Jump to content
Българският форум за музиканти

Синтезаторът,който бихте искали да имате


miro

Recommended Posts

доста хора с quadrasinth + piano станахме:godbless:алесис е сериозна марка,въпреки,че последния qs който пипнах,хич не ми хареса.доста назат е в сравнение с ямаха или корг,като удобство и контролери в реално време и няма екстри като секуенсър и т.н.не знам за клавиатурите,но алесиса ми е от 1996 година,клавиатурата не е мръднала,удобна е ,защото не е нито лека,нито тежка.абе искам да си имам една стаичка с култови синтезатори и да си релаксирам там:godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 165
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

доста хора с quadrasinth + piano станахме:godbless:алесис е сериозна марка,въпреки,че последния qs който пипнах,хич не ми хареса.доста назат е в сравнение с ямаха или корг,като удобство и контролери в реално време и няма екстри като секуенсър и т.н.не знам за клавиатурите,но алесиса ми е от 1996 година,клавиатурата не е мръднала,удобна е ,защото не е нито лека,нито тежка.абе искам да си имам една стаичка с култови синтезатори и да си релаксирам там:godbless:

Така е не лошо човек да помечтае :godbless: . Там бих наредил някой и друг Hammond, Nord Electro,Moog и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно клавиатурите:

 

Не съм съгласен с колегата Пенсионера :) ...Свирил съм на Ямаха С90 ( всъщност тогава се зарибих по сериозните синтове и специално Ямаха) и като пианист свирещ от 20 години на пиано и изнасящ по някой друг концерт смея да твърдя че клавиатурите на Ямаха за много добри и позволяват добър контрол върху тях.Самият аз имам възможността да свиря на Хамър клавиатура на Ямаха от 2 години и половина и съм много доволен!!!Пробвал съм на Корг тритон с твърда клавиатура и не ми хареса толкова...На роландите незнам.А за меките клавиатури не мога да говоря защото не са ми удобни и не съм пробвал достатъчно.А що се отнася за Ямаха С90ЕС клавиатурата не се различава никак от тази на Мотиф или Мотиф ЕС...(поне така пише в сайта)А звука на пианото е култов..много ми се иска да го имам само него...

 

Със здраве!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, казвайте какво ще правим утре (днес - четвъртък)?

Емо?

В случай, че ще се прави пробата кажете някакъв час и място...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно клавиатурите:

 

Не съм съгласен с колегата Пенсионера :virtuoz: ...Свирил съм на Ямаха С90 ( всъщност тогава се зарибих по сериозните синтове и специално Ямаха) и като пианист свирещ от 20 години на пиано и изнасящ по някой друг концерт смея да твърдя че клавиатурите на Ямаха за много добри и позволяват добър контрол върху тях.Самият аз имам възможността да свиря на Хамър клавиатура на Ямаха от 2 години и половина и съм много доволен!!!Пробвал съм на Корг тритон с твърда клавиатура и не ми хареса толкова...На роландите незнам.А за меките клавиатури не мога да говоря защото не са ми удобни и не съм пробвал достатъчно.А що се отнася за Ямаха С90ЕС клавиатурата не се различава никак от тази на Мотиф или Мотиф ЕС...(поне така пише в сайта)А звука на пианото е култов..много ми се иска да го имам само него...

 

Със здраве!!!

Такова нещо за клавиатурите на Ямаха въобще не съм казал :read: . А освен това съм фен на Ямаха :D . Просто отправих реплика на възмущение към proqq. Така че извинявай още веднъж, но прочети внимателно какво съм написал :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Младост 1 зад Шел е доста общо. Кажете точния адрес - кой блок и т.н. и колко часа... И между другото, кой ще донесе софт-синтовете, щото аз днес не мога да ги донеса. Примерно ако го отложим за утре, ще се подготвя..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз така и не успях да намеря синт с добри звуци и добра клавиатура. Преди да продължа само ще ви кажа, че преди няколко дни пробвах новата Ямаха Мо- уж лек улекотен вариант на Motif. Твърде улекотен се оказа! Има някои приятни звуци наистина, ни пианото не е нищо особено, също и органите. Клавиатурата не е добра и като цяло усещането е все едно си имаш работа със скъпа играчка- цялата е от пластмаса, операциониите бутони също са нестабилни. Въобще Ямаха си позволяват стабилна конструкция само на най-скъпите модели. Особено клавиатурите- пълна трагедия! Жалко за хубавите звуци, след като ще се чудиш как да свириш с тях. Пипал съм и CS1-x и S-30. Клавиатурите са абсолютен кенеф. Мисля че не можеш да разчиташ само на тежките клавиши. Все пак ми е интересно ако някой е пипал S-90 ES. На мен ми се случва от време на време да свиря на P-90- вярно, че става дума за електрическо пиано, но клавиатурата е определено е тромава. Идеалният вариант според мен е стабилната полутежка. Чувал съм, че Кърцуейл имат такива. Преди време имах Алесис Куадрасинт- 76 клавиша. Страхотна клавиатура като за цената си- повечето звуци обаче са смешни. Преди някоко дни пробвах и Ямаха Мотиф ( не Ес)- и не мога да кажа, че клавиатурата е супер. А сега малко за звуците: мисля, че е наивно да се мисли, че с един инструмент може да задоволите всичките си нужди. Доскоро Корг имаха отвратителни пиана. Направо нелепи в сравнение с невероятните падове, фаст синтове и т.н С идването на Екстрийм и Оазис нещата се подобриха значително и все пак мисля, че не могат да се сравняват с Ямаха и Роланд. Слушах демото на S-90 ES. Ако сте чели за него, знаете за какво пиано става въпрос. Наистина много добро пиано- особено демото с онази пиеса на Дебюси- абсолютна наглост, но звучи!. Пианото на Роланд Фантом Х също е много добро. За синти зювуците- и Корг И Ямах и Роланд имат в скъпите си модели много добри звуци. Може би като падове Роланд малко отстъпват- малко:D. Корг пък звучат малко по-дебело и по-матово от Ямаха (като падове). И двете компании предлагат невероятни падове- обичам ги много. Във фаст синтовете според мен Ямаха отстъпват на Корг. Видях един фен на Roland Jp 8000 в тази тема. Не съм имал възможността да пипна този инструмент- имам софтуерна негова разработка, но тя е доста стара, слушал съм и семпли- мисля че става въпрос за невероятна свирка. Завиждам на всеки, който я има. Не случайно е била избирана за синт на годината. Извинете ме разхвърляните мисли- просто нещата са твърде много. А, за софт синтовете- вяврно е, че са по-неудобни за живо свирене, въпреки че зависи от сетъпа. По-скоро са нетрадицинни за нашата сцена. Иначе е несериозно да се отхвърлят- голямо богатство са! Има много, които харесвам: RGC zeta3+, LinPLug CronoX 3, Native Instruments Absynth 3, Battery 2,  B4, Algo Music M42 Nebula, Albino 2, Blue, PS 1, Virsyn Miniterra 3, ReFX Vanguard, eJ, BigTick Rhino 2...

Успех на всички в търсенето на добрите инструменти!

:idea: Клавиатурата не е добра :idea:

Въобще Ямаха си позволяват стабилна конструкция само на най-скъпите модели. :exclaim: Особено клавиатурите- пълна трагедия! :exclaim:

:exclaim: Жалко за хубавите звуци, след като ще се чудиш как да свириш с тях. Пипал съм и CS1-x и S-30. Клавиатурите са абсолютен кенеф. :exclaim:

:arrow: но клавиатурата е определено е тромава :arrow:

:) Преди някоко дни пробвах и Ямаха Мотиф ( не Ес)- и не мога да кажа, че клавиатурата е супер. :)

 

Ако греша поправи ме!Моля те уточни се за кои модели става въпрос 6 7 или 8 за мотифа...Смяташ ли че хамър клавиатурата (специално на Ямаха) е "пълен кенеф"?С такова впечатление останах, че за теб клавиатурите на Ямаха по принцип са "пълна трагедия"...

 

А мойто мнение не е такова...

Редактирано от martist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Младост 1 зад Шел е доста общо. Кажете точния адрес - кой блок и т.н. и колко часа... И между другото, кой ще донесе софт-синтовете, щото аз днес не мога да ги донеса. Примерно ако го отложим за утре, ще се подготвя..

Точно зад шела на цариградско посока Пловдив в блока долу при някой от входовете(извинявам се че съм забравил кой точно)...ма пусто не мога да се сетя.Блокът е дълъг и май беше на 8 етажа.

Редактирано от martist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз така и не успях да намеря синт с добри звуци и добра клавиатура. Преди да продължа само ще ви кажа, че преди няколко дни пробвах новата Ямаха Мо- уж лек улекотен вариант на Motif. Твърде улекотен се оказа! Има някои приятни звуци наистина, ни пианото не е нищо особено, също и органите. Клавиатурата не е добра и като цяло усещането е все едно си имаш работа със скъпа играчка- цялата е от пластмаса, операциониите бутони също са нестабилни. Въобще Ямаха си позволяват стабилна конструкция само на най-скъпите модели. Особено клавиатурите- пълна трагедия! Жалко за хубавите звуци, след като ще се чудиш как да свириш с тях. Пипал съм и CS1-x и S-30. Клавиатурите са абсолютен кенеф. Мисля че не можеш да разчиташ само на тежките клавиши. Все пак ми е интересно ако някой е пипал S-90 ES. На мен ми се случва от време на време да свиря на P-90- вярно, че става дума за електрическо пиано, но клавиатурата е определено е тромава. Идеалният вариант според мен е стабилната полутежка. Чувал съм, че Кърцуейл имат такива. Преди време имах Алесис Куадрасинт- 76 клавиша. Страхотна клавиатура като за цената си- повечето звуци обаче са смешни. Преди някоко дни пробвах и Ямаха Мотиф ( не Ес)- и не мога да кажа, че клавиатурата е супер. А сега малко за звуците: мисля, че е наивно да се мисли, че с един инструмент може да задоволите всичките си нужди. Доскоро Корг имаха отвратителни пиана. Направо нелепи в сравнение с невероятните падове, фаст синтове и т.н С идването на Екстрийм и Оазис нещата се подобриха значително и все пак мисля, че не могат да се сравняват с Ямаха и Роланд. Слушах демото на S-90 ES. Ако сте чели за него, знаете за какво пиано става въпрос. Наистина много добро пиано- особено демото с онази пиеса на Дебюси- абсолютна наглост, но звучи!. Пианото на Роланд Фантом Х също е много добро. За синти зювуците- и Корг И Ямах и Роланд имат в скъпите си модели много добри звуци. Може би като падове Роланд малко отстъпват- малко:ph34r:. Корг пък звучат малко по-дебело и по-матово от Ямаха (като падове). И двете компании предлагат невероятни падове- обичам ги много. Във фаст синтовете според мен Ямаха отстъпват на Корг. Видях един фен на Roland Jp 8000 в тази тема. Не съм имал възможността да пипна този инструмент- имам софтуерна негова разработка, но тя е доста стара, слушал съм и семпли- мисля че става въпрос за невероятна свирка. Завиждам на всеки, който я има. Не случайно е била избирана за синт на годината. Извинете ме разхвърляните мисли- просто нещата са твърде много. А, за софт синтовете- вяврно е, че са по-неудобни за живо свирене, въпреки че зависи от сетъпа. По-скоро са нетрадицинни за нашата сцена. Иначе е несериозно да се отхвърлят- голямо богатство са! Има много, които харесвам: RGC zeta3+, LinPLug CronoX 3, Native Instruments Absynth 3, Battery 2,  B4, Algo Music M42 Nebula, Albino 2, Blue, PS 1, Virsyn Miniterra 3, ReFX Vanguard, eJ, BigTick Rhino 2...

Успех на всички в търсенето на добрите инструменти!

:idea: Клавиатурата не е добра :idea:

Въобще Ямаха си позволяват стабилна конструкция само на най-скъпите модели. :exclaim: Особено клавиатурите- пълна трагедия! :exclaim:

:exclaim: Жалко за хубавите звуци, след като ще се чудиш как да свириш с тях. Пипал съм и CS1-x и S-30. Клавиатурите са абсолютен кенеф. :exclaim:

:arrow: но клавиатурата е определено е тромава :arrow:

:D Преди някоко дни пробвах и Ямаха Мотиф ( не Ес)- и не мога да кажа, че клавиатурата е супер. :)

 

Ако греша поправи ме!Моля те уточни се за кои модели става въпрос 6 7 или 8 за мотифа...Смяташ ли че хамър клавиатурата (специално на Ямаха) е "пълен кенеф"?С такова впечатление останах, че за теб клавиатурите на Ямаха по принцип са "пълна трагедия"...

 

А мойто мнение не е такова...

Това не съм го писал аз а proqq :) Виж внимателно какво съм писал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Младост 1 зад Шел е доста общо. Кажете точния адрес - кой блок и т.н. и колко часа... И между другото, кой ще донесе софт-синтовете, щото аз днес не мога да ги донеса. Примерно ако го отложим за утре, ще се подготвя..

Блок зад Шел е точно един едниствен дълъг блок. Телефона на студиото е 76-71-00

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега разбрах къде е проблема и той не е във вашия телевизор :pray:

 

Незнайно защо цитатът не ми се визуализира както обикновено и затова съм се объркал!

 

"Пенсионера" искрено съжалявам!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз принципно мога да ги взема ВСТ-тата, ама домакинът никакъв го няма...а си мисля, че няма да е много учтиво да му се изтресем така без да е потвърдил човекът... :pray:

Май ще пропадне за днес работата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе защо няма фенове на Kurzweil K2500/K2600? Пианата му са перфектни, има брутален контрол в реално време... освен това и всичко останало е на много високо ниво.

 

А случайно някой, ако иска да се оттърве от стария си К2500 - да го даде насам:bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.