Jump to content
Българският форум за музиканти

U89 Vs Sm57


circles

Recommended Posts

В двата варианта китарите са през единия от двата микрофона - една в ляво, една в дясно. Не съм чистил шумовете в паузите с Ноймана...

Гласа е през У89-ката, барабаните - сбирщина.

 

SM57 TEST

 

U89 TEST

 

Разликата не е ушевадна, но все пак я има. Мога да кача само китарите, ако на някой му е интересно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе бленд ще е най-добре като че ли.

U89 е определено недооценен мик, защото повече са свикнали да свързват Нойманите с някакво оцветяване, според моите дискусии, а той си е доста чист микрофон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СМ-57 звучи по-тлъсто и ми харесва повече сякаш. И другото е ОК, но на мен лично и на моя лаптоп първото ми звучи по-добре!

 

Поздрави!

 

П.С.: И честито с новия микрофон :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен У89 ми звучи по брайт, а 57-цата, малко по мътен. Ще пробвам разни комбинации, да видим тогава каква манджа ще се получи...

 

Данчо, мерси за помощта при тестването във Варна! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък Нойман-а повече ми харесва в това сравнение, 57-цата е леко harsh. Струва ми се, че не са еднакво силни, което може да повлияе на избора. Пусни и само китарите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе бленд ще е най-добре като че ли.

 

Още веднъж +1.

Мен ме кефят и двата звука, просто са различни. Не разбирам от миксове, но ми е правилно впечатление, че често в двата канала китарите са подобни - тоест едната е по-мътна, другата е по-светла, а и когато и аз съм пробвал така, е ставало приятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова между другото ми се стори добра идея да се пробва микс от двата - за да се вземе и от единия и от другия, а вече колко искаме да е "мътен" или "светъл" просто може да се подаде повечко единия или другия...на мен пък на слушалки АКГ К271 ноймана ми звучеше по "тлъст"...въпрос на място и на какво се слуша ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече имам и модем и тая вечер ще прослушам. Исках само да вметна че микса кондензаторен + динамичен едновременно е доста ползвана комбинация за "дебел" модерен китарен звук. И предлага много варианти за различен звук според позициите на микрофоните заради разликите във фазите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данчо, мерси за помощта при тестването във Варна! ;)

 

Няма проблем! Пак заповядай! :)

 

П.С. Сергей се отчете с бутилка "Джак", така че, всичко е ОК отвсякъде! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще мръднем малко извън София по празниците, като се върна ще запиша някой риф с двата, "пушката" и каквото имам, като хората този път... Със и без бас и бирибани, ще щракна и снимки, кое как изглежда. :drummer:

 

П.С. Ям и добавям букви в бързината...

Редактирано от circles
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въй, въй и двете са много яки и трябва да се блендват ! А ако трябва да си избирам единия звук да остане, пу за Ноймана, много ми харесва какъв е объл и пълен звука (ама аз по принцип откривам напоследък че конденза по-ме радва от динамиката :D )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.