Jump to content
Българският форум за музиканти

Toontrack's Superior/EZdrummer


karapetkov

Recommended Posts

Инсталирах Изи-то, сложило си е dll-то в D:\Program Files\Cakewalk\Vstplugins който път е добавен към директориите за сканиране на VST плъгини на Сонара.

Само че шибания плъгин не се показва никъде! Пробвах хиляди глупости, но не би.

 

Някой има ли смислени идеи, че ми изтекоха очите вече :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Iви вариант : Научете се да си инсталирате плъгините направо в папката на софтуера , с който се канете да ги ползвате .

IIри вариант : Добавете си папката където сте инсталирали плъгина в General Options Options / Vst Scan Folders и дайте Scan .

IIIти вариант : Защо изобщо местите dll?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би случайно да съм ултра късметлия , че при мене ИЗИ тръгна от първия път ? Аз чета , и то достатъчно . Тая dll-като , дето си я намерил в тая папка изобщо не е VST инструмент . В зависимост от това което си инсталирал това е или плеъра или просто файл , помагащ за работата . А колкото до появяването му - ако след натискането на бутона Scan не излезе - значи нищо не си направил при инсталирането .

 

едит: А колкото до множественото число на писането ми - просто знам че не си единствения който явно не разбира че сонар не е кубейс и има разлики .

Редактирано от Lord Of Darkness
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би случайно да съм ултра късметлия , че при мене ИЗИ тръгна от първия път ? Аз чета , и то достатъчно . Тая dll-като , дето си я намерил в тая папка изобщо не е VST инструмент . В зависимост от това което си инсталирал това е или плеъра или просто файл , помагащ за работата . А колкото до появяването му - ако след натискането на бутона Scan не излезе - значи нищо не си направил при инсталирането .

 

едит: А колкото до множественото число на писането ми - просто знам че не си единствения който явно не разбира че сонар не е кубейс и има разлики .

ОФФФФФ, аман вече....точно dll файла е VST инструмент. Пример: SLayer 2 е само един dll файл, без exe. и т.н........и като не разбираш не се заяждай с хората...

Аз лично си подкарвам EZdrummer в FLSTUDIO и нямам проблеми. Инсталирам, копирам dll файла в папката на FL-a и после го намирам със сканиране....

Надявам се да съм бил полезен...

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОФФФФФ, аман вече....точно dll файла е VST инструмент. Пример: SLayer 2 е само един dll файл, без exe. и т.н........и като не разбираш не се заяждай с хората...

Аз лично си подкарвам EZdrummer в FLSTUDIO и нямам проблеми. Инсталирам, копирам dll файла в папката на FL-a и после го намирам със сканиране....

Надявам се да съм бил полезен...

Поздрави!

 

 

И колко жалко че не ползвам ФЛ и Слеър вече . И точно защото не разбирам от софт VST . Та ... има два варианта за инструментите - DX и VST . И в повечето случаи има и две Dll-ки . Сега , коя сте успели да копирате и коя сте изгубили е друг въпрос . А колкото до EZ Drummer отново да кажа - DKFH винаги има или плеър в рилийза или VST . Ако се уточним кое точно е инсталирано ще е ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за малко да забравя нещо :

 

Note: This program is an expansion of a VST plug-in. This means you need to already have the basic version of Ezdrummer installed and you'll need a music program that uses VST plugins. Don't already have these things? Start elsewhere.

 

А кажи сега EZ Drummer Twisted Kit / друг експанжън ли се опитваш да инсталираш или чистото ИЗИ ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах става дума за чистия EZdrumer или искаш да вкараш DKFH???

А за другото - говорим за VST, предполага се, че няма нужда да намесваме DX...

Нй-добре послушай колегата по-горе и дейнсталирай EZdrummer и опитай пак да инсталираш. само че в папката на Сонар ВСТ.

 

ЕДИТ: Ироничното "не ползвам вече ФЛ" показва колко малко знаеш за него. ФЛ вече не отстъпва по нищо на СОНАР или КЮБЕЙС..., но да не почваме спор кой му е по-добър софта :hysterical:

 

:hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lets say it other way : Toontrack products have their own player and Expansions . Ти си избери какво да инсталираш . Ако направиш грешния избор няма нито вст да намериш зад длл-ките , нито звук .

 

А за иронията - ами много неща мога да ти направя с FL но не и качествена аудио обработка . Всъщност , мога с FL да направя всичко което правя с другите програми ... но за пример на недомисления лек интерфейс мога да дам , че реално няма как да направиш миди трак без да вкараш VST инструмент , което , дори само за пример , си е доста тъпо . А за хората , които ползват хардуерни синтове и т.н. ... Ама какво ли да ти обяснявам аз на теб . Прави си професионалните изпълнения както искаш . Аз съм си нов и без това .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо решихте, че съм местил dll-то! Вижте какво съм написал горе.

Все пак пробвах да деинсталирам и да инсталирам в папката с VST-та на Сонара - еми пак не бачка. Почвам да си мисля, че и двата релийза, които имам, са нещо бъгави. Не пише да са само добавка или нещо такова, ама...

Та някой ще ми прати ли на лично линк към някой пробван със Сонар релийз!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нито от версията на Сонар, нито от EZ Drummer.

Като инсталираш EZто дай Custom и там ти излизат две "шкафчета".

Едното е къде да си инсталираш програмата, а другото е къде да си сложиш VST dll файла.

Съответно програмата може да е сложиш където искаш, но VSTто трябва да го сложиш във Cakewalk\Vstplugins или където си сложил тази папка за Cakewalk, защото и нея може да я слагаш където искаш, докато инсталираш Cakewalk.

 

 

ПС Ако не стане направо пробвай да копираш VST dll файла от инсталационния диск във папката Vstplugins на Cakewalk.

Редактирано от EmchoDT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирах Изи-то, сложило си е dll-то в D:\Program Files\Cakewalk\Vstplugins който път е добавен към директориите за сканиране на VST плъгини на Сонара.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля, споровете кой софтуер е по-добър да не се нагнетяват тук, а да се преместят на Лични Съобщения.

 

Колкото до това, дали VST плъгинът е един .dll файл - да, точно така, и няма нищо общо с другия DX плъгин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз опитвах същото, но в Sonar 6... поне половин час мина докато налучкам как да стане :thx: ...за съжаление и аз не помня как точно го "излъгах" ...адски усукано е направено. Някъде в менютата горе имаше Synthesizers... там се виждаше EzDrummer-a след добавянето му излизаше прозорецa с Rack-a и се появява и в Out менютата към MIDI траковете... имаше и други увъртяни неща... затова и махнах Sonar-a и се върнах на Nuendo. В крайна сметка важен е крайният резултат, да ти е удобно и да разбираш какво правиш... пък с какъв софт ще е няма значение. Успех :hooray: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.