Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за избор на китарно кубе?


Some_kind_of_monster

Recommended Posts

....Обикновно ФМ212 повдига много гадни високи(наистина трещят).

 

Наистина трещи много, когато се понабичи.

 

Още повече, че този амп НЕ МОЖЕ да свири тихо(а си и понатежява, за разнасяне по разни клубове и концерти)...

 

Тъй де.. признавам си, че за да свиря тихо с него ми се налагаше доста внимателно да пипам копчето за усилване, докато се получи стайно ниво.

Но на това ниво, бих казал, че става, в смисъл не трещи така, както ако се поучили още малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забрави тези усилватели, общо взето са зле, та даже и пълна трагедия(без пивитата,де).

В момента един съфорумник продава Carvin SX100.

Преди време го купи от мен.

Ще скъса почти всички ампове до 500 лв.(просто за да не кажа всички)

Взимай и бягай, докато някой друг не го е отнесъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията и съветите :cheers2: Щях да отскоча до София да погледна фендер-а днес, ама като видях какво време се задава се отказах - много неща могат да се объркат заради един амп. Тази вечер ще ходя на един концерт, на който ще има един точно такъв фендер, та мисля да поразпитам човека. На мен ми трябва за репетиции и концерти. Това колко ще тежи не е от значение - няма да тежи на мен, а на колата :coolp: За усилването и силното свирене - винаги мога да пусна слаб сигнал от процесора. Честно да ви кажа - свирил съм доста по гаражи и репетиционни и концерти и къде ли не, обаче нямам голям опит с кубета. Завършил съм обаче електротехника и мога да кажа, че лампа или транзистор, ако усилвателя е сметнат както си го пише по дебелите книги и си е съгласуван с товара (говорителите, и те са качествени), дали ще го усилваш или не звука не се променя. Има обаче една подробност - ако на ампа или на какъвто и да е усилвател му се подава силен сигнал, той получава изкривявания при усилването в предусилвателя. Крайното стъпало то си знае работата и усилва каквото му дойде и тогава - мазало :virtuoz: Другата седмица ще идвам към София за Paradise Lost и тогава ще видим. Ако някой знае нещо да казва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.