Jump to content
Българският форум за музиканти

За нойс гейтовете


Ex74

Recommended Posts

:greenball: :greenball: това са пълни глупости

 

От моите наблюдения звука става по-омазан и плосък, и да усилваш високите това не може да компенсира (де)фекта на гейта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко! :) Така се надявах да има малко истина :girl_cray2:

Все пак би било добре ако някой пробва и каже дали има дори минимален резултат!!! :icon_shithappens:

Редактирано от Denis_Vengeance
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

BOSS-NS-2 скапва звука... доста.

Не успях да намеря качествена камера за това видео,

но на слушалки си личи как реже високите и скапва целия звук...

:slap:

Такава разлика не съм очаквал... Странно защо не ми е правило впечатление досега по клипчетата. Ама аз и не съм и гледал много. Сега направо се чудя как е толкова популярен NS-2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз се чудя как Малмстийн свири с т'ва! Даже и реклама му прави.... явно за пари е готов на тоя компромис. Добре че новия му амп си има вграден гейт :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

BOSS-NS-2 скапва звука... доста.

Не успях да намеря качествена камера за това видео,

но на слушалки си личи как реже високите и скапва целия звук...

:slap:

Такава разлика не съм очаквал... Странно защо не ми е правило впечатление досега по клипчетата. Ама аз и не съм и гледал много. Сега направо се чудя как е толкова популярен NS-2.

 

Само дето такава разлика на практика няма, на клипа NSа е настроен екстремално. При този педал, трешхолда никога не трябва да отива повече от 3 часа (и то само ако свирим с много атака и силни адаптери и не гоним никаква динамика). Както е сложен на това видео, се чудя как пуска тон въобще.

 

Както вече писах по горе, ги имам и двата (ISP и NS) и знам доста добре как работят. Което в никакъв случай не значи че NS е по добър, напротив мисля, че леко отстъпва, но не и е чак такъв боклук :) , разваля тона колкото всеки Бос педал (което ще рече почти незабележимо) просто трябва да се използва по определен разумен начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложил съм го в FX Loop-а на въпросния рандал. Трешхолда е почти на макс, защото по-надолу почти не хваща.

Нали там си му е мястото? Я кажете как да го настроя като храта. На педала имам 2 кръга за гейт, но не мога да схвана точно как да ги използвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.youtube.com/watch?v=ZkB4csSmoRU&feature=related

 

Това е добро сравнение между двата. Можеш да видиш и настройките как са горе долу на NS :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато нещата са свързани така:

китара->boss ns-2->input на амп-а, трешхолд-а мога да го сложа на 12-1 часа и върши доста по-добра работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти трябва прост ноис гейт, включи NS първи след китарата и сложи трешхолда на не повече от 12- 1 часа. Това реже шума от китарата преди да има възможност същия да бъде усилен, и понеже се работи с чиста китара и нисък трешхолд, нямаш никакви проблеми с високите, по принцип този педал работи най добре, като от китарата се влиза първо в него. А ако искаш да имаш и гейт в лупа на ампа (нещо което аз не правя, но е очевидно как става от сенд в ритърн и от ритърна в сенд) или да си обезшумиш педалите (това го правя през цялото време), използваш сенд и ритърна на Съпресора, като от сенд отиваш в първия педал, а от изхода на последния -в ритърн., но китарата си остава включена в инпута на ефекта, а от там следва всичко останало - педали/aмп....

 

Лека нощ !

 

А, изпреварил си ме :)

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То се разбра вече.

Да обобщим, защо на Малмстийн му върши работа. Ампа му е без луп.(освен, ако не е моднат)

Китара, дод 308, NS2, Marshall. ( слага уа, дилей и октавер също)

Аз имам старият NF1. В луп на амп си реже.

Когато е пред ампа е добре и не дразни ( дори да има някакво леко орязване, ако не се вманиачаваме е ок).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако шумът е много от скапани кабели калпаво заземяване и т.н. не може да се очаква от никой нойс гейт да го отстрани без да реже честоти. Гейтовете просто не са за това.Предполага се че китарата и кабела са в добро техническо състояние и тогава не се налага използването на нисък праг (не ща да използвам думата трешхолд). Ако шума е толкова голям че налага праг на макс то има проблем,който не е в гейта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам NS-2 японски и не съм усетил да реже нещо.От клипчето което сте дали се чува че реже, но не съм сигурен че всички са така,ще пробвам.И в лупа съм го пробвал и след два драйва,все ми върши работа,понеже след един драйв нямам толкова чум че да го пускам.Обаче като го включа директно след китарата ми се струва че убива звука доста.Сигурно не трябва да е на макс :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги нойс-гейтовете/съпресорите махат ли гадния шум, който вкарват графичните еквалайзери, примерно boss ge-7. Гледах сега това и се чудя има ли смисъл да се модне еквалайзер ако нойс гейтът го реже дразнещия шум. Някой с опит да каже 2 думи ако може ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гейтът ще премахне шума, когато е затворен, т.е. когато не свириш, през останалото време ще се чува заедно със сигнала от китарата ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.