Jump to content
Българският форум за музиканти

Apple Logic Pro


Recommended Posts

Едит го натискам и виждам велосити, но е бледичко и не дава да го редактирам. Ако заредя готов комплект - там всичко си е наред.

Въпросът е ако аз си го правя и искам да наслагам няколко семпли. Продължавам да се мъча още.

Към Ник - искам да запазя системата без много допълнителни неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Включих лоджик 9.1.4. Заредих празен ЕХС. Заредих три семпъла. Направих ги на една нота. И по натам съм очертал снимката velocityu.png

нали това е целта. на едни тон ртазлични семпли с различно велосити :)]

Редактирано от martist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Това е целта.

Но гледам отдолу клавишите и единия семпъл е C1-D1, другия D1-e1 и т.н. Може би това ме обърква.

Мерси.Ще го пробвам.

Редактирано от misterj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би това ме обърква.

Обърква те защото колегата не е направил правилно "key range", "key" note. Когато се правят велосити лейарни зони кей ранджа трябва да един и същ за всички лейъри!

Или C1-C1, vel.0-25, C1-C1 vel.26-50 и т.н !

Виж как са подредени велосити зоните на снимката долу.

Поздрави,

 

A.G

 

exs_vel_zones.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което гледате на снимката се показва като се едитват велоситите на различните семпли. Иначе свирят от един клавиш а именно  E1. По този начин при мен работи, независимо как ги показва. За велосити зоните не знам... При мен по този начин работи. А ако не едитвам велоситите свирят и трите семпли на веднъж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

При мен обаче не сработва. Просто велосити си стои 0-127 и това е.

Утре пак или слагам Батерията.

Редактирано от misterj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Иначе свирят от един клавиш а именно E1. По този начин при мен работи, независимо как ги показва.

 

Да съгласен съм, защото "Root Key" ви е "E1" за всичките зони. Така ако имате 1000 зони като натиснете Е1 ще свирят всичките, но къде ще остане място за сериозни велосити леяри - имате само 127 ноти! Има друмз инструменти които на практика могат да имат по 127 велосити лeяра. Колко прави 127x127?

Съжалявам да го кажа но такава концепця при никой самплинг не съм виждал...

Усещането ми е че сте интелигентен музикант (поне от това което видях от сайта ви, и това искрено ме радва), затова ви препоръчвам да поразгледате как са построени да речем "Logic Factory EXS Drum Libraries" и мислия тогава ще разберете за какво говоря. Да не говорим че с EXS допълнителни контролери, канално тригерене, кей суичване, офсетове и матрикс модулации могат да се програмират невероятни сампел инструменти. За допълнителни EXS енвиронмент тулове не искам да говоря - могат да смачкат и Ni.Kontakt scrips ! Аз именно с това се занимавам предимно...

Успех!

 

При мен обаче не сработва. Просто велосити си стои 0-127 и това е.

Утре пак или слагам Батерията.

 

Мисля че за Battery сте си прав - на ваше място и аз бих постъпил по същия начин. Но ако сте сериозен Logic потребител искренно ви съветвам да се потопите в същноста на EXS - той е предната артилерия в апликацията!

Ще ви подскажа една тайна в която няколко експерти на този свят са просветени. EXS инстанцията може да работи като "Алиас" до 19 инстанции ако разбира се не ползвате "Fat Filter" и др! Т.е всяка инстанция товари системата само със сампли но всичките 19 инстанции вземат ресурс като една ! Това е уникален самплер онтностно ЦПУ оптимизация и сам разбирате ако натоварите същите сампли в да речем 19 инстанции в Контакт какво ще се случи...? Някой тук може да подскаже - да но Контакт е Мулти-Тимбрален! ОК, и при тези обстоятелства пак ще вземе повече системни ресурси...

 

Поздрави

 

A.G

Редактирано от Vacheto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как да направя видео директно от екрана. Може да се наложи с външна камера, за да покажа какво правя и какво се получава.

 

Благодаря много за коментара. Искрено се надявам на ваша активност в тази тема :thumbs_up: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как с камера, бе. То така става като при ония дето принтят Уърд документ и после го сканират, за да го пратят по мейла... :hysterical:

Пробвай тоя софт (има и кракед версии): iShowU

 

БДУ, сложих ъпдейта 9.1.4 - работи си със стария сериен. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, ще го пробвам - все пак изпуснах 7 години от областта на Мака.

Сега - ето с камера моя проблем.

Зареждам 3 звука на 1 нота и велосити ми е деактивирано. После зареждам стандартен кит и велосити работи.

http://www.youtube.com/watch?v=Bj5yUgjvW34

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Справили сте се отлично с хянди камерата - поне ми стана ясно къде ви е проблема!

Този "визуален" велосити монитор не ви позволява да вкл.ON самия велосити лейър! Трябва до отидете във "View" менюто и от там да чекнете тази опция (показвам това във видеото по долу). После всичко е много лесно...

На едно място във видеото ви забелязах че и енвелопа на Parameter Window не е наред. Показвам горе долу как трябва да се настрои а сащо не забравяйте да направите 2 сайфа - Save Instrument As and Save Instrument Settings (втория запомния Parameter Window настройките.

В момента нямам никакво време (имам ангажимент) и се наложи да направя едно бързо видео в QT което е зипнато и съм го качил на сървара. Изтеглете го и вижте за какво става на въпрос. При EXS има много начини да се правят сампъл инструменти! Можете да драгвате и дропвате наведнъж и по-вече сампли (но тогава четете опциите за импорт и най-вече Root Key). С удоволствие бих ви садействал по сериозно. Винаги всеки BG Logic юзер е Welcome!

 

Поздрави,

 

A.G

 

EXS-Vel.Zones QT VIDEO(40Mb) - DOWNLOAD

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е тема за Лоджик Про, където е групирано (доколкото е възможно) знанието (по-точно мненията) за продукта. Така че за затваряне не може да става дума.

 

Но за прочистване вероятно да :)

 

Добре е все пак повече уравновесеност в мненията да има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.