Jump to content
Българският форум за музиканти

Лютиер!?!


Recommended Posts

Става въпрос за мандолинка?!

 

Един приятел (vovcho) B) си е намерил мандолинка обаче без долно мостче, и се чудихме двамата къде има лютиер в софия, че да я ...........оправим.

 

Мандолинките са сила!

B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрият лютиер в БГ се казва Валери Градинарски! :D

029809803

Пипа много добре, но много бавно. B) Не е скъп, но знаеш, че ще ти свърши винаги най-доброто и каквото трябва. B)

Има и други отрицателни черти, B) но положителните преобладават. ;) Освен това е и действащ китарист, свири на банджо, бузуки, прави аранжименти и е добър музикант. Бивш китарист на LZ. :guitar: :guitar: :guitar:

Стига толкоз информация.

Свържете се обезателно! B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрият лютиер в БГ се казва Валери Градинарски!  :D

029809803

Пипа много добре, но много бавно.  :headbang: Не е скъп, но знаеш, че ще ти свърши винаги най-доброто и каквото трябва.  :D

Има и други отрицателни черти,  :o  но положителните преобладават.  ;)  Освен това е и действащ китарист, свири на банджо, бузуки, прави аранжименти и е добър музикант. Бивш китарист на LZ.  :guitar:  :guitar:  :guitar:

Стига толкоз информация.

Свържете се обезателно!  :headbang:

Ееее, хайде пък чак най -добрия, и то в цяла БГ...

За Владо Тилев чувал ли си ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе аз съм пианист, бе! Аз ти казвам какво казват хората около мен, пък и го познавам лично!

Е малко по-раздухах, нещата, чак пък в цялото БГ не е.

Без филиповци и факултето!

:headbang::headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също така господин Атанасов, мисля все още можете даго намерите в задните стаички на клуб "Червило" в музикалната школа, където преподава китара. Нямам наблюдения колко е добър, но знам,че има усет за всичко, с което се е захванал, пък и колкото и да е слаб е лютиер.

 

 

 

модерирано от Snowwhite-моля,ако можете-пишете на кирилица!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасно, колкото участници, толкова различни отговори. С някои от гореспоменатите съм имал контакт, други чувам за пръви път.

 

За мен най-добрия беше Явор Николов - Ръмпо - луд за връзване, но няма аналог в родината. Той се отказа, сега се занимава с мотори и вече си е завоювал солидна репутация в тези среди. Вальо Градинарски си носеше при него китарата за ремонти :D .

 

Като видях името Христодорови, та се сетих. Някой чел ли е книгата "Балада за Георг Хених" на Виктор Пасков? Много лютиерска, нighly recommended!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брех, вече май към 10тина най-добри лютиери в България се насъбраха :D

 

Дайте направо да им организираме състезание, да не се караме :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам на тоя принцип да се пробваме кой от нас е "Най-як музикант"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами можехте да тествате в Пловдив в петак събота и неделя имаше концерти за класическа китара организ. от югоизточната асоциация на клас. китаристите от Гърция,Унгария,Сърбия,Румъния,Турция и БГ естествено.

Бяха дошли лютиери от сърбия,гърция и от БГ Галин Пенев и Боян Матев .Носеха техни китари .Имаше концерти на китаристи от тези страни и тн . изобщо купон голям.

Писах за това в форума Китара по темата " ...класическа китара и има ли тя почва ж БГ или нещо подобно ..... но никакви коментари или интерес не последва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Също така господин Атанасов, мисля все още можете даго намерите в задните стаички на клуб "Червило" в музикалната школа, където преподава китара. Нямам наблюдения колко е добър, но знам,че има усет за всичко, с което се е захванал, пък и колкото и да е слаб е лютиер.

 

 

 

модерирано от Snowwhite-моля,ако можете-пишете на кирилица!!!

ники атанасов ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.