Jump to content
Българският форум за музиканти

Лютиер!?!


Recommended Posts

Аз от Хранов съм много доволен - имам фретлес от него - почти много добра изработка ("почти" - щото по стар български обичай си остави ръцете на едно място, ама то почти не личи ;) ). Просто баса ми има нужда от основен ремонт и ми се искаше при него да го правя. Но щом не се занимава, като поотминат студовете ще търся Диката.

Треа да се баси... ! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте,

Имам един древен "Стратокастер",който се опитах да боядисам(на нищо не приличаше)със спрей,но не стана добре.Повторно я пръсна с пистолет един мебелджия-по добре,ама..требе си майстор.

Впечатлен съм от работата на Диката,особено от Телекастера в "Сънбърст" цвят!Някой може ли да ми даде телефона му?Или на някой майстор от София,който боядисва добре?

Страт-а му трябва малко китване на места и лак(не държа да е цветен)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Петър Давидов - that's the one!!!

айде да не се заблуждаваме взаимно. незнам какви критерии имате и какви китари сте носили на по горе изброените, но определено в София няма майстор-лютиер на китари (добър) а за тоя мистър Астерикс- Петър Давидов да не съм и чул, който се е прецакал, прецакал!!! нека недопускаме некви застаряващи чичковци, които само на думи са майстори да ни прецакват китарите повече!!!!!!!!аз лично съм крайно недоволен от него... скъпо ми стуваше грешката да се доверя на тоя п.....!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам къде в Пловдив мога да намеря лютиер(въпреки че не съм сигурен дали точно към лютиер трябва да се обърна)...Таа почти съм сигурен , че проблема в китарата е в електрическата част - настройвах си тона от потенциометрите и сигналът(предполагам тва е терминът) от китарата изчезна...Преди време ми се беше разпоило нещо в куплунга за жака и го запоих , ноо до там стигат скромните ми умения по електротехника...Логично е да попитам към кого да се обърна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петър Давидов - that's the one!!!

айде да не се заблуждаваме взаимно. незнам какви критерии имате и какви китари сте носили на по горе изброените, но определено в София няма майстор-лютиер на китари (добър) а за тоя мистър Астерикс- Петър Давидов да не съм и чул, който се е прецакал, прецакал!!! нека недопускаме некви застаряващи чичковци, които само на думи са майстори да ни прецакват китарите повече!!!!!!!!аз лично съм крайно недоволен от него... скъпо ми стуваше грешката да се доверя на тоя п.....!

 

Подкрепям! :thumbs_up: Стойте далеч от тоя опосум! :nono: Иначе, скъпо ще ви струва! :wallbash:

Редактирано от the pick
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към Cmoko!На теб не ти трябва лютиер а някой разбиращ от елктроника щом като нещата са от потенциометри и др.Иначе в Пловдив си имате добър лютиер в лицето на Диката,като се има предвид какво съм виждал в форума изработено от него.

Редактирано от Valeri_pj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диката е #1. Отговорен, разбиращ, върви му приказката и от километър се вижда че е влюбен в работата си. От собствен опит. Ако някой иска телефон - ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Архитект Веселин Белевски, лютиер от Хасково знае всичко за архитектурата на китарата. Изкушените от арч топ модели го познаваме. Самият той свири много добре. Изнасял е инстументи в Щатите. Има сайт. :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де чета, чета, ама йок. Дайте телефон на този Венци от София, може и на лична ако е проблем за модераторите. Стана само говорилня ама ако требе да се свърши работа Ц.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, чета тука аз и си мисля - какво би липсвало на един майстор да бъде 100 % лютиер..ми за да създадеш или оправиш инструмент ,който създава изкуство трябва да си част от това нещо.Ако произвеждаш тесли или мебели може и да няма значение, тогава си дърводелец - лош или добър!Зависи колко са криви, здрави и тн.т. Но ако правиш китара...трябва да си китарист, музикант...Затова гласувам "за" и препоръчвам лютиери като Валери Градинарски - хора на които живота им е музиката. На мен ми помогна, доволен съм от резултата и то на доста приемлива цена при това. :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Извинявам се, че повдигам темата, но някой може ли да ми даде актуален телефон на Валери Градинарски на лично. Ще му бъда много задължен!

 

Поздрави!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте.

Търся си човек от София който да ми нагласи floyd rose-а и да ми направи височината на струните

максимално ниски и меки.Китарата си я взех наскоро втора ръка Korean BC RIch NJ Series

Моля да ми дадете тел за връзка или други контакти Мерси :)

 

китарата е 1 към 1 с тази тук http://www.youtube.c...feature=related

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Ееее, хайде пък чак най -добрия, и то в цяла БГ...

За Владо Тилев чувал ли си ?

Приятелка свири с цигулка на Тилев - не бих си купил негова цигулка - чували сме за Владо Тилев.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Не съвсем по темата на автора, но пиша тук от благодарност към човек, който много ми помогна с информация и морална подкрепа в една неприятна ситуация наскоро. На кратко, намерих дупчица от дървояд в барабаните си. Направих запитване към фирмата производител, на което все още не съм получил отговор, а именно дали и как обработват вътрешността на корпусите на въпросния модел, който притежавам, така че да са защитени и от какво. Потърсих съдействие и сред българските лютиери. Първи на помощ се притече И.Войков от Лютиерски Център в Русе http://luthierscentre.com/bg Разисквахме на дълго и широко и останах със страхотни впечатления от човека-отзивчив и възпитан, който не крие информация, може да се разчита на него дори за подобен род дистанционни консултации, от които той не печели. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.