има ли хорна?Че мисля да поръчвам 4х10 и 1х15 от същата серия...Само за сравнение - тея две 10-ки стигат ли ти за репете с озвучена каса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.