Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнение за електрическа китара


emovalkov95

Recommended Posts

Защо да е неуместно сравнението, syncho? Pensa-Suhr така и така почти никой не може да си я позволи. Чудесна китара е, няма спор. Но за тази цена Cort X6 предлага всичко... удобна е, изработката й е брилянтна и звукът с Mighty-Might никак не е зле! Освен това jumbo frets предлага същото усещане, каквото е със scalopped гриф. Мечтата ми открай време е била Red Special na Brian May. Корейските официални копия имат супер звук, но като изработка останах леко разочарован.

 

Айде със здраве

 

Почти никой от нас не може да си позволи Пензата, а не от големите музиканти естествено...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

..... Pensa-Suhr i Red Special на Брайън Мей. Имам Epiphone Les Paul, Fender Strat, Squier Strat, Yamaha Pacifica и др. Но CORT X6 е най-добрата!!! :)

 

Сънчо имаше предвид коментара ти в зелено (горе), относно китарите в червено (горе).

Лично аз мисля също като него - това лично твое мнение е леко подвеждащо за хора с неголям опит.

Нямам нищо против "Cort", но сравнението с Fender и Suhr е меко казано забавно. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм cort X6. Верно е добра китара, но чак пък както я описа. За парите си е добра и толкова. И определено за брилянтната изработка и хардуер може да се поспори. Адаптерите наистина не са лоши. :)

Редактирано от bluelemon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, много сте интересни! Разбирам да нямам Fender Strat и да приказвам празни приказки, просто защото не мога да си позволя да свиря на такава китара. Който смята за подвеждащи горещите ми препоръки за Корта, просто да не взима предвид мнението ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът е, че този, който ги смята за подвеждащи очевидно има по-голям опит от питащ за първата или втората си китара, който спокойно може да се подведе, та затова и моето мнение, че след това почват едни истории - абе аз имам един Корт за 200 кинта дето е по-велик от китара за 2К EUR, защото един във форума дето е свирил на истински Страт каза. Всичко това е чудесно като собствено вярване, но най-малко не е обективно вярно.

Пенза-Сър не се произвеждат вече от много отдавна. Джон Сър произвежда китари под собственото си име от доста време насам. От инструменти на Руди Пенза не съм се интересувал не съм/не притежавам.

Джъмбо прагчета е нещо много различно от издълбани (scalloped) прагчета и като усещане за свирене и като звук, в зависимост от прагчетата на издълбания гриф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ефектът е подобен, стига да си пробвал да свириш на scalopped гриф. Издълбаването е между прагчетата, а не са издълбани прагчетата (това само за яснота). Свиря от 27 години и почти няма нещо, което да не ми е ясно за китарите.

...Да, и този Корт все пак не е за 200 лв...

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Защо се държиш сопнато, никой не те провокира, а напротив.

 

п.с. сравнения на неща от различен клас, като горното е безпредметно да се правят, защото освен да провокират прехвърчането на искри, за нищо друго не могат да допринесат;

 

още един пример:

Освен това jumbo frets предлага същото усещане, каквото е със scalopped гриф.

 

абсурдно твърдение, извинявай

 

250px-Scalloped_fretboard.jpgjumbo.jpg

 

:huh:

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:huh:

 

п.с. - позволих си забележка за китарите със scalopped гриф, защото също съм свирил с такъв инструмент и го намирам за доста ограничаващ откъм усещане, а при меки струни, дори се бяга от инотация;

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Scalopped е само за наистина можещи. Липсва допирът на пръстите до дървото и според Блекмор прави свиренето по-леко. Не е за начинаещи или неопитни в бързите сола, защото наистина се получава често "фалшименто" хехехе. Та, Slacoth, фактът че се получават отклонения в тоновете, показва че прецизността на натиска ти липсва. Аз лично обичам да свиря на scalopped гриф и всичко е точно с 9-ки струни. С jumbo frets също така е ограничен допитът на пръстите с дървото... твърдението никак не е абсурдно. Попрочети, пробвай малко...

 

Би ли ми казал, на каква китара със scalopped си свирил??? Пробвал ли си една от двете: на Блекмор или на Малмстийн?

 

Със здраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Праговете най често срещани при Ибанец са по високи от стандартните Джъмбо такива (да не говорим за средните Джъмбо, които са всъщност доста ниски.

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, вижте точно кой модел са прагчетата на Cort X6, за да не бъдем голословни.

 

Slacoth, прочети за да видиш и разликите в метода на изрязване между прагчетата: различен е м/у тази, която си показал (Малмстийн) и Блекмор. Аз сам съм си направил една от китарите със scalopped гриф.

 

Прав си! (ТОВА Е ЗА ТЕКСТА ПРЕДИ ДА НАПИШЕШ, ЧЕ Е АБСУРДНО ТВЪРДЕНИЕТО!!!)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ще споря.Мнението си е мое и не го налагам.

Нито ще коментирам закачката ти относно "прецизния" ми натиск.

 

Чао.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.