Jump to content
Българският форум за музиканти

Лютиер!?!


Recommended Posts

Аз всъщност питах разбойника за неговия бас :D

Понеже о принцип 5-стр. басове са с 35" мензура, и някои твърдят, че с 34" B-струната е малко "floppy" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Това зависи повече от конструкцията на грифа отколкото от разлика от 1 инч в мензурата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Прав си Иво, Диката е човека:bravo: обещавам сники като е готова и мойта китара живот и здраве...

прав си :bravo: надявамсе да стане скоро китарката за да я покажеш на хората във форума,ако искаш само кажи ква китара ти прави и от кви материяли и т.н. :happy::cheers::cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той всъщност каза горе-долу, но в 'Китара'

 

Ash, по-тежкия ясен, тъй като китарата е/ще е от такова дърво

Грифа е maple, а фингърборд-а е абанос (ebony)

 

но подробностите ще са интересни

Редактирано от pacman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нека сам си каже :dance: да не се сърди нещо ако кажа аз :P

Няма такава опасност;)

 

Ами то по-добре подробности като станат завършени нещата, да не ги урочасваме:lol:, но по принцип тялото /както вече се каза/ ще е от ясен, грифа е maple, фингърборда - абанос...в момента чакам един Floyd и ключове на Boston /всичко черно/, а за адапторите вече доста се каза в Китара

Като цяло трябва да изглежда като аватара вляво /Jackson Kelly/, само че ще е с дървесен цвят, а всички джаджи и главата ще са черни

като стане готова живот и здраве ще пусна снимки :guitar:

Редактирано от Burton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 9 months later...
Също така господин Атанасов, мисля все още можете даго намерите в задните стаички на клуб "Червило" в музикалната школа, където преподава китара. Нямам наблюдения колко е добър, но знам,че има усет за всичко, с което се е захванал, пък и колкото и да е слаб е лютиер.

 

 

 

модерирано от Snowwhite-моля,ако можете-пишете на кирилица!!!

ники атанасов ли?

я Ники Атанасов

тва моя учител ве

на знаех че и лютиерствал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Абе пловдивчани, имаше едно време един лютиер Хранов - още ли работи тоя човек ? Някой има ли наблюдения върху негови инструменти ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пловдивчани, имаше едно време един лютиер Хранов - още ли работи тоя човек ? Някой има ли наблюдения върху негови инструменти ?

Преди 4-5 години един приятел си поръча китара при него и помня че нямаше много добри отзиви накрая...беше я забавил почти година, накрая имаше "изненади", които не влизаха в поръчката и т.н.

 

Доколкото знам в момента Хранов не се занимава вече с инструменти, а главно с производство на адаптори и др. електроника. Наскоро ми попадна много интересен правен от него адаптор за озвучаване на всякакъв вид класически струнни инструменти - приличаше на дървена пръчица със жак накрая :D прави ги за износ за Германия

...жалко че тогава нямах 25 лв :wall:

Редактирано от Burton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.