Jump to content
Българският форум за музиканти

Straps, Strap Locks


Yves

Recommended Posts

Кой какви използва и има ли оплаквания за недъзи на продукта?

 

Питам защото след кратко обикаляне по българските магазини не останах много доволен от избора....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и страплокове Boston пру капъша, които изглеждат доста добре, но аз не съм ги ползвал.

Не мисля, че ще направят проблем, все пак не е нещо твърде сложно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ползвах един Planet Waves около 4 години, но поради всекидевното сваляне от китарата и не дотам дебелият кожен край, доста се разхлаби..мислех да си купя страп лок и да продължа да го ползвам, но като отидох в РФ си купих ето такъв:

http://ecx.images-amazon.com/images/I/2149...L500_AA261_.jpg

 

кожата в краищата е дебела и китарата влиза доста стегнато - вместо страп лок, решението ми е да не я откачам - просто си я прибирам с колана и това е

:)

 

Ако си по-фен на рок н рол стайл-а, имаше друга такава тема....отиваш при сарач и ти прави кожен колан с размери, каквито му поръчаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 3 комплекта Шалер на китарите и не съм имал проблем с тях .Не се нуждаят потдръжка. При Дънлоп ,мисля че трабва да се смазват .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам ето такива: http://www.thomann.de/ie/grover_artist_str...s_ironcross.htm

 

Представлява стандартен страп, само че има резба, на която се навива кръстчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шалер на всичките ми колани (4 в момента), нямам никакви оплаквания от тях, напълно надеждни

:girl_witch: няма грижи с Шалера,от 10-тина год. съм с такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всичките китари имам Шалер, но съвсем без проблем не са. Трябва редовно да се проверяват дали са стегнати от страна на китарата, защото имат навика да се разхлабват. Това явно е поради по дългия пин и рамото на сила (? имам предвид leverage...).

 

Класическия вариант между другото е доста по евтин, ефективен и няма тези проблеми: Купуваш 2 бутилки Grolsch, ония с странния механизм за отваряне. На керамичната тапа има една гумичка за уплътняване. Махаш гумичката от тапата, слагаш колана на китарата и после гумата върху пин-а. Държи супер-здраво.

 

fla_dicht_flasche.jpg

 

fla_dicht_git.jpg

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите страплокове са на Dunlop. Ползвам ги от няколко години и досега не са ми направили никакъв проблем. За да изтърват, трябва да ги изкъртя от тялото на китарата. Напълно надеждни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dunlop, Schaller и ето това чудо от Planet Waves:

<Линк>

Самозаключващ се колан. Ползвам го от скоро и нямам все още много впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз съм с два броя Дънлоп на китарата и баса. Перфектни. Не мога да преценя дали с нещо са по-добри или по-лоши от Шалер, които също са супер-дупер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дни и аз си купих един Дънлоп....има някакъв гаден луфт. Малък е и естествено, когато виси китарата не се усеща, но все пак ме дразни.

 

Гореописаният дефект пък ме дразни още повече, когато си помисля, че за 6 шайби и 2 елементарни механизма със сачми съм принуден да дам 30 сребърника...и тва ако е работеща пазарна икономика... Почувствах се като севернокореец.

 

Ша взимам да са мъйням от тая държава :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Искам да си взема Такъв колан(този модел),но не намерих такива в нито един онлйан магазин.Може ли някой да ми каже дали се продават в някой магазин,в кой град и колко парички? :thumbs_up:

 

 

Поздрави Стеф ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.