Jump to content
Българският форум за музиканти

Кои пианисти са ви идолите?


Topsun

Recommended Posts

Сори за вмешателството, ама го имам тоя концерт и ми се струва ултра скучен и до голяма степен прехвален. Всеки си има вкусове де, ама специално за Завинул не мисля, че е чак толкова заслужаващ аплодисменти, просто бендът му е многолюден и успяват да докарат някакво пулсиране такова, което се харесва на масовата публика и затова са толкова популярни. Спомням си като беше концерта тука, сума ти хора, които идея си нямат от джаз, казаха, че това им харесва и чух, че са друсали задници в залата. Както и да е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за това че свири с много добри музиканти си абсолютно прав!!! :P

 

ама пък на мен концерта му тук много ми хареса... и всъщност той ме запали по неговата музика...

е, има някои неща които съм му слушал и са ми малко скучни, но пък неговата музика постоянно толкова се променя...

 

 

 

лека вечер :P

 

п.п. @YtseJam, понякога са много смешни такива хора, които си нямат представа от някаква музика или пък тема, но взимат дейнно участие... :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори за вмешателството, ама го имам тоя концерт и ми се струва ултра скучен и до голяма степен прехвален. Всеки си има вкусове де, ама специално за Завинул не мисля, че е чак толкова заслужаващ аплодисменти, просто бендът му е многолюден и успяват да докарат някакво пулсиране такова, което се харесва на масовата публика и затова са толкова популярни. Спомням си като беше концерта тука, сума ти хора, които идея си нямат от джаз, казаха, че това им харесва и чух, че са друсали задници в залата. Както и да е...

Приятелю,

Завинул е от музикантите които са допринесли страшно много за развитието не само на джаза а и на музиката като цяло. От "Rise and fall" & "Money and the pocket"-В края на 60 години, през Weather Repport със Jaco Pastorius, Alex Acuna и прочие, до по късните му проекти със Zawinul sindycate и не само...

Да твърдиш че Zawinul е слаб музикант, само защото не ти допада стила му е как да кажа... :wall:

Просто за мен е глупаво да се омаловажава с лека ръка един дългогодишен творчески път без значение дали е Zawinul или някой друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а сега си пуснах малко Майкъл Ръф...

един друг любим пианист и музикант :exclaim:

 

ненормалник... :):):)

и аз мноооогооо му се кефя:)имам един лайв с един басист:bravo:много отворен;)няма да ви казвам как се казва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще кажете за Joe Zawinul :bravo: .

пича е измислил съмати парчета,които са хит и до сега.независимо,че на мен са ми втръснали,но не мога да отреча,чe mercy, mercy, mercy ми е от любимите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а сега си пуснах малко Майкъл Ръф...

един друг любим пианист и музикант :exclaim:

 

ненормалник...  :bravo:  :bravo:  :bravo:

и аз мноооогооо му се кефя;)имам един лайв с един басист:)много отворен;)няма да ви казвам как се казва :P

кажи де :D

 

аз от време на време имам навика да се вманиачавам лошо на тема Майкъл Ръф... ;);):bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а сега си пуснах малко Майкъл Ръф...

един друг любим пианист и музикант :exclaim:

 

ненормалник...  :P  :P  :)

и аз мноооогооо му се кефя:Dимам един лайв с един басист:Pмного отворен;)няма да ви казвам как се казва :P

кажи де :D

 

аз от време на време имам навика да се вманиачавам лошо на тема Майкъл Ръф... :D:D:D

марко мендоса:Pболна работа:)ако го нямаш ми кажи да измислим как да ти го дам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Topsun ами май го нямам... преди имах един лайв който съвсем малко беше в мен и после изчезна с гръмването на стария хард... още не му се бях нарадвал...

 

ще съм ти много БЛАГОДАРЕН ако има някакъв вариант да го получа...

утре ще ти драсна на ЛС че сега съм с бавен нет... а и трябва да изчезвам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а сега си пуснах малко Майкъл Ръф...

един друг любим пианист и музикант :exclaim:

 

ненормалник...  :godbless:  :headbang:  :rolleyes:

и аз мноооогооо му се кефя:virtuoz:имам един лайв с един басистB)много отворен;)няма да ви казвам как се казва :)

Аз май се сещам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а сега си пуснах малко Майкъл Ръф...

един друг любим пианист и музикант :exclaim:

 

ненормалник...  :godbless:  :headbang:  :rolleyes:

и аз мноооогооо му се кефя:virtuoz:имам един лайв с един басистB)много отворен;)няма да ви казвам как се казва :)

Аз май се сещам :)

аз май съм казал:)

марко мендоса
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може, едно скромно мнение от най-добрия приятел на музиканта? :D Без да степенувам, просто тези, от които изпадам в оргазъм: Ференц Лист, Фредерик Шопен, Й.С. Бах, Рик Уекмън, Джон Маел, Кейт Емерсон, Джеймс Бабко, Чик Къриа, Джон Лорд, Краиг Фрост, Ричард Райт... Има и други, но не искам да се обяснявам в любов твърде дълго и отегчително. :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.