Jump to content
Българският форум за музиканти

Apple Logic Pro


Recommended Posts

Ами на мен всичко заедно с Logic-a ми дойде почти 6,000 лв... заради хубавите ми сини очи ми направиха малко отстъпка :thumbs_up:

Ти ли няма да си на далавера?! Я пак си кажи религията? :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как 6000 лева. Абе хора аз да не съм проспал "розовото бъдеще". Един сносен MacBook 2500-3000 лв., а Logic Pro e maksimum 800 lv. общо 4000 лв. Е, да... ако и за китара и микрофон са даени още 2000 лв - разбирам. :girl_witch:

Дай боже всеки му...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лоджика не струва 800 лв. Стара ти е информацията. 950 лв е :)

А за макбука, първо питай девойката за какви параметри става дума и тога се изказвай дълбокомислено.

2500 може да струва 15-инчов макбук с процесор на 2 и нещо Ghz и със 320 GB HDD.

В случая простата сметка показва, че лаптопа явно струва около 5000 лв, което предполага, че става дума за макбук ПРО - вероятно 17 инчов и напилен с много рам и такива работи.

 

Aquarelle, ако е така добра, може да сподели повече инфо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде честито за Лоджика на Лоджик използващите.

.... и да престанем с офтопика :-) (това е към собствениците на вече изтрите няколко коментара, попадащи в тази категория).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да се сетя коя беше последната версия, когато Logic вървеше още на PC-та, но отделих доста време да го ползвам, почти го бях научил, а накрая пробвах Cubase и исках да си блъскам главата в стената заради това, че не бях открил по-рано Cubase... Надявам се онова недоразумение Logic да не е вече недоразумение след толкова много версии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също. При все че хич не искам да се отказвам и за миг от Reaper, заради когото пък аз се отказах от Cubase, макар и без да си блъскам главата. :)

Редактирано от Kurt Uvash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още помня времето, когато Cubase се използваше предимно за аудио, а (тогавашния) CakeWalk - за MIDI.

След като CakeWalk вкараха VSTi адаптера, програми като Sonar и Cubase станаха вьпрос на вкус, а и на какво сме свикнали.

От скоро ползвам Logic Pro 8 на iMac и ми харесва заради 2 неща - вьтрешните ефекти и машината, на която работи са по-добри от горе посочените 2. Но си признавам, че все още работя по-бьрзо на Cubase.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старите версии на Logic, поне откакто съм запозната с него (от версия 6 насам) са доста дървени в сравнение с последните две.

На други софтуери почти не съм работила, така че не мога да правя сравнение...

 

Иначе за лаптопа:

 

MacBook Pro, 17"

Core 2 Duo 3.06 GHz

4 GB RAM 1066Mhz

HDD 500 GB, 7200 rpm

 

Принципно трябваше да излезе около 5,500 лв, но ми направиха отстъпка :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах да го сложа, но супер досадното изискване за инсталиране само върху системен дял ми счупи мераците да го видя днес... :punk_guitar:

Ся трябва да ресайзвам партишъни и тогава, блааа... :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам'че то и Pro Tools-a може да се инсталира само на системен дял :thumbs_up:

 

Пък и аз отдавна не се занимавам с партишъни, така че това за мен не е пречка.

 

Иначе успех с рисайзването и да си бекъпнеш нещата, че стават фалове :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колеги

 

тъй като виждам доста хора са преминали на девятката...да питам

 

появява ли се при вас досадния надпис "LOW MEMORY" или най-лошото, което по-рядко се среща "No free Memory" при все, че в activity monitor пише едва ли не че има свободна памет и то не малко? Лошото е, че като се появи се крашва.Хубавото е, че казва нещо от сорта " Logic is about to crash, but you can save your work if you want" :) четох, че доста хора го имат този проблем в lgocforum. та тъй -.- някой?

 

И дали има решение за това?

 

Инак, НЕ искам да влизам в излишни пререкания, но само да споделя...лично аз си блъсках главата защо съм се мъчил на дървените и гадно изглеждащи НАЙ-важното кофти звучащи DAW след като открих logic8...Може би някой разбира за какво говоря под "кофти звучащи"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е, че има пикове, които няма как да ги видиш в activity monitor, защото те се появяват при плей и при запис. Това с low memory на мен не ми го е вадило никога, въпреки че съм на iMac G5 1.8Ghz, 2GB RAM. Не знам от какво става така, но най-вероятната причина е, ако товариш много виртуални инструменти, макар че аз съм пускал бая неща едновременно и не ми се е случвало.

Все пак кажи на каква машина работиш и в какви случаи ти ги вади тия табели, за да може да се диагностицира проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих я успешно и макар да не разбрах защо ми сложи 7ГБ (и най-вече какви бози ги натовари) съм доволен, че върви ОК. Бекъп си имам, мен почти всичко ми е на външен диск, тук са предимно оборотни неща.

 

Martist, възможно е да е нещо от хакинтоша. Пробва ли 9, може там да го няма тоя проблем пък...

 

BlueZone, използването на два партишъна има своите предимства. Там ми е 90% от софта, както и хоум фолърите, в които са всякакви документчета и потребителските настройки 90% от нещата. Да, това не е Уин и не се налага нов инстал през 2-3 месеца, но все пак когато го правиш си спестяваш ДНИ наред ръчкане! Останалите 10% (мисля че няма и толкоз) са за 3-4-5 софта, които искат инстал - Logic, GuitarPro, Superior 2.0, VirtualBox, RDP... :thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно е така - който както си е свикнал. За моите лични нужди няма смисъл от партишъни. Ако ми трябва бекъп или друго такова нещо - външен хард.

 

Иначе забелязвам, че като че ли с процесинга на аудио файловете с разни пич-шифтъри и други такива идиотщини се справя по-добре от 8-цата. Ще продължавам да тествам и ще споделям впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BabyThomas - е да де тоя проблем го има само откак съм на 9. Инак рам имам 4ГБ, процесора си е екстра даже и половината не мога да го мина ама още 4ГБ ли треяя да зема нинам...верно че не си поплювам и проектите ми са ненормални ама чак пък толкоз...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.