Jump to content
Българският форум за музиканти

Toontrack's Superior/EZdrummer


karapetkov

Recommended Posts

Cool_To_Hate,

мисля че Baby Thomas е дал точно решение на проблема, така както го представи. А именно, че за изход на Midi трака си дал изхода към аудио картата. Не трябва така, трябва изхода на midi трака да отиде първо във VSTi (instrument) инструмента.

 

Ако ползваш Reaper това би могло да стане и автоматично, но може и да не е такъв случая.

При Cubase, доколкото помня просто се избираше в ляво от Output падащото меню на съответия midi трак, да отиде към точно желания VSTi инструмент от предварително заредените във VST панела. Това в Cubase e направено много добре, защото на различни midi тракове директно от падащото меню ги връзваш към дори един VSTi.

В Reaper също е възможно. Просто в един трак зареждаш самото VSTi и може да не слагаш никакви midi клипчета по този трак. А върху други тракове слагаш midi клипчета и просто чрез Send връзките указваш другите тракове с midi клипчета по тях да минат (да се изпратят) към така заредение с VSTi-то трак. Изключително просто и нагледно е, веднъж като го направиш. Даже е препоръчително да ги обобщиш в трак-папка. :thumbdown:

 

Може разбира се да зададеш кой да е midi трак (за Reaper e просто трак с поне някакво midi клипче в него) да отива директно към Midi synth-a на аудио картата ти... или вградения на Windows (ако позлавш Windows), като използваш наличните в тях midi-банки или така наречените soundfonts. :) там обаче няма да намероиш сносни китарни или оркестрални инструменти. По-скоро някакви шантави звуци ала Frank Zappa, :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kurt Uvash, мисля, че много сложно се отплесна пак... :)

 

На теория най-просто трябва да стане така:

1. Отваряш проект и слагаш един Миди трак;

2. Нацквъкваш миди събития вътре (разбирай ноти);

3. Изхода на тоя трак го насочваш към някой VSTi (EZdrummer да речем);

4. Изхода на плъгина трябва да е към Аудио изхода на картата (то си е така по принцип, ако не ръчкаш нещо).

 

И няколко уточнения:

* Входа на Миди трака в случая не те касае, той има значение, ако ползваш външен МИДИ кийборд.

* Всеки хост има специфични особености как точно се прави това, но принципа е важен и той е един и същ - както съм го описал.

* Предварително трябва да е настроена цялата система да работи. Имам предвид зададени правилни драйвери, входове, изходи... Ако да речем изходите на хоста са към нещо фалшиво (друг аудио интерфейс или грешен изход) забрави да чуеш някакъв звучец, независимо какво правиш по траковете!

 

Трябва да стане, не се отказвай! :D

 

П.П. Не че нещо, ама точно пък FL Studio... За предпочитане си сложи нещо по-добро. Рийпъра е доста як, а е безплатен и лек. Кюбейс/Сонар, разбира се, също вършат чудна работа! :thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Значи аз ФЛ студиото го сложих за да опитам и с него за всеки случай след всички опити иначе не го ползвам..както ида е...

Като си качих Ез-то тръгна от първия път през кюбейс...така...Няколко часа по-късно той пак бачкаше, но само като цъках върху него, в смисъл като удрях барабаните и мидито вече не звучеше и сега единствената програма която чете миди както трябва е Рийпър, но той не може да намери барабаните след като му задавам къде да търси VSTi. Дава ми да отварям DX само. Относно симулаторни инструменти - те не ми трябват...имам достатъчно инстински, само барабаните пиша на компа...Та благодаря адски много за отзивите, вечерта ще пробвам да видим какво ще стане т.е. вечерта ще си направя настройките и ще ви кача нещичко !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

30+ GB е този експанжън... едно че машинката ми няма достатъчно RAM, друго че... си е доста големшък. Като сметнем и самия SD2, ще удари 40 GB поне.

Иначе е УНИКАЛНО добро! Щом Devin и Mathias го ползват това в новите си работи като тригери...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за оказаната помощ !

Всичко тръгна без проблем през рийпър...

Единственото което ме дразни е това че от време на време се чува някакво пращене докато вървят барабаните и съответно отива в записа.

Някой да има идея от какво може да е???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... аз ги пробвах ... само дето не съм убеден на 100 % , че става въпрос за една и съща версия , но предполагам че да ... основния пакет е от две двд-та - първото е около 3 гига , а второ около 8 гига ... има и допълнителни две или три - така че общо набъбват до около 30 гига ... но хубавото е че може да се подкарат и само с първото - т.е. с около 3 гига - има си всичко необходимо , поне за да добиеш представа пък и не само ..... като цяло саунда е доста приличен , но принципно не се различава от всички продукти на Тоонтрак - просто е по различна концепцията на узвучаване на барабаните а оттам и леката разлика в саунда ... но е добро допълнение към дръм библиотеката на всеки домашен ескпериментатор ... семплите които са пуснали в сайта на на Тоонтрак се доближават донякъде с начина по който звучат и в домашни условия ... е , разбира се усеща се и професионалното побутване тук там , което има вероятност в домашни условия да не може да се постигне било то заради външни хардуерни устройства от по 2-3 000 евро или заради умения при работа с дръм софтуер - умения които предполагам че се учат по разни колежи и се развиват с много практика по студията - нещо което един работещ в домашни условия хобист най вероятно никога не ще успее да постигне , но това е в реда на нещата .... между другото аз имах преди това исталиран софт на TOONTRACK - Superior 2.0 - вътре беше стандартния комплект ударни с който върви този софт , като инсталирах Toontrack Metal Foundry новия софт си се прикачи към стария и си работят чудесно заедно - същото което се получи и преди това с Ездръмъра - сега с една работна установка си отварям всичките софтове на Тоонтрак - което е много добре от гледна точка на пестене на време :hysterical: .... за финал - теглете и се забавлявайте - не е лош софтуера ... е не очаквайте саунда да е 100% като този от последния албум на нашумяла западна група който сте си записали .... но и в този вариант върши чудесна работа ... особено ако се побутне тук там .... успех .. живи и здрави . Цеко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... знам ... е и .... и аз така видях и четох в сайта им ... предполагам че не си останал с впечатление че не съм наясно колко двд-та са :icon_shithappens: - за последните 8-10 години работа със всякакъв софтуер поне се научих да броя :hysterical: .. пък и да търся пълна информация , щото е хубаво да си информиран , нали :icon_shithappens: ... но в случая за щастие за да го подкараш Toontrack Metal Foundry Sdx за Drummer 2.0 не е необходимо да инсталираш всичките 5 двд-та :hysterical: ..... при инсталиране само на първия двд диск имаш на разположение основния комплект от ударни най вече Сонор - повечето от вариантите за всеки алт , соло барабанче , тенор и т.н. са неактивни , но както казах това не пречи да се върши работата и така , въпреки че е хубаво да имаш разнообразие и възможност за избор - при някой от барабаните има до 12 - 13 варианта което си е гот ...... а иначе това което аз ползвам си е също ок и си изглежда по същия начин т.е. така -

 

screenshot1_big.jpg

 

... аз също както повечето от нас нямам възможност да отделя 30 гига само за ударни .. поради тази причина правя каквото може с по малко гигабайти ... а то понякога може ... но само понякога :) ...

 

.... и те така те ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

аз да попитам как стои въпроса с готовите миди лупчета? Има ли доста такива и най-вече има ли по-нестандартни...разни подходящи за прогресив... нещо там 7/8, 3/4, 6/8, 5/4 и т.н.?

 

Аз заради такива миди благинки съм на Addictive Drums... но пък там дръм сет-а е доста по-скромен, особено откъм хлопки, дрънкалки и т.н. тенеке.

 

Мерси.

Редактирано от alexthegreat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.