Jump to content
Българският форум за музиканти

Синтезаторът,който бихте искали да имате


miro

Recommended Posts

  • 1 year later...
  • Отговори 165
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 1 year later...

старичка тема, но аз съм от скоро във форума и реших да постна :offtopic-001:

 

един от синтезаторите, който бих искал да имам е Buchla Music Easel вижте видеото, препоръчително на слушалки или добра саунд система :hysterical: От машината са произведени само 14 екземпляра през 1973-та, като гледам какво чудо е - мисля че сме се върнали доста назад в идейно отношение от 70-те :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменил съм поне 15-на клавира,докато установя,че угодия на музиканта няма!!! Квото и да му сътворят-все нещо му липсва!!!Тук се сещам за приказката:"На крив ..й-вълната му пречи"...

 

Въпреки,че съм фен на "Korg",твърдя че,всеки инструмент от среден клас(до 2000$)на пазара,попаднал в читави ръце,върши работа на всякакво ниво-от домашни партита до грандиозни концертни изяви!..

 

Ако някой си мисли,че 1000-та(или били те и 5000) звука в най-скъпия синтезатор ще го продадат успешно на музикалния пазар-горко му за невежеството и напразните надежди...

 

Таланта,братя е най-важен!!! И известна доза късмет! :godbless: ..А свирки-с лопата да ги ринеш и...повечето-не си струват париците...

 

С най-добри пожелания за бляскави творчески успехи:

бате Ви Ицко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ А ето как звучи това нещо в ръцете на Хърби Хенкок :) Което пак показва, че е важно кой свири, а не на какво свири :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

За такива като мен ( jazz лунатици) Nord е най-добрият избор (според мен)

Аз лично свиря с един Nord electro 2 seventy tree и съм направо влюбен в него :greenball:))))))

понякога за цвят добавям и малко компютърен саунд,но по скоро като експеримент от колкото като цялостна концепция.

недостатъка на Норда е че е специализиран-има най добрите(според мен) звуци,но са малко на брой.....

от гледна точка на леснота при използване- по добро от това няма,но на моменти ........

Въпреки всичко,решение има ,така или иначе аз използвам малко звуци,като цяло ако има акустичен инструмент Норд-а го използвам само за цвят от време на време :P

 

п.с.

не искам да обядя никоя от другите марки- свирил съм с Корг N364 няколко години и много си го харесвах,ако имах възможност когато си взимах норда да не го продавам бих го използвал като втори кийборд и до сега :D))))

Основните предимства на Нрд електрото:

тежи 8.9 килограма

носи се в калъф каро раница,заедно с най необходимите кабели

екраниран е и не приема смущения.

хубава клавиатура ( макар и не тежка -watterfall)

няма менюта-всичко е достъпно най-много с два бутона :)

СТРАХОТЕН ЗВУК :))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

ами аз имам удоволствието да свиря с това, което смятам за почти най-добро в момента... Оазисът е максимума, но ако кажем, че все пак го дискфалифицираме от тази категория, за мен фаворитът е KORG M3 и по тази причина точно с това и свиря... като събера още малко пари, ще му бухна и RADIAS експаншънчето и машината заспива... та това е според мен положението... ямахите не ме кефят достатъчно... винаги са били инструменти за пианисти, не за клавиристи, които според мен са две различни животни като аз самият спадам към вторите...

 

P.S.: а да, и в префектният свят, бих си боднал и едно Nord Lead ракче към системката... и може би RADIAS-а щеше да бъде също "станд-алоун", а не експаншън на М-тройката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.