Jump to content
Българският форум за музиканти

Фукня


fracture

Recommended Posts

  • Отговори 1.7k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Така стана, че това злато го видях чак след като платих. Типично за мен е да съм доста разсеян. Факт е, че този струнник го купих на много добри пари. Ще го преглътна някак си, че е златен, а и вече съм над тия неща: цветове, форма и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо преди минути ми пристигна това копче на ABM.

 

Това златничко ли е или така отразява светлината ?

Да ти е честито, а и щом Диката е намесен, звучи сериозно !

 

Аз пък имам едно сериозно питане по тоя мост - много прилича на моста на моя Шектер, който, за съжаление, някак си "ръждясва". Хваща патина и става неравномерно черен с времето, като захабен, и трябва периодично да го лъскам, а вече май и с лъскане не се оправя. Та мисля направо да го сменя с подобен мост, хромиран както трябва ! Просто сравнение м/у двата ми баса, без никаква поддръжка - на Шектера моста е почернял от окиси, а на Ибанеца е лъскав, като току-що чистен.

Та дай, моля, някакви координати на магазина, отдето си го поръчал, а и ще се радвам да споделиш впечатления дали се променя покритието, като поседи месец-два в шкафа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:cheers2: струнникът е на ABM. Готин, но скъп. Направен е от месинг със златно покритие, или там нещо си.

Купих го от ибей на много добра цена, но иначе вървят около 150$ в ибей.ком и повече в европейските. ABM са немска фирма. Можеш да се свържиш с тях. Алтернативи и пак с високи цени, са струнниците на шалер, но по-новите. Серия 2000. Старите 3D модели не ме кефят.

 

Твоят вероятно се е скапал защото е от цам или нещо подобно. Не знам,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, момци. Ще има какво да се види и пипне на следващи бас сбирки, ако се прежалите да дойдете B)

 

Demiurg, виж също Gotoh и Hipshot за подходящи модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Айде, да ми е честит новиО-стар бас!!!

 

IMG_4394.jpg

 

Струнник Hipshot - Rickenbacker Type, адаптери Bartolini M45, активна електроника Ibanez Vari-Mid III - Volume, Balance, Bass, Treble, Middle с параметрик.

 

Иначе на живо е около 47 пъти по-як! Тия дни очаквайте читави снимки! :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стария ми Acoustic- от преди 4-5-6 години, който пак се върна при мен и е наистина любимото ми кубе, а другото е копие, не е оригинален, но е доста читав инструмент, най-вероятно Gherson и made in Japan, а това което ме оздачи беше, че наглите японци са драснали под адапторите нещо от сорта на "Licensed by Rickenbacker No........", което е грандиозна глупост- Рик никога не са давали лиценз на който и да е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Отидоха "стотици левове' за ремонти, хаха, смених шишовете, окабеляване, потенциометри, деламинациите се оправиха, левелинг на прагове, струнника стана, малко се взе от грифа под фингърборда, защото дървото беше поосукано, но съм адски доволен от резултата- тонът е убийствен и е адски близо до рикенбекерския, като е една идея по-мек и мелодичен- за първи път в живота си ползвам бридж адаптор, досега никога не са ми допадали, но този освен, че леко криви пак звучи хармонично и има много тяга, може би защото е по-напред от фендърските, почти до т.н. sweet spot. А се оказа, че наистина е Японски- италианските серии са с бърстовете и затворените ключове, а тези са били поръчани на Матсумоку на ишлеме и са произведени само около 500 бройки основно за британския пазар. А наглия надпис лютиера го е намерил вътре в кутията на нек адаптора, даже не съм го виждал, но му вярвам С две думи благодарности на blr, че ме обзаведе с тази "мебел" ;)

Mephistofel, гледам, че си избрал по-стандартно разположение на твоите адаптори, това също ще е интересно да се чуе, но аз направо се влюбих в тези, чичо Адолф никак не е бил глупав като ги е поизнесъл напред :thumbs_up: В момента съм адски изкушен да сложа един пресижън между двата, но не искам да го развалям.

Редактирано от cecob
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.