Jump to content
Българският форум за музиканти

Hipshot Tremsetter


SomeoneElse

Recommended Posts

Айде, че аз от бая време не съм се хвалил:

 

247886.jpg

 

Hipshot Tremsetter :) Не блокира флойда или тремолото, а просто го прави така, че да се връща абсолютно винаги в едно положение, както и премахва движението на флойда при бендове на струните, което прави много трудно унисонните бендове, или както им казват double-stop bends. Поне на теория.

 

Преди малко си го купих. Тази вечер или утре като го сложа ще кажа как е :offtopic-001:

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха! Точно такава джа-джа бях гледал веднъж в нета, но не ми стана ясно как точно се монтира и до каква степен помага. Моля те, покажи снимки и сподели впечатления след като я инсталираш на китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, инсталирах Tremsetter-чето, сега и малко информация :drummer:

 

Като за начало - dudes and dudettes - действа! :punk_guitar:

 

Реших се да го купя не толкова защото имам проблеми с флойда и стабилността му, а по-скоро заради бендовете (че трябва да се правят по-големи от необходимото) и неприятното падане на останалите струни, когато се прави бенд на една струна.

 

Инсталацията ми отне не повече от 40 минути, не съм засичал точно колко, но беше без някакви спънки и всеки средно сръчен човек може да я направи, стига да следва указанията в упътването.

 

Ето тук едно клипче как се слага въпросното нещо:

 

По принцип в упътването пише да се пробва само с две пружини отзад (както препоръчва и типът разработчик) и тремсетъра по средата, но понеже съм с 11ки не чак толкова ниско настроен - не се получи, затова сложих и третата пружитна, както се вижда. Ако някой ден се навия да си купя малко по-къси пружини може да оставя само две, но това по-нататък.

 

Другото което ме улесни, беше, че се оказа, че издълбаното място отзад на китарата ми е достатъчно дълго, за да се побере тремсетъра, без да трябва да пробивам в посока към грифа. Направо ми олекна.

 

В началото обаче малко (да не кажа доста) се изнервих, защото бях пропуснал някои малки детайли в настройката да няма хлабави места. Освен това, след като го оправих му трябваше и малко време и доста издевателстване върху него да се пораздвижи пружината (както и моите старите, че не бях ползвал флойда не знам от кога) и да почне да връща както си му е реда. Освен това има и едни малки гумени "шайби", които докато се смачкат колко ги псувах... :)

 

Последиците:

 

Доста по-твърд флойд само при понижаване на тона, защото трябва доста сила да се противодейства на така или иначе вече компресираната пружина. При вдигане няма никаква разлика. Понеже го натегнах доста (за най-голяма стабилност) наистина стана доста твърдо и "централното положение" е доста осезаемо когато се минава през него при натискане или дърпане на ръчката.

 

Самите струни също са малко по-твърди поради факта, че флойдът вече не потъва, дори минимално, при натискането им и макар и със съвсем малко по-нисък екшън от преди това, има по-малко fret buzz.

 

Съвсем малко по-добър състейн - все пак има известно фиксиране, но да не забравяме, че отново е на основата на пружини :bravo:

 

Ами това е, ето и снимки, извинявайте, че са малко гадни, но ги правих с телефона. При повече интерес мога да снимам утре на дневна светлина. Останалото от монтажа го има на клипчето, което сложих.

 

dsc01129yu7.th.jpg dsc01117am2.th.jpg dsc01121gm9.th.jpg dsc01125fc5.th.jpg dsc01128qx9.th.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото :punk_guitar: . Аз съм на път да инсталирам една подобна система от друг производител само че на китара с незаключено тремоло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

 

Ами...аз лично я купих от xxxx тук в Пловдив... Цената, като се има предвид, че нещото е образно казано една пружина, една тръбичка и една пластина... не е ниска, но...изкуството иска жертви - 82 лв. В Thomann, например е 37 евро, ако не се лъжа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехе - цената на трем сетъра явно доста е паднала - преди години, когато се интересувах бе поне двойна( и то в Германия). обаче тогава ставаше дума за трем-сетър за нормален фендер - с флотинг тремоло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, инсталирах Tremsetter-чето, сега и малко информация ;)

 

...

 

Благодаря за подробните обяснения и снимките!

Точно и аз имах притеснения че ще се налага да дълбая дупки в тялото :D

 

FenderHipShot.jpg

Аз намерих това в иБей за $36 + $7досавка от САЩ.

Тия дни ще поръчам. :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обособих тези 10-тина мнения като самостоятелна тема, смятам, че е интересна и има какво да се дискутира още. Аз доста време вече я гледам тази джаджa, а след постовете ви се зачетох доста подробно из други форуи и места в нета и сега пък не мога да си избера какво да си купя. Ето едно РЕВЮ на тремсетера, а едно и едно РЕВЮ на 6 такива джаджи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък се замислям дали не е зле все пак да ползвам китари с тремоло и тремсетер.

Тремсетерът също удължава и тона (състейна). Което е другият проблем на флойдовете (освен фалшивите бендове).

 

Ето една прастара тема, която пуснах в далечната 2005 година.

Там също пише интересни неща за въпросните устройства и има някой друг линк към инфо.

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...p;hl=

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко съм скептично настроен към това удължаване на тонът,въпреки че доста хора го споменавате, като предимство на тази джаджа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях скептичен, но го има, наистина - не е драстично подобрение, но аз го усещам. Тъкмо днес правих наблюдение по темата :metalist:

 

Първо да кажа каква е била постановката:

 

Китара: Ibanez RG 370 DX със сток адаптери и струни Elixir 11-49 настроена в нормална Ре настройка, с екшън на 12 прагче 2 мм на шеста струна и 1,5 мм на първа струна, адаптерите са на около 6 милиметра от струните, когато не са натиснати. Измервам разстоянията от прагчето/адаптера до струната без дебелината й, както е редно.

Кубета: Crate FW65 и Peavey Audition 110 едновременно в чистите им канали

Ефект: С-амп на Nikifena с драйв между 9 и 10 часа.

 

Състейнът без вибрато (реално приложимият, иначе струната отзвучава доста...) варира от 6 секунди на празна първа струна, до 4 секунди на 17 прагче.

 

Втора струна - между 8 на празна и 4 сек на 17 прагче

 

Трета, 10 секунди празна; около 6 сек на 12 прагче; 4-5 сек на 17 прагче

 

Четвърта, пета и шеста карат по 13, 15, 18 секунди празна и по 5 секунди около 15 прагче.

 

Както виждате не е много, но като за бюджетна китара с функциониращо плаващо тремоло е добре. Пак повтарям, не правя вибрато докато засичам, за да не се търка струната в прагчето и да не се удължава тона. Освен това, имам проблем с прагчетата и ядат състейн. :metalist:

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Състейнът без вибрато (реално приложимият, иначе струната отзвучава доста...) варира от 6 секунди на празна първа струна, до 4 секунди на 17 прагче.

 

Втора струна - между 8 на празна и 4 сек на 17 прагче

 

Трета, 10 секунди празна; около 6 сек на 12 прагче; 4-5 сек на 17 прагче

 

Четвърта, пета и шеста карат по 13, 15, 18 секунди празна и по 5 секунди около 15 прагче.

 

Ако секундите са верни, това е един доста приличен резултат за болт-он китара с флойд.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.