Jump to content
Българският форум за музиканти

Студийни Монитори


IvanDTr

Recommended Posts

Зависи дали sub-а освен входове има и изходи. При мен схемата е:

E-mu 1616m outputs -> Tc Electronic Level Pilot inputs

Tc Electronic Level Pilot outputs -> Adam Sub 8 inputs

Adam Sub 8 outputs -> Adam A7 inputs

 

Щом става дума за домшна употреба възможно е да се намалява силата на звука дигитално, без да се взима отделен контролер или пулт. Добра програмка за целта с доста опции е volumouse.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добри са ти колонките, не се отчайвай. Един суб от тяхната серия ще ти реши проблема с ниските, но наистина си смени картата, щото тия вградените са ужас ! M-audio 24/96 се намират на старо за по 100-тина лева, а си заслужават всяка стотинка !

Смесителен пулт ще ти реши проблема с броя канали (инструменти), но всеки пулт си има собствени предусилватели( за всеки канал), и от тяхното качество ти зависи качеството на звука. Та не е евтино хубавия пулт...

Ако ти трябват малко канали, що не помислиш за някакъв по-малък интерфейс ?

http://www.musicworld.bg/bg/c_1429/i_23101/M_Audio_ProFire_610.html - 6 канала

http://www.musicworld.bg/bg/c_1429/i_23569/tc_electronic_Desktop_Konnekt_6.html - инструмент и глас

 

С едно такова прескачаш "пулта" (с всичките му компромиси) и от мониторите в него чуваш точно това, което е на харда, без украсявания (почти).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Demiurg, относно интерфейса, сигурен съм че е по добрия вариант, но за сега бих предпочел нещо за около 100 - 150 лв. На мен това ми изглежда добре http://www.musicworl...NIC_MU1002.html

Целта ми е да достигна минимума за сега, после докато натрупам малко опит ще събера и някой лев. Мнение за това което съм избрал за сега? Пак да уточня 2 монитора + woofer + минимум още един вход. Между другото гледам че това нещо има Global +48V Phantom Power, това означава ли че си спестявам и пари от захранване за кондензаторен микрофон?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, фантомното захранване е стандартно за повечето кондензаторни микрофони.

 

Що се отнася до sub-а, сега попаднах на този, цената е доста примамлива, но нямам преки наблюдения от конкретния модел:

http://www.musicstore.de/en_EN/EUR/-/art-REC0005443-000

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

 

 

Според мен този суб е доста нисък клас (въпреки, че пишат, че е мониторен), странно е да си купиш колони за 600 лв, а да вземеш суб за 200...................?

 

Второ, в отговор на някои от по-горните коментари - аз съм доста доволен от същия модел (въпреки че ги изучавам все още като звук). Знам, че не стигат в ниските честоти до 30 hz, но слушам миксовете на различни места как обаждат и нещата звучат прилично.

 

От моята гледна точка не е същото дали имаш hi-fi или мониторни колони, просто звука е доста ясен и всякакви проблеми в записите излизат наяве (докато при hi-fi трудно ще попаднеш на нещо подобно, което не пречи да имаш и едни такива за сравнение).

 

Трето - относно суб-а - според мен в нетретирано помещение проблемите ти ще са по-големи от ползите.

 

Четвърто - този суб няма high cut - до колкото го видях честотния диапазон стига 130 hz, а колоните ти имат low cut трим на 100. Тоест от 100, до 130 ще слушаш едновременно и суба, и колоните - според мен не е особено добре, по-разбиращите от мен да кажат. Суб-ът към тези колони е наистина скъп - 900лв., но имаш всички необходими корекции. Ако толкова не ти харесва и не искаш да даваш твърде много пари - вземи поне суб, който да има честотни корекции .....

Редактирано от vane
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това припокриване няма да е решаващо (много по-значителни са проблемите от липса на акустично третиране) . Човекът иска да може да си слуша музика, не да спечели грами за мастеринг :) Да бъдем реалисти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвал съм го и още по разни места попадам на по-стария вариант, на който ако усилиш повечко започва да пращи. Самият динамичен диапазон (не съм сигурен дали е правилния термин) е малък. Аз не бих го ползвал, за да записвам през него. Идеален е за пултче на барабанист, който да си смесва кликове, сигнали и т.н. от различни източници (за слушане е ок). Аз бих събрал още 300 лв. за някакъв аудио интерфейс, но разбирам напълно, че възможностите са ограничени. В крайна сметка ако нямаш възможност да чакаш или искаш да правиш музика сега и веднага, го вземи това, пък по-натам като натрупаш опит и ще си събереш парички........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте, искам да задам един въпрос и дано съм улучил точната тема. В момента си правя студио, и за интерфейс съм си взел "Apollo Duo", обаче имам 2 чифта мониторни колони (Roland и Yamaha SH80) искам да разбера какво да си купя за да ги свържа и двата чифта и просто да прехвърлям сигнала от единия чифт колони към другия и без да ми променят звука (или поне колкото е възможно) защото не ми се играя всеки път да прехвърлям кабели на интерфейса. Благодаря много предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да задам един въпрос и дано съм улучил точната тема. В момента си правя студио, и за интерфейс съм си взел "Apollo Duo", обаче имам 2 чифта мониторни колони (Roland и Yamaha SH80) искам да разбера какво да си купя за да ги свържа и двата чифта и просто да прехвърлям сигнала от единия чифт колони към другия и без да ми променят звука (или поне колкото е възможно) защото не ми се играя всеки път да прехвърлям кабели на интерфейса. Благодаря много предварително.

 

Ето това http://www.thomann.de/gb/mackie_big_knob.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали са активни и двата чифта монитори? Защо не си ги пуснеш през отделни изходи на пулта и от там си ги пускай/спирай, както ти дойде (ако пулта позволява, разбира се)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за по горните мнения вече си избрах. Макито ще ми е перфектния вариант. А относно пулта аз нямам плут интерфейса ми не позволява да си включа директно повече от един чифт колони. Пак казвам използвам Apollo Duo"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.