Jump to content
Българският форум за музиканти

Добри евтини китари


noflip

Recommended Posts

:P имам въпросче, случайно на някой да му е попадъла в ръцете следната киратка JACKSON JS1R DINKY ... мнения, отзиви, може накой да си я има в къщи и да си свирка на нея...

мисля да си купувам и стоя пред доста голяма дилема :whistle:

За мен не е чак пък толкова важен външния вид на кирата, колкото това какво има вътре в нея... имам предвид, че бих се подразнила ако е розова на цвят или гангренозно зелена ... но не е необходимо да има изчанчен дизайн .... Освен тази пробвах един Squier Affinity Strat - MN /мисля че така беше/. Ако някой има отзиви за нея ще се радвам да чуя... и ако направите някакво леко сравнение между двете, защото в магазина продавачът явно знаеше толкова колкото и аз, и на въпросите ми отговаряше с ококорено зяпане...

Благодаря предварително за отговорите :cheers:

 

 

П. С. Извинявам се ако въпросът ми се повтаря с нечий друг или има отделен пост за китари JACKSON, просто не го открих

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 386
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не знам как не си открила никакво инфо за двете китари?Аз намерих няколко страници пълни с информация!Ползвай търсачката !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. От доста време искам да се науча да свиря на китара. Един познат, който е музикант ми препоръча да започна с класическа. Понеже темата е за добри и евтини китари, препоръчайте ми нещо много Ви моля. Бюджета ми е около 200- 250 лв. Гледах 1-2 Стаг-а, Кремона но просто не мога да реша. Хареса ми и Yamaha c40. От Варна съм и мисля да посетя магазина на Фактор и на Динакорд. Моля Ви предложете ми вариант. Мерси предварително и съжалявам за спама. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен най добре се насочи към новите Кремони,щом си от Варна единствено при "Канев"има мисля,че започват от 220лв.

Отиди с някой,който е наясно с китарите защото като ходих в завода в Казанлък ми казаха,че Канев купува от тях китари с

дефекти,разбира се след това най вероятно ги оправя,но го имай в предвид.Yamaha също е много добро решение но мисля,

че в твоя случай е по-добре Кремона.Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ще е Кремона иди направо в Казанлък и си избери от завода. Ще можеш да вземеш най-доброто към момента, както и да посвириш на много китари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да, ама като е начинаещ, няма особено значение дали ще избира от най-доброто от завода, защото няма да открие разликата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли наблюдения върху low-class акустичните или всъщност по-точно :

Cort AD810

Cort AD850

Cort AD870

Hohner HW300

Walden D351

 

Бду Уолдъна не е за предпочитане де, че ми е много грозен. :/ :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не мога ли да разчитам на продавача в магазина да удари 1 рамо. В смисал, наясно съм, че иска да си пробута стоката (дори и най-мизерната), но все пак като вляза в час, ще разбера че ме е притикал и няма да му стъпя в магазина повече. Някой има ли наблюдение дали във Варна, тези които продавават са компетентни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попадал съм на свестен продавач - Краси Табаков във Фактор (Лиляна Димитрова, София). Веднъж тръгнах да си избирам акустична и той направо извади една отзад и ми каза - това е твоята китара. Позна от първия път!

Добре е да попаднеш на свестен, добронамерен и компетентен продавач. Добре е и да знаеш какво търсиш/искаш, че да се разберете лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес в Динакорд видях и пипнах готина китарка Cort T250AM, копие на Лес Пол. Под 500 лева е. Сет нек е, звукна добре.

Не можях да открия никъде информация за нея, но за категорията "Добри евтини китари" е подходяща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cort KX5 казвам аз сравняваше я един с 10 пъти по-скъпа китара Gibson мисля беше или друга доста известна и си приличаха по звучене. Имам таква и съм много доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cort-ът е хубава наистина. От евтините китари препоръчвам Squier, Epiphone Special, Yamaha Pacifica и най-добрата и Cort X6 (макар да не е толкова евтина колкото другите).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Edit:

 

Днес в Динакорд видях и пипнах готина китарка Cort TS 250A M, копие на Лес Пол. Под 500 лева е. Сет нек е, звукна добре,за категорията "Добри евтини китари" е подходяща.
Редактирано от L.K.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.