Jump to content
Българският форум за музиканти

Накитник (wristband)


Bobolin

Recommended Posts

Някой използва ли такова нещо при свирене? Обикновен накитник, използван най-често при тенисистите. Аз лично съм очарован от свиренето с такова нещо на ръката. Въпреки, че съм от хората, който се потят съвсем малко по време на свирене (визирам ръце, пръсти, длани), при по-продължителен контакт на дясната ръка с китарата (там където "влиза" в нея) се получава леко изпотяване, което се изразява в зацепване на кожата на ръката в лака на китарата. Mен това лично много ме дразни, защото определено внася дискомфорт и коства време засягащo бързината при свирене на неща изискващи промяна на постановката на дясната ръка - примерно преминаване към тапинг. Откакто ползвам такова нещо съм супер доволен. :) Между другото мисля, че Дейв Мъстеин от Megadeth винаги свири с подобно пособие.

 

Та исках да попитам дали има и други ползващи с тази цел въпростният накитник? Изключваме настрана използването му с цел показност. :D

 

wristband.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dave Murray, Steve Harris също ползват накитник.

Аз съм пробвал преди доста години, не помня вече какво впечатление съм имал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди ползвах, щото изглеждам по-яко :) , а и си мислех че има някаква полза ако ми стяга китката, ама общо взето и с него и без него...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи ми откъде да си купя!

 

Предполагам в повечето спортни магазини би трябвало да се продават. Аз лично понеже съм леко мързелив по природа и ме мързи да обикалям по магазини си го поръчах от GET.BG :)

Редактирано от Bobolin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам (демек, полезно е и за басисти като свирят с перо).

 

Комплект от 2 бр. такива на Marshall струваше някъде към 20-ина лв. в Икономов, само дето са малко по-къси от това на снимката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предназначението на накитниците е да предпазват китката от травми и преуморяване.

Такива аксесоари могат да се намерят в аптеките, магазините левчета или да се поръчат.

 

Гъзарията си е отделно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предназначението на такива с ОРТОПЕДИЧНИ цели имат такива функции. Те са произведени от определени материали пристискащи с определена сила и плътност мястото. Купуват се от съответните магазини или аптеки.

 

Показаният на снимката накитник се използва основно в тениса. Имам близък приятел манияк на тема тенис на корт и той ми е казвал, че в случая тези накитници нямат ортопедична цел да поддържат китката. Единствената им функция е тенисиста да си бърше бързо и лесно капещата от челото в очите му пот.

 

Всички сме виждали пък един друг вид накитници сред някой метъл групу с пирамидки, шипове, колелета от циркуляри и подобни неща, които пък имат само за цел атрактивна визия.

 

Та така - според целите и предназначението. Аз лично за конкретната цел не бих си взел ортопедичен такъв по ред причини и не съм го и направил. Този, предназначен за тенис на корт е 100% памук, не пристяга излишно силно ръката и е идеален за конкретната цел.

Редактирано от Bobolin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та така - според целите и предназначението. Аз лично за конкретната цел не бих си взел ортопедичен такъв по ред причини и не съм го и направил. Този, предназначен за тенис на корт е 100% памук, не пристяга излишно силно ръката и е идеален за конкретната цел.

 

И аз лятно време имам подобен проблем. Хубава тема и чудесен и точен отговор! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип като се възпали тендовагинита,ако имате такъв ,стягането помага (иначе няма сила ,освен болките),по аптеките има по лев и нещо накитници с лепенка,старите за тенис също бяха бая стегнати,а новите май вярно само за потта стават -камуфлажни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо щях да набедя Джеймс за позьор, че ги носи по два да му отиват на цвета на тениската ама то и един от любимците ми Мъстеин ги кара по чифт да му се невиди. :D

 

mustaine1.jpg

 

Виж, Бродерик си е класика, на дясната както трябва, а на лявата здраво хеви метъл. :hysterical:

 

Megadeth%20Chris%20Broderick.jpg

Редактирано от Bobolin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си бях взел някви евтинки за репетиции и наистина има полза от тях при яко махане с дясната пък и при по-ниска постановка лявата се огъва доста и там помага,ама напоследък не ги ползвам което може би не е добре.Хубавото е че никога не съм имал проблеми с китките (само като малък) или ако имам някаква болка тя отшумява бързо за ден-два.Сега като се замисля свиря с часовник на лявата и кожена гривна на дясната ама не ми пречи особено :D

Пък такива като на Джеймс и Дейв не знам къде се намират,те са и по-дълги.А пък за Зак Уайлд въобще не знам как свири с тези големи кожени накитници ,да не говорим за Кери Кинг и дет метълите с тея шипове :hysterical:

823047b0251c851ea.jpg

Mr%20Kerry%20King.jpg

Редактирано от Heartman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дългите не е проблем да се намерят - просто трябва да търсиш такива. Справка - първата снимка в началото на темата. Търсих такъв и такъв си намерих. А Кери Кинг ако е баш метъл трябва да сложи и същия на дясната ръка. Рабира се за целта ще трябва малко да си модифицира сигначър модела на BCRich и да отпадне около 1/3 от дървенията по китарата. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.