Jump to content
Българският форум за музиканти

Кои пианисти са ви идолите?


Topsun

Recommended Posts

Ако може, едно скромно мнение от най-добрия приятел на музиканта? :) Без да степенувам, просто тези, от които изпадам в оргазъм: Ференц Лист, Фредерик Шопен, Й.С. Бах, Рик Уекмън, Джон Маел, Кейт Емерсон, Джеймс Бабко, Чик Къриа, Джон Лорд, Краиг Фрост, Ричард Райт... Има и други, но не искам да се обяснявам в любов твърде дълго и отегчително. :o

направо се разчувствах....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може, едно скромно мнение от най-добрия приятел на музиканта? :D Без да степенувам, просто тези, от които изпадам в оргазъм: Ференц Лист, Фредерик Шопен, Й.С. Бах, Рик Уекмън, Джон Маел, Кейт Емерсон, Джеймс Бабко, Чик Къриа, Джон Лорд, Краиг Фрост, Ричард Райт... Има и други, но не искам да се обяснявам в любов твърде дълго и отегчително. :)

направо се разчувствах....

'Що? Нещо да не би чувството ти за хумор да е на химическо чистене, Мона Лиза? Или тези, които ме кефят не стават?! Дай да го дадеме по-колегиално и приятелски и наздрве! :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.не съм мона лиза (аватара ми е само за ташак)

2.разчувствах се,щото тези които споменаваш ги бях забравил!

3.не ми харесва тона ти!

 

относно колегиалното :) съм съгласен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хей, хей...я спокойно. Topsun, на мен първо товоят тон ми се стори за "нехаресване". Без заяжданици, пичове, не за това сме се сбрали тука...:D

Хайде наздраве и от мене :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.не съм мона лиза (аватара ми е само за ташак)

2.разчувствах се,щото тези които споменаваш ги бях забравил!

3.не ми харесва тона ти!

 

относно колегиалното ;) съм съгласен ;)

Явно нещо не сме се доразбрали. :) Ако си забравил Чик Къриа, Бабко си е съвсем пресен. Другите са си стари, ама за мене са готини, а предполагам и за тебе. ;) Клавира ми е слабост, но за съжаление никога не съм имал възможност да се понауча да посвирвам на него, защото си е скъп инструмент. ;) Не оставай с лоши чувства, не съм скандалджия. :D Бог да ти дава хъс и творчески заряд! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Представяте ли си Johm Lord колко бързо може да обара една жена?! :greenball: По темата: Rudess просто мирише на музикант откъдето и да го подушиш, но(както винаги има НО) не е само той(с две думи: нищо полезно по темата не казах :thumbs_up: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това е наистина хубава тема.Ами моят идол е Jordan Rudess,за мен той е един от най-великите музиканти,които съм слушал някога,а и не само за мен.Първо го чух да свири в Dream Theeater,а след това и в солови албуми и в много проекти.Определено той е човек с много музика в него и творчеството му е несравнимо.Свири с много музикално чувство.

Jordan Rudess е моят идол пианист и киибордист!!!

 

www.jordanrudess.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боговете за мен са Хендел, Бах, Моцарт, Бетовен, Шопен, Лист... От импресионизма нататък - Владигеров, Милчо Левиев, Джон Лорд, Кийт Емерсън... ;) ;) ;) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи отсега си признавам, че се заяждам :) Но искам да ви питам Рудесчиите и Дериниънчиите всъщност слушали ли сте някакви други пианисти, освен тях, за да имате база за сравнение? Щото то в мьетъла като че ли няма много клавирджии...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХА!изкара ли сте една много хубава тема от прахта :) Съгласен с CyberGene до една степен...има доста колеги в прогресив метъла...пък и не само...То за някав метъл вече модата да имаш DJ да ти пуска семпли...абе...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Щото то в мьетъла като че ли няма много клавирджии...

Найтуиш или Соната артика кой ли DJ са поканили да им пуска клавирните партии, явно е много добър щом им уцелва тоналноста и бийта. А аз съм останал с впечетление че DJ-те и на идея си нямат от музика, затова им се извинявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говоря за лимп бизкит или линкин парк....ама професори колкото искаш...пък и да пускаш семпли е просто...те са си в тоналност :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.