Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за избор на китарно кубе?


Some_kind_of_monster

Recommended Posts

Здравейте. Нов съм във форума, обаче съм чел доста неща в него. Мисля да си купя китарно кубе и ме интересува следният въпрос - понеже свиря доста различна в стилово отношение музика - от рок до дет метъл (с различни хора разбира се :wallbash: ) използвам процесор. От тук имам два въпроса:

1. Дали мога да използвам чистия канал за процесора, тъй като за рок музика и кавъри са нужни различни ефекти?

2. Колко да е мощно? В смисъл, че бюджета ми е малък и бих искал да не надхвърля 500 лева.

Хвърлил съм око на Randall V2XM - 30 вата и Fender Frontman 65R. Приемам всякакви мнения и препоръки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята препоръка е Peavey Vypyr 30 или 75. 30 ти е точно като за парите, разликата със 75 е само, че 75 има и USB.

 

http://www.dv247.com/guitars/peavey-vypyr-...mp-combo--53193

 

http://www.peavey.com/products/browse.cfm/...%26reg%3B30.cfm

 

разгледай и видео секцията от този линк

продават ги и в България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=74303

Ето ти един Frontman 100 вата за 300 лева. Взимай го, без да му мислиш много.

Ще можеш да си свириш и тихо и много силно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами зависи и от големината на помещението (репетиционна,клуб), както и от това дали вкъщи си в панелен апартамент- където си репетираш . Аз съм с Fender Rrontman 212 R - 120W (2 x 12") говорителя , но засега си свиря вкъщи - и на мен ми е първото кубе. В момента в който го включих разбрах, че съм се престарал с мощността - при усилване повече от 1,5/10 не се седи в стаята. Даже трудно се уцелват с потенциометъра 1,5 при наличие на такава гоялма мощност - 1 - 2 градуса ъгъл. Иначе звукът е един път ! ! ! !

Но ако ще си взимам друг път кубе за вкъщи определено ще е до 40- 50 w максимум - за живата изява вече може неограничено

Толкова за големината. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще свириш в къщи повече от 15 вата не ти трябват. Моята препоръка е Фендер Суперчамп. За него има доста ревюта из форума според мен е най-доброто за тия пари. Пак казвам това е според мен. Най -добре отиваш в магазина пробваш харесваш и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е, за жива изява има ли голямо значение дали се ползва силен усилвател?Сми, ако докарваш много готин звук но през малък амп можеш ли например да сложиш микрофон пред кубето?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Човекът е казал рок и метъл...къде ще си го вре тоя Суперчамп? :D

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе звукът е един път ! ! ! !

Звъкът на ФМ212 е приемлив, дори приятен, когато чвек не го усилва много.

Впечатленията ми са, че като се поусили повечко, започва да се появява сериозен излишък от трещене.

Не съм адски впечатлен от клийн канала, в смисъл - не се държи интересно, съвсем обикновен клийн канал е.

Иначе като цяло става, особено ако се ползва с неговия си драйв.

 

Също бих препоръчал да се пробват и моделиращи усилватели от сорта на Peavey Vypyr, Line6 и дори някои модели на Behringer(там, за съжаление е малко на късмет), след което да се прецени кое да се купи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Човекът е казал рок и метъл...къде ще си го вре тоя Суперчамп? :)

 

 

 

Защо амповете на Фендър не стават за метъл?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе звукът е един път ! ! ! !

Звъкът на ФМ212 е приемлив, дори приятен, когато чвек не го усилва много.

Впечатленията ми са, че като се поусили повечко, започва да се появява сериозен излишък от трещене.

Не съм адски впечатлен от клийн канала, в смисъл - не се държи интересно, съвсем обикновен клийн канал е.

Иначе като цяло става, особено ако се ползва с неговия си драйв.

 

Също бих препоръчал да се пробват и моделиращи усилватели от сорта на Peavey Vypyr, Line6 и дори някои модели на Behringer(там, за съжаление е малко на късмет), след което да се прецени кое да се купи.

Евтиме, за пръв път ще ти ударя контра.ФМ212 не става за нищо(пробвах го не един път).Много по-добре се държи по-малкия брат Фронтмен 65р.Обикновно ФМ212 повдига много гадни високи(наистина трещят).Още повече, че този амп НЕ МОЖЕ да свири тихо(а си и понатежява, за разнасяне по разни клубове и концерти).Относно останалите усилватели бих добавил един хибриден Вокс(мисля, че за тази музика ще ти свърши работа, но е малко по-паричен).

Редактирано от SviStyle
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Човекът е казал рок и метъл...къде ще си го вре тоя Суперчамп? :)

 

Ще си вре процесора в клийна на суперчампа и ще си свири каквото си иска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като стана дума за свирене и вкъщи и по участия - с риск да прозвуча като латерна, аз пак да обадя за Peavy Vypyr 75. Този път заради PowerSponge технологията, която в общи линии означава да изкараш по-тих звук, но кубето да звучи така, все едно е усилено, т.е. качеството на сигнала не се влошава от това, че се свири по-тихо. Като се прибавят всичките му други екстри, включително и възможността за връзване на футсуич, MIDI, Aux, USB и една камара симулации, поне за мен е перфектният моделинг амп. Не би го харесал само някой съвсем вманиачен лампов маниак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^По принцип усилването от крайното стъпало не влияе ли на тона само при ламповите усилватели (и проблемът се решава с атенюатор за по-тихо свирене) ? При транзисторните не беше ли линейно усилването ?

Просто така съм чел, ако пиша глупости не ми скачайте. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.