Jump to content
Българският форум за музиканти

Добри евтини китари


noflip

Recommended Posts

Това са най-най-новите Кортове, още ги няма дори на сайта, един Бог знае защо. ЛК, какви бяха адаптрите и формата беше типично ЛП, не орязано, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 386
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

В сайта на Корт в General FAQ пише:

2. Why can't I find my Cort guitar on the Cort website?

The current Cort website only features the model lineup of this year. Models that are designed for domestic sales in a certain country, specially designed spot models, or models that have been discontinued are not listed on the website. If you can't find your model on the website, please contact the authorized Cort dealer or Cort distributor in your country.

 

Адаптерите са метални "сапунчета". Докато не им сваляспектрограмата не мога да кажа нищо конкретно за тях.

От търсенията ми в нета дори попаднах на информация, че тялото на ТS250 било от махагон с кленов топ. Най ми хареса сиво-черния модел, но в Динакорд видях само жълтеникавия АМ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Искам да се включа в темата с едно кратко описание на евтина китара

 

Става дума за Kramer Striker S-424 CR

 

Тук снимка на модела правена от някакъв фен

Kramer S-424 CR

 

От два дена я тествам и свиквам с нея

 

Бих казал, че първоначалните впечатления са от много добри към отлични.

Добре балансирана и стои добре на колан.

Конструкция bolt-on

На пипане се оказа много удобна поне за мен.

Грифа е тънък и някакси много добре ляга в ръката ми.

Свири се много леко и свободно без напрягане (за сравнение мога да кажа, че през ръцете ми мина един епифоун гот лес пол, на който грифа беше по-дебел и някак си при свирене ми се напрягаше ръката). Тук нещата са съвсем различни - без напрягане и умора с лекота и финес се получава всичко от самото начало. Това определено беше много приятна изненада.

 

Китарата дойде много добре интонирана. Проверих позицийте с тунер и не открих неверна позиция.

 

Китарата е оборудвана с 3 адаптера. На бридж позиция Quadrail B, на нек позиция Quadrail N и в средата dualrail адаптери. Това са стокови адаптери за креймър китарите. Quadrail адаптерите работят като хамбъкъри, но практически са 4 сингъл адаптери в стек, dualrail-а са два адаптера в стек.

 

Quadrail-илте звучат много прилично особено този на бридж позицията. Отчетлив и приятен тон. Този на нек позицията дава мек и приятен тон - хареса ми при свирене на солови партии.

 

Dualrail- адаптера работи като сингълкойл такъв. Определено звука който вади не ми допадна. Тук бих казал, че съм леко разочарован.

 

Останалата част от електрониката - 1 потенциометър за сила на звука и 1 за тон, 5 степенен превключвател- простичко.

 

Куките за колана са доста широки и предполагат по-трудно откачане на последния.

 

Относно дърветата, от които е направен инструмента - тялото е направено от elder, а тези на грифа просто не знам как се наричат.

 

Бриджа е тюноматик незнам какъв си. Тук бих споменал, че китарата може би щеше да има по-добра визия ако вместо сегашната състема за захващането им преди бриджа просто преминаваха през тялото. Това обаче не го броя за недостатък на китарата, просто имам пристрастия към китари с преминаващи през тялото струни.

 

Обобщение:

Определено отначало имах резерви към инструмента, но след няколко часово запознаване остнах много приятно изненадан.

Бих казал

Отлична евтина китара на стойност до 500лв

Мисля си, че ако тази китара продължи да ми влиза под кожата ще се замисля да я оборудвам с подходящ сет Сеймур Дънкън адаптери.

 

 

поздрави

Редактирано от Acei
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам тази китара вече от няколко месеца, адски съм доволен и искам да го споделя с вас, евентуално може да съм от помощ на някого.

 

Моделът е Squier Classic Vibe 50's Telecaster.

 

Външният вид е наистина перфектен, няма абсолютно нищо, за което да се хванеш. Знам, че е общоприето мнението "външният вид няма значение", но за мен не е така. Първо, мисля че факторът "визуален кеф" не е за подценяване и второ от външният вид може да се разбере много за качеството на една китара. Всеки, който е пробвал различни Squier-и ще е наясно за какво говоря, често при най-общо вглеждане се откриват много дефекти, които говорят за слаб контрол на изработката- голям проблем при много китари от марката. Е, при Classic Vibe серията това го няма, там наистина има сериозно качество на изработка.

 

Звукът според мен е много добър. Свирил съм на Fender Telecaster, но отдавна и ми е трудно да направя съпоставка. Съпоставял съм директно китарата със Stagg, копие на страт за 320лв и с Cort за 400лв. Със Stagg-ът разликата е толкова голяма, че направо не знам откъде да започна. Cort-ът е модел тип суперстрат с хъмбъкър на бриджа. Интересното е, че въпреки хъмбъкъра, Cort-ът дава много повече неконтролируем шум при повечко гейн. Лично аз свиря алтърнатив рок с не малко гейн и обмислям смяна на задния адаптер с хъмбъкър, решение, до което още не съм стигнал, защото всъщност доста харесвам звука на задния адаптер, когато е с повече гейн. Въпреки че е масово прието, че Telecaster-ите не стават за по-тежка музика, аз свиря с него песни на Nirvana, например, и много ми харесва звукът. Разбира се, не говоря за метъл, но мисля че алтернативен рок спокойно може да се свири с такава китара. Наскоро с един приятел пробвахме де що има Cort-ове на цена около 600-700лв и дори и да не ви се вярва разликата и в изработката (най-вече) и в звука(особено на чист канал) e смазваща в полза на Telecaster-a. В заключение по този параграф ще кажа, че наистина не съм капацитет, нито съм свирил на голямо количество електрически китари, все пак в този ценови клас имам представа за какво става въпрос. Но моля, ако мнението ми не е било акуратно на места, да не се прави голям въпрос за това. Не мисля, че хората, които ще тръгнат да си купуват тази китара разбират повече от мен, така или иначе.

 

Издръжливост- Имам я от 4 месеца и засега нямам никакви проблеми. Изглежда точно както я взех. Разбира се аз доста я пазя.

 

Цена- Струваше ми точно 570лв. Не може да се нарече евтина китара, предполагам може да се спадне към средния клас аматьорски инструменти, но според мен за парите си е едно от най-добрите неща, които може да си купите.

 

П.с. Когато си купувах китарата прочетох тонове отзиви в чуждестранни сайтове. Така че, ако се колебаете за нея не е нужно да взимате моето мнение, поровете се малко и ще видите колко много хора го споделят. Classic Vibe серията на Squier (не само телекастерите, но и стратовете) е серията с най-добри ревюта на марката. Мнозина твърдят, че са на по-добро качество от мексиканските Fender-и. Въпрос, по който не мога да изкажа мнение.

 

Това беше от мен, горещо препоръчвам тази наистина страхотна, за парите си, китара. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам такъв Страйкър, само че с Флойд Роуз. И всъщност ФР му е слабото място, с оглед на факта, че няма радиус и екшънът не може да падне достатъчно. Обмислях да го сменя с ТОМ бридж, но стигнах до извода, че инвестицията е безсмислена. Иначе действително грифът е адски бърз. Само че този quadreil на нек-а някак си доста ми маже, може и от скапания усилвател да е.

 

Acei, на този модел тон потът пуш-пул ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е и аз имам такъв Крамер: Само, че вече е със сеймор дънкан на бриджа.

 

009329636.jpg

 

009329640.jpg

Редактирано от patzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми и аз да направя кратко ревю на едно скорошна придобивка. Става дума за марката Bakers. Това е от клас "ментаци". :yes: Евтини китари, струват около 130 евро нови. Аз притжевам копие на SG.

 

Ясно е, че за тия пари не може да се очаква нещо много добро, но все пак грифът е сет ин, което значи, че държи тон до някаква степен. Двата Хъмбъкера са неясно какви, но имат висок аутпут, даже са склонни да правят микрофонии при повече гейн.

 

Има 2 фабрични недостатъка - нътът е прекалено висок, съответно китарата свири фалшиво. При мен след кратка лютиерска интервенцийка този проблем изчезна и китарата свири съвършено вярно. Другият проблем е, че не е екранирана електрониката, което води до шумуве. Но и това се отстранява лесно.

 

Грифът не е много дебел, нито е много тънък, средна работа. Намирам тонът за значително по-плътен от споменатия горе Крамър Страйкър, пък аз я включвам в процесор и усилвател за бас. Относно дървенията - дават тялото, че е от елша, но до колко това е вярно, не се знае.

 

 

Мисля, че това е доста добра евтина китара, а след гореспоменатите корекции по нъта и екрана, става чудесна "бойна" китара. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крамерите са наистина интересни. С този куодреъл, не трябва ли да се получава адски висок аутпут?? И Крамер държат ли производство?? :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината слаби ми се виждат Крамерските адаптери. Някак си... по-меки, може и в моите конкретно да е проблемът, ама не ме кефят особено, пък и при положение, че тая китара е шредърска....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крамерите са наистина интересни. С този куодреъл, не трябва ли да се получава адски висок аутпут?? И Крамер държат ли производство?? :)

 

ето го сайта на креймър

 

http://www.kramerguitars.com/Guitar.aspx

 

Сега като се позагледах открих, че са част от Гибсън семейството :)

 

в сайта им пише, че телата са махагон с топ елдер

 

гледам, че вече не слагат от тези куодрейл и дуалрейл

 

както и да е китарката е много прилична

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ VERSUS

 

Squier Classic Vibe и донякъде Vintage Modified сериите са наистина прекрасни инструменти за парите си и нямат нищо общо с по-евтините серии, както китарите, така и басовете. Знам, че ще има хора, които ще спорят, но аз лично ги предпочитам пред мексиканските Fender-и

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Въпросът ми е малко общ, но все пак. Имам транзисторно комбо за 150 лв. До колко лева е оправдано да вложа за ел. китара, така че резултата от получения гиър да е най-оптимален, както като звук, така и от финансова гледна точка. Т. е. да не пилея излишно средства за китара, на първо време. Само да уточня, че предимно свиря за удоволствие и вкъщи, така че нямам възможност за ползване на по-добра техника някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.