Jump to content
Българският форум за музиканти

Студийни Монитори


IvanDTr

Recommended Posts

Аз имам ямахи хс80 и мога да кажа, че съм абсолютно доволен от тях :) Държат се точно както трябва да се държат едни мониторни колони. Та за по-малките им братя хс50, не мога да кажа, но предполагам, че единствената разлика ще е в малко по-рехав бас...

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Arcturus666

Повечето, ако не и всички от мониторите които си изброил са над 400 лева нови. От тази гледна точка, предполагам към втора ръка си се ориентирал.

Аз за пореден път ще изкажа предпочитанието си към Behringer (поне що се касае до евтини студийни монитори). В този ценови клас, мисля че почти нямат равни. Единствено относно надеждност се оплакват някои хора (то по-скоро към марката като цяло). Аз от 3 години имам Behringer B2030A, като ги бях купувал втора ръка. През това време не са щадени изобщо, само от терасата където не са падали и работят безотказно все още. Марката има и по-нови модели - сериите 10xx и 30xx, заслужава си да разгледаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не съм фен на Behringer, но ще ги разгледам. Относно цените не са много над 400лв.Това е в Musicworld. Към момента клоня към Yamaha  и Mackie. Втора ръка не ме интересува към момента.

 

MACKIE-MR5 II -342лв

YAMAHA- HS50 -302лв

ALESIS-M1 - 467лв

ADAM-A3X PRO -413лв

KRK-RP5, RP6 - 310/413лв

Редактирано от Arcturus666
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Arcturus666 предполагам знаеш, че цените които си изброил в последния пост са за 1 брой от тези монитори т.е. ако ти трябвт 2 мониторa цените излизат Х2 :) Иначе един приятел е доста доволен от тези и изобщо не са скъпи - http://www.musicworld.bg/bg/c_1068/i_40758/Tannoy_REVEAL_501A.html

Редактирано от group_home
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно си се насочил към Yamaha.  Не е случайност това, че като напишеш "recording studio" в Google и дадеш на изображения почти на всяка картинка се виждат белите говорители.  :whistle:

Но все пак помисли за 8" Yamaha! Определено си заслужава!

Аз ползвам RFT за смесване, а си слушам музика на M-audio AV40. Хубаво е в процес на работа да имаш къде да чуеш проекта и на друг чифт озвучителни тела. Но това е друга тема, за протокола просто споменавам.

Имам познати, които работят с 8" активни Yamaha определено са класа в ценовия си клас а и не само.

Alesis също са хубави но пасивните. Не знам какво са объркали в активните, но разлика определено има. Ако са пасивни Alesis ти трябва и Alesis RA150 усилвател.

KRK на мен никога не са ми харесвали, малко са ми пластмасови. За MACKIE мога да кажа, че правят много хубави пултове. Берито изобщо не искам да го виждам повече през живота си никога  :thumbdown:

Това са моите лични впечатления, но всеки си има вкус уши и гледна точка. Важното е да отидеш и сам да си ги чуеш. По този начин ще си най-удовлетворен защото ще направиш правилния избор за теб. Монитори се слушат на оригинално купешко CD, което си е твое, харесва ти и имаш представа как звучи!

Успех в пазаруването! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво, като ги чуеш в Динакорд? След това, като си ги занесеш в малката спретната стаичка у вас няма да има и помен от това, което си чул в Динакорд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

о, извинявай, че стаята не ми е акустично третирана с панели и бас капани. как можах да си помисля за подобна покупка.то пък понеже в Динакорд има една прекрасна акустика.....само за класически концерти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Точно това се опитвам да ти кажа, колега. Не се впрягай толкова. Това, че ще ги чуеш в Динакорд нищо не означава. По-добре потърси мнения по чуждите форуми, отколкото да ги "чуваш" в Динакорд. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Точно това се опитвам да ти кажа, колега. Не се впрягай толкова. Това, че ще ги чуеш в Динакорд нищо не означава. По-добре потърси мнения по чуждите форуми, отколкото да ги "чуваш" в Динакорд. 

Гениален съвет. Демек, що да си вярваш на собствените уши, като някой, някъде, в неговите си условия, с неговите си уши, е харесал или не изделието Х....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти ще вземеш под внимание мнението само на един потребител ли? Има достатъчно ревюта от частни лица в интернет за определени модели. Кои как биха звучали в определени условия. Ревюта на хора, които са тествали и не са платени от компанията производител. Опитах се да дам просто един съвет да не се скача веднага на първите монитори, които ти харесат как звучат в Динакорд. Все пак е нещо, което не сменяш всеки ден. Повтарям: как си купуваш стоки от чужбина, които не си виждал никога преди и не си пробвал и нямаш възможност да пробваш? Ми допитваш се до много потребителски мнения. Както казах, нямах възможност да ида до Томан и да тествам мониторите или контролера как действа. Дай да не го купувам, а! Айде не се хващайте за всяка дума, а вложете малко мисъл. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка, ако човек има уши и знае какво търси - отива и слуша. Ако не знае какво търси, но иска да е "яко", чете мнения по форуми :) И колега, защо се палиш толкова когато някой не е на твоето мнение за нещата? Не е хубава стратегия в живота ;)

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си направиш труда да прочетеш моите и останалите постове мисля, че ще си промениш мнението относно това кой се пали. Дори и да имаш уши някои стоки няма как да ги видиш наживо, преди да си ги поръчал. Факт. Това означава ли, че трябва да се ограничаваме с наличните стоки? И какво лошо има да прегледаш потребителски мнения? Аз не казвам да не ходи и да не ги слуша, но да има едно наум, че в магазина е едно, вкъщи е друго. Ясно е, че като отиде в магазина ще му ги тестват, но да не залага само на това. Това ми беше основната идея. Айде сполай на всички и успех с покупката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста приказки....

Мога ли да попитам , след като звуковият материал се чува различно на различните места и от различните уши, какво в действителност ще чува  този за когото е предназначено музикалното произведение.  

Усещате ли колко отнесена е в същността си темата?

Много мераци и накрая посредственост. После има оплаквания защо не се котира това което се прави .

Убедете ме, че трябва да слушам подобни експерименти, вместо да слушам истински неща? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.