Jump to content
Българският форум за музиканти

Ако Jason Becker можеше да свири сега...


st0rmblastt

Ако Jason Becker можеше да свири сега, щеше ли някой да може да му стъпи на малкия пръст?  

111 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

За мен Джейсън Бекер заслужава и 5000 теми в един форум, но не такива!

Това е тема тип "вижте какво научух току що, гений съм"

 

едит: А и е добре преди да правиш регистрация в даден форум да провериш дали вече няма подобен ник, че стават инфекции...

Редактирано от Sieger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 90
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Каквито и да е класации за китаристи са напълно ненужни.

Понятия като "най добър китарист", "най-добър музикант", "най-добър композитор" и т.н. са безсмислени, защото са според вкуса и предпочитанията на всеки и са строго субективни.

Аз предлагам да спрем вече във форума да се впускаме в излишни теми за "най-добър ....." защото си дъвчем една и съща дъвка вече година и нещо.

 

А иначе аз много харесвам Джейсън Бекер и съжалявам много за това, че кариерата му е спряла, когато е бил съвсем млад, но освен него харесвам още около петдесетина китаристи и избягвам да ги поставям в класации и да ги кича с титли "най-добър", "по-малко добър" и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писна ми от тъпи класации ,най-добрия китарист за мен е Jason Becker..........не е ли така колеги  наистина е жалко че е парализиран  болеста му го парализира,представям си докаде щеше да стигне

 

И какво от това?

Редактирано от TerminalFrost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз когато за първи път разбрах за форума първо го разгледах основно,

прочетох правилата и чак след това в една от темите

самопредставяне се представих :)

Мисля колега, че беше редно да се представиш първо :hello:

 

Jason Becker е велик китарист но понятието "най" мисля, че е

бесмислено защото "най" са и много други китаристи :)

Изобщо класация най - добър китарист мисля колега без да се заяждам

говори за ограниченост нищо лично :)

Как успя да ислушаш творчеството на толкова "не най" - добри китаристи

и успя да го анализираш, че стигна до такива изводи :)

Кажи та и ние да си изберем "най" :P

 

Иначе добре дошъл във форума и приятно прекарване :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-добрия китарист за мен е Jason Becker..........не е ли така колеги

Стига бе човек - вярно ли!?

Благодарни сме на твоето прозрение!

Сега прозри и най-лошия и войната е избухнала. ;):pray::):pray::D;):);):D;):bravo::bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Темата е за въпросния китарист, както предполагам разбрахте от заглавието.

 

Ето едно кратко документално клипче за него:

http://video.google.com.au/videoplay?docid...q=jason+becker#

 

Аз лично наскоро отделих по-спецялно внимание на творчеството му. Преди това съм слушал само отделни песни.

 

Може би много от вас не са запознати с биографията му и по-скоро със здравословното му състояние. За запознатите пък, мисля, че филмчето ще е интересно така или иначе.

 

Откакто е на 20 години, Бекър е болен от... ALS, какво и да е, който иска - да търси. Болест, която засяга двигателните функции на мускулите, като в крайна сметка атрофират и болния ... умира. Според докторите е трябвало да умре след около 3-5 години (тоест, между 23 и 25 годишна възраст), въпреки това, до ден днеше си е жив.

От около 10 години е прикован на стол. Не може да се движи, не може и да говори. Почти единствено може да движи очите си. Комуникира, благодарение на система, която са разботили с баща му, като всяка буква има определено положение в "пространството", като според движенията на очите му, преводач спелува буквите и така се изразява, и комуникира.

 

И до ден днеше Бекер композира музика, със софтуер, като курсура на мишката се движи от датчици, които следят движението на глава му (може бегло да движи главата си на двете страни). Така е композирал няколко албума, като всичко е било изсвирено нота по нота... След това, професионални музиканти записват музиката.

 

Филмчето е кратко, но пък е интресно. Препоръчвам ви да го изгледате.

 

Като оставим музиката на страна, определено е човек с воля за живот.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tъй като открих 5 !!!! теми за Джейсън Бекер след последната пусната такава, реших да ги слея.

 

Страхотен китарист е, направил е едно невероятно постижение, но една тема му стига.

 

За съжаление всичките ги сложих при анкетата, която според мен не е много удачна, тъй като нямаше как да набутам анкетата при другите теми. Ще се постарая да позачистя и да направя темата по-пригледна малко по-натам (че сега ми е доста заето) и да й направя една липосукция.

 

Все още ми е малко гузно че обединявам добре структурирани теми с доста безидейна анкета, но ако някой има по-добри предложения за структуриране да ми пише на лично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Slide : Преди 1 година бях търсил за Бекер и болестта, доколкото си спомням се казваше "амиотична латерална склероза", каквото и да означава. Май нещо от сорта, че нервите ти умират, като започва с леко изтръпване на крайниците, което накрая става постоянно и накрая двигателните функции изчезват напълно.

Иначе - страхотен е, аз лично не съм много по бързите неща, но той е един от първите неокласически рок/метъл китаристи (ако не се лъжа) и трябва да му отдадем заслуженото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Точно тази форма на склероза завършва фатално в 99,9% от случаите. Друго интересно (и много жалко) нещо е, че голям процент от хората ударени от нея са били брилянтни в някоя сфера, макар че връзка не е доказана. Аз лично познавах едни гениален по скромните ми стандарти баскетболист, певец и актьор, който се разболя от нея на около 22 годишна възраст и си отиде за по-малко от 2 години, напълно парализиран.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....А добрите шредъри не са задължително добри музиканти, всъщност обикновенно е обратното , поне според мен, докато много добри музиканти ( китаристи в случая) са много прилични шредъри при нужда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:punk_guitar: ^ Аз си мисля, че всеки китарист, който е свирил доста години, може да свири бързо, ако иска. Въпросът е, че повечето от тях не искат. Гледал съм клипове с Ерик Клептън и с Джими Пейдж, в които свиреха МНОГО бързо, а хем хората не ги възприемат като бързаци. :girl_witch:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я, каква стара тема изровихте.

Виждам, че съм гласувал, но не помня как.

Сигурно е било с А.

Оставете на страна, че Джейсън беше страхтен шредър,

много вероятно, ако не беше поразен от болеста, сега да

бе стигнал по далече и от Вай и от Сач. Предположения.

А музиката, която остави, има истинска стойност, това, че шреда му се отдава, какво значение има?

 

f1_sound - го каза за класациите и за частицата най-.

Чувал съм раните записи на Бейкър - прогресът, който прави е зашеметяващ.

На 20 години става едва ли не по-добър от Малмстийн.

Трудно е да се каже, но поне на мен ми се струва, че Джейсън е бил и малко по-добър от Марти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.