Jump to content
Българският форум за музиканти

Line 6 Vs Marshall


Did

Recommended Posts

Е оставаше и да гради звука с 15 ватов усилвател.. Сега остава да кажем, че и сиврят със Squier :). А и няма смисъл да купувам много мощен усилвател, щото все пак възнамерявам да е като практис амп (да свиря вкъщи).

:cheers2: ... но се изказваш неподготвен !!!1

виж ТОВА ... след 6:10... пък и защо е с ТЕЛЕ!?!?!?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Към автора на темата:

15, 30 и 50 ватовите Marshall-и от MG серията не са това, което всеки си представя като чуе марката Marshall. Това, че отпред им пише Marshall изобщо не трябва да те заблуждава. И ако мислиш да свириш метъл с вградения им драйв - ще останеш разочарован. Пробвал съм 30 и 50 ватов маршал. Просто драйва им не става!

При Line 6 Spider серията нещата са малко по-други. Щото силата на Line 6 са точно симулациите както казаха колегите преди мене. И това че line 6 са цифрови, а marshall аналогови също нищо не означава в случая.

Приятеля ми, с който свирим е с marshall MG30DFX, аз съм с Line 6 Spider III 30. Когато свирим двете кубета са едно до друго. Аз свиря само с кубето, той свири с процесор VOX tonelab LE(струва към 800 лв.) пред кубето си. Звука който вади с тоя чейн да е съвсем малко по-добър от моя. Но само с кубето си не може да свири. Просто щото не става за метъл.

А и въпросния маршал е 470 лв, моя Лайн 6 е 400 лв. Да не говорим, че аз го взех за 300 лв. Бича си яко метъл и много много не се замислям, че бил цифров. Все пак за хубав аналогов звук трябва да се вкара 4-цифрена сума!

Изводите си направи сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Даааа дааа знаем го положението ЕЧК (Един Човек Каза). Я по-добре отиди, пробвай, питай и каквото ти допадне тва вземай...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да ти е от полза. Не са точно такива модели, но все пак е сравнение между "малките" на двете марки :ok:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато става въпрос за таква покупка , няма смисъл да питаш кое да си купя понеже всеки е пристрастен малко или много важното е кое ще ти хареса на теб как звучи. Отиваш и пробваш и двете кубета с твоята китарта (дано има къде да ги пробваш) Тогава мисля , че няма да ти се наложи на сляпо да питаш. Айде като вземеш едното или двете хаха да се похвалиш :ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо - йес, нямам наказание вече.

 

Сега - от пробваните кубета в Динакорд, които да подчертая НЕ ВКЛЮЧВАТ МАРШАЛ!, но все пак да се спомене - Лайн 6-а издуха всичко живо с класи отгоре. Имаш невероятно голям диапозон от симулации и ефекти - вчера си направих 4-те канала и като ги преслушах - още не мога да повярвам, че го имам. Единствения минус е, че дори и при 0,5 на Хорус Фленджър ефекта - пак се чува малко фленджър. Но това на мен лично не ми пречи, понеже в единия от default каналите си го имаше с чист хорус - как са го направили не знам, но си го оставих.Иди и пробвай, но имай едно наум, че Лайн 6 си се занимават с амп моделинг-а, а Маршала колкото и да го бива и да си харесвах първото кубе - то Спайдър IV-ката го премазва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.