Jump to content
Българският форум за музиканти

Toontrack's Superior/EZdrummer


karapetkov

Recommended Posts

Lord Of Darkness e ползвал същия релийз на EZ-то със Сонар 7, така че този вариант отпада. Довечера ще преинсталирам и Сонара и ако не помогне вече ще си срежа вените по дължина :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно проблема е в Сонара. Направи ми впечатление, че бутоните за сканиране и резетване на VST-тата не са активни:

VSTScanDisabled.jpg

 

Обаче това Сонара е ебати животното - деинсталирам, трия цялата папка Cakewalk в Program Files, Cakewalk Projects, отделно пускам търсачка за "Cakewalk" и "Sonar" и изтривам каквото намеря, инсталирам наново и.....копелето си пази настройките :)

 

Дайте идеи кво още да трия, че ме измъчи тоя Сонар :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на тоя таб има папки като C:\Program Files\Cakewalk\VSTPlugins , C:\Program Files\Steinberg\VSTPlugins , C:\Program Files\VSTPlugins , тъй като това са папките в които софта обикновено се инсталира . От Друга страна , от трите отметки , аз съм чекнал само първата и бутоните ми са активни . А колкото до настройките - тъпо копеле е , защото когато преместя дестинацията на папката "My Documents" в някой от хардовете от стандартното C:\Documents And Settings\нананйнанайнана...\ почва да се бърка и създава всеки път "уж" default настройки . Така де , не е от най-Ентелигентните софтове . Но за VST никога не съм имал проблеми (било то инструменти или ефекти , като се има в предвид , че дори B4ката на NI мога да пусна като ефект :) ) . Успех . А за деинсталирането - от фолдър опшънс подкарай скритите файлове и отделно отчекни скриването на системните . След това в моите документи виж какво ще намериш + апликейшън дата папката .

 

едит: Сега забелязах вида на прозорчето . Никога не съм пускал ИЗИ под Виста . Не съм сигурен дали това може да е основателна причина , освен ако не е 64 битова Виста .

Редактирано от Lord Of Darkness
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го гледай прозорчето - чисто XP си е :)

 

След като не успях да изтрия настройките (съответно и проблемите) на Сонар 7, реших да подходя радикално и си сложих Сонар 6 :icon_shithappens: Там сканирането си е активно и си намери изи-то, но.... ( ;) ) Не иска да пусне самия плъгин. Засега само споделям, понеже не съм разследвал много, но ако някой се е сблъсквал с това и има готово решение - да заповяда ;)

 

Иначе не знам дали проблема със сканирането на плъгини при 7цата е станал впоследствие или самия релийз е прецакан. Вкарвал съм VST-та само досега и не е имало проблеми, само си ги намираше. Релийза е този от замундата ;) Моля който ползва същия да сподели дали му е активна тази опция за сканирането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и ако не помогне вече ще си срежа вените по дължина :)

Trick & Tip: Забождаш кламерче долу при китката и после дърпаш рязко към лакътя... :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eййй сега е виждам тази тема ;)

AXE чакай не срязвай вените :icon_shithappens:

има си начин да си засечеш ВСТ - то където и да е

качи си Сонар 7 работи много добре /новинарския рилийз ;) /

Довечера като се прибера ще видя как ставаше и ще ти пиша, може и на ЛС и по Скайп :);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер :icon_shithappens: Вече бях почнал да се оглеждам за кламери :)

Скайпа и кю-то са ми в профила. Мен журналистите не ме пускат до новинарския сайт, ама ще измислим нещо довечера ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, що не вземеш да се метнеш в Cubase... мое мнение :)

 

 

:P Пич що като си карам БМВ да го сменям с мерцедес а :greenball:

 

Айде да не захващаме войнствени теми за пореден път :thumbdown:

Потърси с търсачката и ще видиш колко теми има по въпроса Кюбейс VS Сонар :D

Чети малко из форума, с по задни дати, писали сме много отдавна по тоз въпрос :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и си сложих Сонар 6 :D Там сканирането си е активно и си намери изи-то, но.... ( ;) ) Не иска да пусне самия плъгин.

 

Оказа се, че го пуска, но прозорчето на плъгина по няква причина не се разгъва :thumbdown: В крайна сметка подкарах пустото Изи под 6цата. И то от същото място! Сега ако го подкараме и на 7цата ще е перфе, че там интерфейса май е малко по-удобен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази сутрин се събудих с терминаторско настроение! :crying: Деинсталирах всички сонари и плъгини, свързани с тях, както и Изи дръмъра, изтрих всички папки и файлове по C-то, съдържащи "Cakewalk" или "Sonar", след това прекопах registry-то на Windows-a и изтрих всичко съдържащо въпросните стрингове.

След тази деликатна намеса най-после успях да инсталирам Сонар 7 на чисто и познайте какво - сканира си плъгини за закуска :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бравос! Остава само яко джангър да има! :crying:

 

П.П. Няма друго такова софтуерно малоумие като регистъра на Уин... :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно EASY дръмера въобще не беше толкоз изи за инстал при тебе. Аз нямах никакви проблеми със студио едишъна на Сонар 6.

но да спомена нещо по този въпрос за други, които се чудят:

 

Оказа се, че го пуска, но прозорчето на плъгина по няква причина не се разгъва В крайна сметка подкарах пустото Изи под 6цата. И то от същото място! Сега ако го подкараме и на 7цата ще е перфе, че там интерфейса май е малко по-удобен.

 

да, прозореца не се отваря в началото. Като се зареди плъгина във някой канал, долу вляво, където е настройката откъде да мине сигнала (примерно мидито дали да минава през Master-a или да минава през някой софт), вече като е избран ЕZDrummer и трябва да се кликне два пъти, за да ти отвори прозореца. И на мен ми трябваше малко време да го разгадая :)

 

Малко наизуст говоря и обяснението е лошо, защото го нямам инсталиран просто да направя един скрийн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.