Jump to content
Българският форум за музиканти

Кои пианисти са ви идолите?


Topsun

Recommended Posts

Еди Луис - малко известен, но брилянтен органист. Има албуми с Richard Galliano-"Face to face" и с Michell Petruchiani не помня как се казваше албума - дует класическо пиано и хемънд орган.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои от буги величията от 40-те - Albert Ammons, Meade Lux Lewis, Pete Johnson, Pine Top Smith, Jimmy Yansey. Лошо е, че не много техни записи са останали до днес. Също John Lord, а и както ми показва ника - Jerry Lee Lewis.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Мойте фаворити са Джон Лорд и Дейвид Пейдж, също и Bert Smorenburg - онзи образ, който рекламира продуктите на Ямаха :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

От българските Христо Ламбрев и Евгени Димитров-Маестрото, инак се кефя много на свиренето на Джордан Ръдес и Дерек Шериниъм от Dream Theater, както и на Джон Лорд :thumbup: !!! Има и други разбира се

Редактирано от Тони Николов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

харесвам модерното звучене на Живко Петров примесено с би боп импровизации,харесвам хармоничното импровизации на Румен Тосков боже все едно се слива с Билл Евънс,а Ангел Заберски прекланйам се пред него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Марта Аргерих :) това е чудовище на пианото :recourse: Направо се изумявам че не я е споменал никой :)

Като става дума за класици де-също Рихтер, Хоровиц, Глен Гулд.

Иначе Кийт Джарет, Чък Къриа, Хърби Хенкок, Петручани също и Дюк :) ..Със сигурност има и още любими :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много от изброените имена са наистина големи творци!..Никъде не видех името на Кени Къркланд(негро-свиреше със Стинг на концерта му в БГ преди неколко год.)..Хареса ми.

 

..Аз самият съм никому неизвестен,но не вярвам някой от изброените имена да свърши работата,която мойта скромна особа ще свърши зад черно-белите клавиши: имам пред вид това,че по време на дългогодишната си кръчмарско-концертна дейност натрупах опит,който би ми позволил с еднаква лекота и хъс да застана зад изпълнители(певци) като В.Карас или Гл. Хюз, В.Найденов или Ш.Шаулич, Т.Търнър или Сл.Калчева, Т.Джонс или Амет, Д.Ковердейл или Н.Славеев( :thumbdown: )...Аз съм един голям...едно голямо лайно..,ама наистина мога да го направя :) ..,че и пари са ми давали за това,даже-още не са стреляли по мен..

 

Колеги пианисти,кейбордисти,йоникари,клавиристи...кой,какъвто се чувства!..Искам да се обърна към Вас и да Ви кажа,че много от Вас сте велики,големи,много стойностни музиканти!!!Поклон!!!Естеството на работата ни е наложило да може да се превъплащаваме във всички стилове и да имитираме(а и да показваме,понякога..на който му се отдава :) ) виртуозност,както като етнически,така и като рок,джаз и поп(и т.н.) музиканти...Винаги съм се възхищавал на наистина добрите колеги между нас,които умеят да го правят!..Повервайте ми,те никак не са малко!!!..Просто това са творци с доста по-малко шанс(за съжаление) от именитите си колеги по света...Поклон на всички Ви!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.