Jump to content
Българският форум за музиканти

Bugera


Dball

Recommended Posts

Здравейте колеги.Значи избирам си лампов амп и като цена и като звук най-ми хареса Bugera 333XL.Търсих с търсачката и видях 1 тема в която плюете марката преди да е излязла... та въпросът ми е някои проблал ли е този амп,в бг някои продава ли и дали се чупи толкова често.

 

BTW търсих с гугъл прости искам помощ от Българин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих си взел нещо от по-малките им 22-55 ватови модели. Драйвът им е по-винтидж и опциите им са по-ограничени, но в комбинация с един добър ОД/дистър за мен биха били по-добро решение от безсмислено мощните и доста по-трудно управляеми 120-ватови глави.

 

Относно това дали и кой продава, логично е Про Техника да ги захапят, но май последния път като ги гледах, все още не бяха официален дистрибутор.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е да се има в предвид, че разликата между 50 и 120 вата е няколко децибела.

 

Пракчитески при китарните апаратури почти размиваща се разлика в зависимост от марка, модел и кабинет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Често обикалям из нета и събирам информация за марката.

 

Основните проблеми на Bugera могат да дойдат най-вече от зле закрепените им пластмасови конекторчета или дефектна лампа(не е често срещано, дори и при тях)

 

Тук ще намериш много полезна информация за това защо точно Buger-ите обичат да изгарят в ръцете на собствениците си, както и как да предотвратиш евентуален такъв проблем.

http://profile.ultimate-guitar.com/BeerChurch/blog/

 

Много хора се хвалят, че техните Buger-и си работят вече с месеци без проблем. Просто тъй като усилвателите са правени от китайчетата в часовете им по трудово - понякога се налага да проверяваш, дали са свършили добра работа. То и затова тези усилватели са толкова евтини, де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих си взел нещо от по-малките им 22-55 ватови модели. Драйвът им е по-винтидж и опциите им са по-ограничени, но в комбинация с един добър ОД/дистър за мен биха били по-добро решение от безсмислено мощните и доста по-трудно управляеми 120-ватови глави.

Ок значи тоя амп ще ми тря за репетиционна а за по малките модели.. трябва ми 3 канален амп.и лиид канал за траш дет гринд и сичко хай гейн за това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да го ползваш и с пауър атенюатор когато не ти трябва голяма мощност.Не знам защо,но в България не са много популярни тези машинки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото повечето неграмотни китаристи изтръпват при идеята да "бутат" по техниката си, а останалата част неграмотни поддържат мита, че разваля звука :greenangel:

 

П.П. Наистина губиш част от акустиката на ампа, но аз вкъщи имам 120W сандък и... досега само на открити концерти съм му чувал силния гласец... В репетиционна ако го надъниш(с наушници ест) направо ти се премрежва погледа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам атенюейтър и е супер добра придобивка! Страшно полезна!

Причината за непопулярността е, че са много скъпи, а и малко хора свирят с лампи. ИМХО. :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен не е лоша марка - да китайско е всичко - но все пак цените са най-добрите.

Бих ти препоръчал http://www.musik-produktiv.de/(s(rzu1wtl87...gera-v55hd.aspx

този модел. Това е новата линия на Бюджера - имат и добри комбо усилватели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам атенюейтър и е супер добра придобивка! Страшно полезна!

Причината за непопулярността е, че са много скъпи, а и малко хора свирят с лампи. ИМХО. :girl_cray2:

 

Затова пък Парния Валяк предлага такъв на доста по-народна цена и веднага щом събера пари ще си поръчам един.

 

Не е зле да се спомене, че за силата на звука има значение и кабинета и особено чувствителността на говорителите. Вкъщи имам 4х12" с V30-ки и определено ми е необходим attenuator.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен не е лоша марка - да китайско е всичко - но все пак цените са най-добрите.

Бих ти препоръчал http://www.musik-produktiv.de/(s(rzu1wtl87...gera-v55hd.aspx

този модел. Това е новата линия на Бюджера - имат и добри комбо усилватели.

Цените са най-ниските, което е различно от най-добрите.

Аз съм определено резервиран и към звука и най-вече към качеството на изпълнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно, добре го каза - резервиран.

Не съм пробвал лично, но от записите по нета не вдъхва доверие.

Това, че е лампов не означава автоматично да е хубав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.