Jump to content
Българският форум за музиканти

Струни за китара


Evtim Djerekarov

Recommended Posts

Хм, а някво упътвъне към... корекция на тръс-рода, никва идея нямам как става това, а приятелите ми не са много навътре в нещата с такива работи... ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 115
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако не си го правил и не разбираш НЕ пипай, за да няма после тъжни физиономии. Има хора, които с това си изкарват хляба. Решаваш в каква настройка ще свириш занапред, и с какъв размер струни. Носиш китарката, човека ти я сетъп-ва и си свиркаш. Ако тръгнеш сам да въртиш в най-добрия случай ще я разстроиш още повече, в най-лошия може и фингърборда да отпориш. Въртенето на тръс род-а е последна мярка.

 

 

Въпрос към колегите които дропват. Какви струни ползвате за Drop C/B? В момента съм с Elixir 12-52 в drop c и съм що-годе доволен, но наскоро един познат си взе D'Addario 12-52 и са доста по-меки от елексирите... :)

също така преди това пробвах Ernie Ball 12-56 и бяха адски твърди и неудобни...

 

Всеки път различни - каквито намеря щото дори някои магазини не си падат по дебелите жици, и комплектите с шестра струна 56-60 не са много. Свиря в стандартна настройка C (а не дроб сърма, или кавърма :girl_cray2: ). Гледай да слагаш възможно по-дебелшки струни, защото тона е по-плътен, звучат по-стегнато и по-лесно се правят тремола. Ако са тънки струните ще стоят като ластици. На моята китара съм с 13-56 обикновено D'Addario или Dunlop, както и Earnie Ball (но по-рядко) - важно е да отбележа,че съм с къса мензура/ а последният комплект, който взех е GHS 7 струнен. До тук съм доволен, но ги ползвам от скоро.

 

По-добре нормални струни, които се сменят по-често отколкото двойно по-скъпи, които ги кътка човек...(това си е мое мнение, не ме нападайте, моля).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Някои посвирвал ли е със струните за Ел. Китара на Dunlop ? Ако да, какви са ви впечатленията ? Впредвид цената им нямам особени очаквания, по-скоро ме интересува дали "стават" :thumbs_up: Не си намирам (а и не ми остава много време да търся) тези, с които свиря по принцип и се чудя дали да си взема Dunlop временно, докато докарат Earnie Ball-ки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ernie Ball има по магазините :thumbs_up:

 

Преди около седмица си получих 7-струнния модел на Elixir - 12057 (0.10 - 0.56). Не съм и предполагал, че може да има толкова голяма разлика с другите марки - дори само на допир, и най-вече при плъзване на пръстите по струните, усещането е адски гот. :beer: За звукa да не говорим. :godbless: Остава само да издържат теста на времето: според рекламата Elixir издържат от 3 до 5 пъти по-дълго от "нормалните" струни. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, благодаря за насоките, изглежда ще си намеря Ърни Бол като се поразходя из магазините. Все пак ще се радвам да чуя мнение за Dunlop струни ако някой е ползвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих последния път защото нямаше други 10-ки и не съм доволен. Много бързо се скапаха. В момента съм с Yamaha, пак защото нямаше други 10-ки и засега съм много доволен. От евтините струни най ми аресват освен Yamaha засега (на пипане ме кефят) и Rotosound. Туй то. И забравих да кажа че съм пробвал всичко що има из нашите магазини между 8 и 12лв.

Редактирано от bluelemon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди ползвах DR. От около 2 месеца ползвам Elixir. Свиря всеки ден. Изключително съм доволен от тях - заслужават си цената. Към момента не мисля да експериментирам повече с каквито и да е други марки.

Редактирано от Bobolin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dunlop 10-46. Днес ги сложих. И разбира се, имам въпрос ( :greenangel: ). Китарата ми беше с 9-42, когато я взех, сега сложих десетки, за първи път ми е, обаче гледах как са сложени и съм ги сложил по абсолютно същия начин, мисля добре съм ги "вързал", обаче се чудя дали не е сетъп-ната, ако има такова нещо, за 9-тки :? И да не вземе да се изметне нещо я гриф я... А, да, китарата ми е BC Rich Warlock Bronze, мисля, че е доста логично да се свири и с по-дебели струни на нея. Извинявам се, ако въпроса ми е глупав, обаче наистина не разбирам и не ща да прецаквам нищо по китарата. Предпочитам да ме намразите, че непрекъснато ви занимавам с "глупости" пред това да рискувам и да си строша китарата.

Редактирано от Annonnymоus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да ти се изметне грифа. Не се притеснявай за това. Но екшъна автоматично би трябвало да ти се е увеличил. Не те ли дразни това и най-вече да ти създава дискомфорт при свирене? Аз след преминаване от 9 към 10 щом пипна само струните и установя около 0.5 мм. увеличаване, засилвам веднага китарата към лютиер за повторен сетъп. Много съм чувствителен на тема висок екшън. :D

 

Относно сетъпа. Аз лично и от доволно скъпи китари не съм попадал в магазин на направен читав фабричен сетъп. Задължително си я нося след това на лютиер и си получавам един друг инструмент вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за бързия отговор. Екшъна... ами добре си ми е така, те и без това бяха твърде ниски деветките, и 6-та струна звънеше по първите 4-5 прагчета, както и 5-та отчасти. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да си кажа за струните Yamaha. Вери :) . Абсолютни ластици. Плющят к'ат (не ми идва нищо наум к'ат кво плющят)... Със досегашния ми сетъп, фрет бъз на всички струни. Ще взема да пробвам тези еликсири да видим за какво иде реч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.