Jump to content
Българският форум за музиканти

Crate Vc 6112 Vs Garland Custom Combo


TONY

Crate VC 6112 vs Garland Custom Combo  

33 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Идеята за сравнението, е още откакто беше пуснато семпъл видето за Гарланд къстъм комбото.

Не че не ми хареса или имам нещо против родното производство.

Просто прекалените хвалби, стигащо до превъзнасяне до небесата от страна някои съфорумници и изпадане в еуфория

и сравняване с най-добрите ампове в света, мен поне ме подразниха.

За мен, Гарланда е един много добър усилвател без да е отличен, нито пък върха, както много хора се опитват да внушат.

Може и грешката да е в моят "телевизор", какво да се прави.

Ето, затова слагам анкета. Давам и семпли на доста приличен според мен амп-CRATE VC 6112, за сравнение( който не поставям сред най-добрите на планетата). Чуйте и двата, че и Пиви Велв кинга, на който наскоро направиха ревю

и гласувайте.

Не съм сигурен дали Велв кинга трябва да е тук. Мисля, че е малко по-нисък клас.

Докато идеологията на Крейта и Гарланда е почти еднаква.

А и изглеждат доста еднакво, като потове по лицевият панел.

Гарлана има в повече - бустер( по схема н тюбскриймър), ноиз гейт и еквилайзър.

Неща, които ги няма в Крейта, но биха могли лесно да се добавят като сомпбоксове.

А пък и Крейта си звучи много добре и без тях, до колко са нужни....

 

ето ги

Крейта

http://www.esnips.com/doc/a1aface4-790d-40...d/Crate-VC-6112

(зиписа е малко дълъг, но има различни звуци, записвано е само с китари с хъмове, няма китара тип страт със сингли)

Гарланда

http://www.youtube.com/watch?v=tdr9nYcuuts

и темата http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=63746

 

Условията, при които са записвани -

и двете комба, освен, че са доста сходни, като идеология, са с Селешън винтидж 30

( на крейта е сложен допълнително, за да е равностойно сравнението, по принцип си е с Крейт говорител,

който е достатъчно добър, но все пак Селешъна е по-)

1. Крейта е записан в домашни условия, от мен (дилетант), с китари около 1000 лв

2. Гарланда в студио, от професионален китарист, и предполагам с доста по-класна и скъпа китара

 

ето и Пиви велвкинга

http://www.4shared.com/file/130889959/e740...king_clean.html

http://www.4shared.com/file/130890297/e070...king_dirty.html

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=64658

 

ПС - да добавя, идеята е още от Август и не е продиктувана от непосредствена нужда за продаване на Крейта

( за който има трима заинтесовани към днешна дата) ( даноо не ги откажа :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен лично 2та ампа звучат съвсем различно и недоумявам за какво сравнение може да става дума.

И двата звучат повече от добре, но са РАЗЛИЧНИ. И Мерцедес и БМВ правят много добри коли, но са различни дее'ба при все че струват същите пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, после(или утре) ще снимам предният панел на Крейта, да се види, че са доста сходни, като идеология.

Пък и анкетата е за звука, интересно ми е кой звучи по-добре, не според мен ( защото според мен е Крейта)

а според останалите.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехехе работата намирисва яко на субективизъм... Ако твоите записи са домашни и изсвирени от дилетант, то аз какво да кажа? :)

Шегата на страна. Според мен, трябва да се спре с това 'туй е по-яко, онуй е калпаво', след като очевидно и двете страни имат фенове. По-скоро може темата да е формулирана, за да се разбере чии фенове са повече. Това не значи, че някой от другите ампове е по-смотан. Разни хора, разни вкусове...

Аз лично не гласувам, докато не ги чуя и другите два на живо. Гласувам за тюб ампс сбирка, да си ги мерим като хората! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, после(или утре) ще снимам предният панел на Крейта, да се види, че са доста сходни, като идеология.

...

Toва е доста интересна логика за сравняване на усилватели .... :godbless:

След нея, аз нямам какво да напиша. Така или иначе си има анкета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип съм пробвал няколко от по-старите ампове на Галин и смятам, че са хубави, въпреки че не намирам кой-знае какво в тях.

Това, комбо обаче, наистина ми харесва като звук или поне семплите ми говорят така. Харесва ми много повече от амповече на Грег, които съм пробвал преди.

 

Колкото до сравнението - намирам комбото на Грег за по-добро когато се гонят по-класически, по-мазни, по-обли, по-винтижд звуци.

 

Крейта има по-различен звук, като ми звучи малко по-жицаджийски, а клийна му има доста различен характер от средностатистическия клийн канал. В тези звуци крейта е по-добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изводи за мен си -

след тази тема и темата 5-те китари, установих, че това което се харесва на мен, не е обезателно

да се харесва на другите (добър извод и поучителен).

Все пак, ще продължа да се доверявам на ушите си !

Темата на еджкрашър с 5-те китари, сравнени първоначално анонимно,

ще ме накара следвщият път, като пусна семпли на усилвател и аз да не казвам

кои и какъв е ( може пък да не е лампов). Не казвам кога, защото няма да изпълня срока.

Когато стане.

При сравнението на китарите съм учуден, че масовият вкус предпочита една китара Винтидж,

обаче както се казва по вкус и цвет...

Както се вижда Гарланд има лек превес, което значи, че съм го подценил.

И ако някой се колебае между гарланд и рандал тс 50 (лампово комбо някъде за хилядарка) - според мен да взима гарланда,

и за рандала някъде из форума има семпли. А в момента има един непродаден гарланд от от рокфайър - дано не се заседи.

Но не съм променил мнението си, че крейта повече ми допада.

В същност, крейта биде бартересан, при добри параметри, като аз съм доволен, а новият му собственик

след като има достатъчно време да посвири с него - си го хареса и отнесе.

(тоест, вече няма предпоставка да се гласува срещу крейта с цел да пада цената, ако е имало такава)

 

Интересно ми стана и как един съфорумник първоначално се интересуваше от покупка на лампов Маршал, после се

пренасочи към гарланд, после като пуснах СЛХ, каза че го е отказал от гарланда и накрая финишира с Фендер блус делукс,

моднат с винтидж 30, един прекрасен блус амп, който сигурно ще става добре за метъл с метъл зон отпред.

Но неведоми са пътищата.... лампови. (и цената също казва свойта дума, в определяне на посоката)

И имайте едно на ум, че Маршал и Меса буги са високи летви.

:)

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.