Jump to content
Българският форум за музиканти

Отделен раздел за потребителски ревюта


Отделен раздел за потребителски ревюта  

68 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Само ако има някакви изисквания за семпли(при китарите - както клийн, така и дисторшън и .н.). Също изисквания за качеството на записите.

Иначе всеки би хвалил(а защо не и рекламирал) каквото си иска.

Ако ревютата са отворени като теми за дискусия, може би е по-добре, но ако са затворени - в никакъв случай, поне според мен.

Не ми се вижда добра идея и инструментите, за които най-много се говори(евтини) да получават рейтинг 10/10 също така какво някои 20 пъти по-скъпи инструменти.

Трябва да има и изисквания за рейтинга, иначе се получава като в Harmony Central, където не можеш да разбереш нищо за инструмента/ефекта, освен дали има склонност да се поврежда или не.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позволявам си да се самоцитирам и редактирам:

...Да бъде подобно на рейтингите както при раздел ''купувам продавам'', по азбучен ред.

Всеки си търси марката на нещото и си пише там по шаблон.

Някой ако търси инфо за Gibson Стандарт примено, търси на буквата ''G'' и от там избира ''стандарт'' или

Айбанез тюб скриймър и така нататък ...е в началото може и да се повтори някоя тема, но вие модовете ще ги премествате където трябва, докато свикнат всички. Мисля, че има необходимост от такова нещо.

Така полека ще се напълни раздела с много инфо и няма да има коментари. От там нататък всеки да си прави сам сметка какво да избере и защо. Шаблонът ще бъде така формулиран,че да може, да се даде най-пълно описание на продукта, за да няма излишни въпроси.

 

...коментарите да са абсолютно забранени.

...рейтинга мисля, че не е задължителен, защото е субективен и ако някой иска да чуе семпли

в сайтовете на продуктите има достатъчно, както и в някои онлайн магазини като thomann.de.

В you tube също...

Все пак не мисля, че ако искам да си купя нещо ще си помогна само от коментарите в този форум, а ще

прегледам навсякъде или колкото може повече, включително и ще пробвам ако имам такава възможност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте, тази идея е неосъществима във форума. За да се структурира такъв отдел - трябва на ден да се пускат по незнам колко раздела. А потребителите нямат право да отварят нови раздели.

Друго, тези полета, които са предложени могат да бъдат само пожелателни защото няма как да се следят. И ще излезе, че ще имаме още един раздел като "Продавам" със задължителен шаблон и модераторите ще се сцепят.

 

По принцип идеята не е лоша но.

1. Може да се направи на сайта или някъде, където се напише специфичен софтуер за нея.

2. Шаблона е толкова голям, че едва ли някой ще седне да пише толкова много подробности.

3. Какво не ви харесва на раздел семпли, където всеки освен коментар може да сложи и звук (видео, снимки) за да чуем (видим) ущурията? Може да помислим нещо за структурирането.

4. Хармъни Сентрал е структуриран много добре но за да е това, което е в една тема са писали сума ти народ. Тук за съжаление няма да е така. Колко човека могат да си позволят конкретен модел Гибсън и колко от тях ще пишат ревю? Примерно.

 

Ей такива размисли ми минават през главата на първо време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Раздел семпли си е повече от достатъчен. Може да пуснеш семпъл както с миркофон за скайп и вградена аудио-карта с какъвто и да е драйвер, така и нещо записано в студиото на Алън Парсънс... и в самия пост си описваш оке и как с точните наименования и толкова.

 

Който иска инфо после може да натисне Търсене, раздел Семпли и готово. Какви рейтинги, какви чудесии... ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3. Какво не ви харесва на раздел семпли, където ... Може да помислим нещо за структурирането.

Разделът за семпли си е чудесен.

Идеята ми беше да се получи по-структурирана информация, както и по-лесно да се съпоставят отделните мнения, обусловени от стаж и стилови предпочитания на пишещите.Но щом е проблем да се направи - жалко.

 

4. ... Колко човека могат да си позволят конкретен модел Гибсън и колко от тях ще пишат ревю?

За Гибсън може да напишат само двама (примерно), но ще прочетат 200, а и аз имах предвид всякакви ревюта, без значение от цената на артикулите.

Добре де разделът нямаше да е толкова интересен за про-тата, но щеше да е любопитен за останалите.

 

Квото стане, такова. :)

Жалко, че гласуването сочи друго.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Аз пак питам кой ще ги пише тези мнения? Ние ако направим такова нещо ще имаме съотношение 1:1000 че и повече с Хармъни Сентрал. Има смисъл от такъв раздел ако има кой да пише. Ти казваш двама човека ще пишат за гибсън но най вероятно тези двамата ще са с различни модели (в най-добрия случай). Е сега за 2 теми трябва да отворим нов раздел, че и подраздели? Ми ОК, правим разделение на всички марки и модели и после потребителя почва да търси вътре къде има нещо писано. И понеже ще са писали двама човека а разделите и подразделите ще са над 100 - значи потребителя трябва да търси като шантав да види има ли и къде нещо писано. Нещо не ми се връзва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам гледната ти точка, но разклоненията могат и да не са толкова много (зависи от разбиранията, де). Аз мислех за нещо такова...

 

Раздел "Потребителски ревю-та":

  • Китара
    • Инструменти
      • Yamaha
        • Тема: RGX121
        • Тема: RGX420S
        • Тема: A1

        [*]Ibanez

        [*]Behringer

      [*]Усилватели

      [*]Ефекти

      [*]Други

    [*]Бас

    [*]Ударни

    [*]Клавишни

    [*]Духови

 

Съответно в другите подраздели същото както при "Китара" (което е налично, де).

И вече в темата всеки пуска по шаблон мнението си за конкретния продукт. Модерите ще внимават за подреждането и спазването на шаблона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Thanks, but no thanks. Т'ва ще стане траш и дет се елементи на психеделика. Аз такова не слушам.

Трябва си специализиран софтуер, според мен, който не е особено сложен и вероятно има свободни скриптове, които могат да се модифицират. Някой желаещ да се заеме? Аз мога да осигуря място за тестове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бяхме я дъвкали тая тема преди време. Идеята с ревюта на български наистина е много готина, но от миналата дискусия насам, в която бях 'за', сега съм скептично настроен. Почти никой няма да седне да пише дълго ревю - аз веднъж писах в хармъни сентръл, съдрах се от писане, пък хем не беше дълъг текста уж. По-скоро е по-добра идея да се направи на сайта нещо подобно, във форум няма смисъл. Не съм виждал през живота си форумен софтуер, признавам ( :) ), предполагам не е невъзможно, ама ще е адски много работа. Засега ползвам хармъни сентръл и в общи линии не съм се подвеждал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам гледната ти точка, но разклоненията могат и да не са толкова много (зависи от разбиранията, де). Аз мислех за нещо такова...

 

 

Ама я се поитай да вкараш половината продуктова гама на Берингер например в това дърво за да видиш какво ще стане. И после си помисли как човек ще го браузва докат ое затворено за да намери някой модел миксер например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не агитирам и/или настоявам за нищо. Просто това измислих снощи по темата и го предложих за леееко онагледяване. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Лично на мен ще ми е много полезно а и мисля не само на мен може да изчезнат много от темите какво мислите за... но доколко е възможно да се направи такъв раздел не съм аз човека който решава.

Поздрави

Редактирано от rinti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.