Jump to content
Българският форум за музиканти

Кои пианисти са ви идолите?


Topsun

Recommended Posts

А аз мисля, че няма лошо - всички тези наличности и липси всъщност са прекрасни и много радостни, създаващи обособената персона на музиканта, стила му... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще е да сравняваме Джарет - Къриа, май повече ми харесва първия, макар че както отбеляза CyberGene - на места като се отплесне в някакви какафонии и направо го спирам (то понякога половината от парчето е само такова..). Мисля, че Райнер Брюнингхаус поне мен ме кефи повече дори и от тях двамата. В същност слушал съм го само в албумите на Гарбарек и в един негов соло албум (май единствения, а и други участия май почти няма).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кийт джарет не си повтаря соло:bravo:това е човека!(поне за мен де)

Кийт Джарет ми е много любим. Също и McCoy Tyner-пианиста на Джон Колтрейн :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще е да сравняваме Джарет - Къриа, май повече ми харесва първия, макар че както отбеляза CyberGene - на места като се отплесне в някакви какафонии и направо го спирам (то понякога половината от парчето е само такова..). Мисля, че Райнер Брюнингхаус поне мен ме кефи повече дори и от тях двамата. В същност слушал съм го само в албумите на Гарбарек и в един негов соло албум (май единствения, а и други участия май почти няма).

Райнер Брюнингхаус е адски добър. Между другото от доста време търся негови солови албуми. Ако имаш някой дай да направим трампа. Мисля че имам какво да ти предложа в замяна :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще е да сравняваме Джарет - Къриа, май повече ми харесва първия, макар че както отбеляза CyberGene - на места като се отплесне в някакви какафонии и направо го спирам (то понякога половината от парчето е само такова..). Мисля, че Райнер Брюнингхаус поне мен ме кефи повече дори и от тях двамата. В същност слушал съм го само в албумите на Гарбарек и в един негов соло албум (май единствения, а и други участия май почти няма).

Райнер Брюнингхаус е адски добър. Между другото от доста време търся негови солови албуми. Ако имаш някой дай да направим трампа. Мисля че имам какво да ти предложа в замяна :curse:

Аз имам два негови соло албума и то май повече няма... Ама не знам как мога да ги ъплоадна някъде, щото не съм в България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам единия от солояите му албуми. Утре мога да го кача в някой торент - само ме подсетете на ПМ, че може да забравя.

 

Едит: ето тук съм качил един от другите ми любими пиаисти.

Редактирано от ecmjazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като не-клавирист нямам идоли, но имам любимци. Към групата Dream Theater имам много съображения, но те успяха на два пъти да заменят клавириста си и всеки път по изключително уместен начин. и с тримата звучат различно, добре. Обичам ги и тримата, толкова самостойни творчески характери: Kevin Moore, derek Sheridian, Jordan Rudess.

Да не забравяме българските - бившият клавир на група "Соларис" - Георги...ако не сте чули албума им от 1997, набавете си го.

Поздрави

Е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще кажете за Joe Zawinul :D . Сега слушам концерта в Тбилиси :godbless:

Бахти якото.

ами какво да кажем... един от любимите ми пианисти и музиканти изобщо!!!

страхотен е...

 

за първи път го чух когато излъчваха запис от концерта му тук... невероятен!

 

 

а този концерт не съм го слушал... знаеш ли как мога да си го намеря... :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.