Jump to content
Българският форум за музиканти

Line 6 Vs Marshall


Did

Recommended Posts

^^Да те Металика и със 100 ватовите да са пред 100000 души трудно се ще се оправят. Няма никакъв проблем и с половин ватов усилвател пред 100000 души, защото винаги е озвучен. Всичко е въпрос на вкус. Айде малко по-сериозно. Дали е транзистор или лампа е все тая.

 

 

И двата усилвателя са добри за това, за което са добри - практис усилвател. Лайн 6 има повече звуци и това е факт. Маршалът от друга страна работи добре за това, за което е направен като звук, което не е нищо особено, но за домашни цели като упражнения става. И за концерти става, стига да ти харесва как звучи и на публиката да и харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^Затова според мен цитирането на предходното мнение с "^" е пародия, ама такива са правилата и те трябва да се спазват.

Пък и Маршала, колкото и да го харесвам, и аз исках такъв - е само с драйв. Ако беше за по-малко пари щеше да е идеален, но според мен по-добре ще стане със симулациите на Line 6.

Ставаше въпрос за Marshall MG15DFX, което е моделиращо, така че двете кубета са сравними, останалото е въпрос на вкус. Авторът на темата трябва да избере по това как му звучат на него, просто друг начин няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност всяка такава тема е напълно безмислена. Не знам и аз защо пуснах моята преди време за Корт-а. Отиваш в магазина и избираш. Както пише в темата на Тони за дръвцето и перлата - или си плащаш за име и получаваш добра китара или плащаш по-малко и пак получаваш добра китара. Нима наистина на автора ще му пука какво сме казали, като иде там с нагласата "казаха ми Маршал", ама повече му хареса Лайн 6-а... просто напълно безмислени работи. :offtopic-001:

 

Бду, много е лошо ако наистина някой вземе това, което не му харесва, но другите са казали, че е хубаво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям поста на колегата, а от мен ще споделя, че Line 6 наистина влагат повече в моделиращите си ампове. Те имат традиция в симулациите горе-долу колкото Маршал в ламповите ампове. :godbless: Ако изборът ти е съсредоточен единствено и само между тези два ампа, за свирене на метъл аз бих взел Spider-а. Тъй като не е обаче, вдигай се и обикаляй све добре оборудвани магазини и репетиционни (да пипнеш, усилиш и чуеш) и дано попаднеш на нещо доволно.

Има го това, че ти си мечтаеш за Маршал - само че се запитай - ти за какъв да е амп, дето отпреде му пише Маршал ли си мечтаеш, или за всичко, което свързваме с Маршал - звука, характера, традицията ? Този модел дето си го харесал не съм го чувал лично, но ми изглежда като много компромисно и бюджетно решение, което слабо ще те доближи до мечтите ти. Като да искаш Fender, ама да си купиш обикновен Squier. Ако трябва потрай, събери още пари и си купи нещо, което знаеш, че те удоволетворява. Успех!

Редактирано от KeRRANGKid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност всяка такава тема е напълно безмислена. Не знам и аз защо пуснах моята преди време за Корт-а. Отиваш в магазина и избираш. Както пише в темата на Тони за дръвцето и перлата - или си плащаш за име и получаваш добра китара или плащаш по-малко и пак получаваш добра китара. Нима наистина на автора ще му пука какво сме казали, като иде там с нагласата "казаха ми Маршал", ама повече му хареса Лайн 6-а... просто напълно безмислени работи. :godbless:

 

Бду, много е лошо ако наистина някой вземе това, което не му харесва, но другите са казали, че е хубаво.

 

 

И като са безмислени такива теми, защо всички пишат в тях и да дават акъли? Не ви ли писна все едно и също да дъвчете? Ако авторът на темата малко се беше позачел назад из форума, сигурно щеше да намери един куп подобни на неговите дилеми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност всяка такава тема е напълно безмислена. Не знам и аз защо пуснах моята преди време за Корт-а. Отиваш в магазина и избираш. Както пише в темата на Тони за дръвцето и перлата - или си плащаш за име и получаваш добра китара или плащаш по-малко и пак получаваш добра китара. Нима наистина на автора ще му пука какво сме казали, като иде там с нагласата "казаха ми Маршал", ама повече му хареса Лайн 6-а... просто напълно безмислени работи. :)

 

Бду, много е лошо ако наистина някой вземе това, което не му харесва, но другите са казали, че е хубаво.

 

 

И като са безмислени такива теми, защо всички пишат в тях и да дават акъли? Не ви ли писна все едно и също да дъвчете? Ако авторът на темата малко се беше позачел назад из форума, сигурно щеше да намери един куп подобни на неговите дилеми

 

Таа автора си е чел по форумиТЕ и интернеТОТ... Просто исках мнения и ги получих. Мисля че това те усторйва напълно. Относно безмислената ми тема.. ми като е безмислена, кой те кара да пишеш. Имаше хора отделиха част от времето им да се занимаят с МОЯ проблем, за което наистина много им благодаря. А относно нагласата ми че са "ми казали да си купя Маршал" не е вярна. Клоня към Маршала заради традициите и не на последно място заради самата марка. А даа и сетих се един мн готин израз "Не съм толкова богат, че да си позволя евтина техника". От дфруга страна Line 6 ми звучи някък сии дигитално ли не знам все едно не е кубе, а някъв процеоср... Обаче съм съгласен с едно нещо казано тук то е:

 

"Бду, много е лошо ако наистина някой вземе това, което не му харесва, но другите са казали, че е хубаво"

 

(ААа да и да добавя, че темата съм я гледал и горните клипчета са ми ясни).

Редактирано от Did
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Did, става въпрос, че хората миналата седмица пак са отделили от времето си за проблема на някой друг, който е напълно идентичен с твоя. Ако се разровиш в последните 5 страници на раздела ще видиш поне 3 теми със същата тематика и съм почти сигурен, че съветите във всички тях се припокриват като съдържание на 80%. Най-вероятно и участващите са същите. Така че какво ново очакваш да чуеш? Винаги ще има за едното и за другото. Няма случай, в който единодушно ще ти кажат кое е правилния избор и ти с бодра крачка ще хукнеш към магазина. Винаги има съмнение :)

 

Стига с тия заучени фрази, че "дигитално" ти звучало...айде на бас на каквото кажеш, че няма да различиш цифрова от аналогова система в сляп тест, нито пък щеше да ти звучи "дигитално" ако не беше го прочел? ;)

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер!! По тая логика ще има 10 теми във форума... Е верно може да станат 1024 страници ма кво ни боли..? Важоното е че всичко ще го има :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Грешиш. И то по абсурден начин. Това не е магазин, че да си избираме от 2 различни марки на един и същи кашкавал, ако една тема я има, то няма абсолютно никакъв смисъл да се създава втора, идентична. Губиш времето на потребителите и на модераторите. Освен това е невероятно изнервящо да четеш едни и същи теми отново и отново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми добре прави сте всичко е наред аз греша. Получих информацията, която исках и темата се изчерпа. Ако модераторите решат могат да я затворят, ако ли не - здраве да е! Пък можем да бистрим темите във форума коя била смислена, коя не и коя се повтаряла. Мислите ли че щях да пусна темата ако не видях отговор на моя въпрос във другите теми? Погедах ги преди да пиша, но не намерих нужната информация

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.