Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
antoniq_0901

търся нещо от типа на Fender Stratocaster

Recommended Posts

Виж

Yamaha Pacifica 112

Доста прилични китари за парите си.

111361.jpg

• Like 2

http://www.thomann.de/de/st-modelle.html?oa=pra

Тук страт-моделите дапочват от 69 евро, можеш да си поръчаш през Динакорд. Без оскъпяване, плаща си при доставка, в български левове по курса на деня, само ако одобриш полученото.

Влюбих се в Squier Bullet Stratocaster 

Струва около 200 и нещо

Някой има ли отзиви за нея?

Това е най-близкото в този ценови клас като - нещо от типа на Fender Stratocaster!!! :greenangel: 
Доста прилична китара, аз даже съм попадал на отлични бройки. Електрониката е малко калпава, но за тия пари ...! Като цяло това ми е фаворита в тоя клас и за любител на Fender Stratocaster.

Влюбих се в Squier Bullet Stratocaster 

Струва около 200 и нещо

Някой има ли отзиви за нея?

Е,жените се влюбват по външния вид ,пък и това е на далавера :greenball: ....,въпроса е,че ще звучи като кашон най-вероятно,сравнено с оригинал,но всеки сам си решава,Ямахите наистина са добри,то и го има положението как ти пасва грифа на ръката.

Ако успееш да заделиш пари за Squier Vintage modified ще получиш най-близкият звук до страт и същевременно ще направиш най-изгодната инвестиция цена-качество която може някой да направи в този ценови клас. Но мисля, че серията струва над 500 лв. Най-високият клас Squer - Classic Vibe  превъзхожда много Fender-и.

Моят личен съвет за бюджетен страт е Squier Vintage Modified.

Classic Vibe е с умопомрачително гадни адаптри. :yes:

400лв е несъществуваш, мифически ценов диапазон при китари. Squier Vintage Modified, може би - от 250 до 350. От 700 до 1000 започват мексикански фендъри, от 1000 до 1500 - японски. От 1500 насам - Warmoth, ако искаш нещо качественно по-високо и сериозно. По-нататък - G&L. 

Fender USA е безсмислена загуба на пари, според мен. Warmoth ще бъде много по-интересна китара, и направена точно по вашите изисквания и предпочтения.

сори за офтопика, но как стигна до идеята ,че Fender USA е безмислена загуба на пари и какво би предложил вместо 

Fender, което да прилича на Фендер, но да е по добро?

иначе по темата бих препоръчал Ямаха, ако акцента е върху звука, а не изгледа и марката

• Like 1

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Similar Content

• By viki_kitara
      Заповядайте на нашия китарен фестивал в гр. Силистра!
      Разгледайте сайта ни! 
      Гости ще бъдат Иван Лечев, Цветан Недялков, Веселин Койчев, Боян Дойчев, Николай Михайлов.
      Освен 4 концерта за 3 вечери, ще се проведат и 2 конкурса за електрическа и класическа китара!

http://dunavski-struni.com/bg/

Фестивал на китарата “Дунавски струни“ Силистра 2018 ще се проведе от 22-ри до 25-ти юни 2018 г. Организатори на събитието са Сдружение “Дунавски струни“ и Община Силистра.
      Фестивалът включва четири концерта, конкурс в две категории разделени на възрастови групи и майсторски класове.

• By Heartman
      Не знам дали сте видели, но поне аз бях залят във фейсбук, от китарните страници за новия стратокастер на Джон Мейър.
      Пишеше, че са го мислили 2 години и половина.Страхотно!Толкова време в ядене и пиене.Със същия успех можеха да дадат на всеки познаващ марките китари да направи ПРС страт.Сложили тяхната си глава, което е страшно грозен хедсток за страт и поизрязали тялото на страта в долния рог.Също така и летящите птици/инлеи по грифа, за да се познава че е ПРС.
      Това ли успяха да измислят за толкова време?!Още един безмислено скъп страт, който не предлага нищо ново.Нямам думи...
      Интересно ще ми е, ако на някой му хареса и да се обоснове разбира се.

https://www.facebook.com/johnmayer/posts/10156208846376252
      https://reverb.com/news/john-mayer-unveils-new-strat-like-prs-model
      https://www.guitarworld.com/gear/prs-guitars-announces-new-john-mayer-signature-guitar-the-silver-sky

Веднага измислиха и майтапи по темата:

• By drago hazart
      Здравейте Колеги,
      На 19.11.2016 правя концертна вечер / one man show /.
      На акустична и електрическа китари ще изпълня мои парчета както няколко кавъра.
      Monkey Temple / София, бул. Христо Смирненски 1 / до ВИАС /. Дата 19.11.2016,
      Showtime - 21,30h. Welcome to the Show / Драго Блондо

• By Spade
      Здравейте, може да ви се стори глупав въпроса ми, но да ви призная доста се лутам каква точно електрическа китара да избера, която да звучи добре  във формация с акустичен характер. Търся възможно най-доброто което може да се получи като качество на звука като цяло за цялата група. Най добрия вариант е да експериментирам с някой телекастър или стратокастър или дори някоя китара от тия за джаз/блус (с кухите тела и "ф" отвори).  Нямам тая възможност да експериментирам Някой имал ли е опит в тази насока. Определено искам да е електрическа, поне нещата според мен биха звуча ли по добре, по различно  с идеята да се постигне нещо уникално и крайния продукт да е едно цяло, а не да се къса и да звучи кофти. Става дума  по скоро за около поп музиката. Благодаря ви за винамнието!
    • By merkurial
      Здравейте! Преди няколко месеца си купих нова електрическа китара, сетъп-нах я и до вчера всичко беше наред, докато не се появи от нищото силен и дразнещ бъз на 1-ва струна при 1-во до 5-то прагче. Принципно трябва да си сменя нът-а защото при 5-та и 6-та струна доста се е изпилил и създава бъз, но при първа струна не го очаквах. Грифа е прав, височината на струните при 12-то прагче е 2мм, но пак бръздят някои струни.
      Плана ми е да си сменя нът-а и да изравня прагчетата.
      Тъ да се върна на заглавието - нормално ли е да има бъз на струните и ако да, то колко е допустимо? Също искам да попитам ако има известен бъз той вреди ли по някакъв начин на самите прагчета, като жули в тях?

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.