Jump to content
Българският форум за музиканти

Форум Китара


Recommended Posts

Абе проблемът е, че дори и да се направи подраздел, ако е пин-ната тема в раздел Китара, ефекта ще е нулев. Трябва като се цъкне на раздел Китара и да излизат два подраздела ...

Ефективността на пиннатите теми наистина е ниска. То си личи обективно от коментираното явление, та едва ли е необходимо да го доказвам с личен пример, но, да си кажа откровено, улавям се, че самият аз съм развил абсолютен рефлекс на игнориране на такива теми - тази част от началната страница на даден подфорум просто я изключвам от полезрението си, като знам, че там по принцип не се случва кой знае какво ново и интересно. Начинаещите би трябвало да обръщат повече внимание, обаче пък там има и друг проблем - много от заглавията на иначе важни и полезни пиннати теми са повече от енигматични, а не всеки новодошъл може да разгадае този вътрешнозаводски хумор. Ето, например, темата на Тони "За дръвцето и диаманта в пепелта" - е, абстрахирайте се от добре познатия ви контекст, поставете се на мястото на начинаещ и ми кажете вие какво разбрахте от това заглавие? Няма лошо една тема да е оригинално озаглавена и остроумна и т.н., но пинне ли се, тя вече изпълнява съвсем друга роля и заглавието й трябва да е сигнално просто и недвусмислено.

Тук обаче идва другия въпрос - добре де, ще пренасочим темите на новаците в отделен подраздел. Мислите ли, че основният раздел Китара ще бъде активен след това? Така или иначе, огромна част от влизащите там са начинаещи с конкретен въпрос, а една по-малка част са хора с някакъв опит, които се опитват да помогнат, доколкото могат. Но темите, които не касаят "откуде да си копя китара ефтино и хубаво да свири" са по една на страница. В такъв случай има ли смисъл цялото това нещо?

Има нещо вярно и в това. Според мен обаче смисъл все пак има, дори хипотетичните подфоруми да се окажат несъразмерни по обем и посещаемост, и той е в подобрената ориентация и прегледността. В това число елиминирането на дезинформиращата роля на заглавията (които обикновено са, меко казано, ужасни в това отношение), защото така поне тематиката ще може да се отгатва по подраздела, в който се намира темата.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не - няма смисъл :D Статистиката е показала, че колкото и пин-нати теми и подфоруми да има за "начинаещи", за покупка/продажба на китари, адаптери, магарета, струни, грифове, усилватели, процесори, камиончета, самосвалчета, тирчета - основният форум винаги остава пълен с такива въпроси.

 

Друг въпрос - колко са темите различни от посочените, които се появяват в "Китара"? Около 5 на месец... което означава, че няма кой знае какво интересно да се обсъжда освен покупката на китари, ефекти и усилватели. Т.е. това са въпросите и желанията на потребителите.

Подозирам, че нещото, което повече дразни пък по-опитните потребители е по-скоро неграмотното писане, задаване на въпроси и отношение, което е проблем на културата, образованието и възпитанието. Но пък избор на същите тези потребители е да не пишат/отговарят в такива теми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не - няма смисъл :recourse: Статистиката е показала, че колкото и пин-нати теми и подфоруми да има за "начинаещи", за покупка/продажба на китари, адаптери, магарета, струни, грифове, усилватели, процесори, камиончета, самосвалчета, тирчета - основният форум винаги остава пълен с такива въпроси.

 

Е да, но ако има отделни теми аз лично бих погледнал и там, вместо да се ровя и търся в общата. И не мисля, че няма да има интерес защото kolio_k няколко пъти беше пускал теми в "Китара" и бях гледани от доста хора.

Примерно ако има раздел за ревю на гиър или някакви техники на свирене ще влизам периодично да видя има ли нещо ново и интересно, а сега и аз спрях да влизам във форум "Китара" защото там е каша.

Така че делението не трябва да бъде на принципа опитни-неопитни, а по-скоро да се помисли какви други интересни подраздели може да има и да се отделят от общия форум.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да има под форуми.

Вижте jemsite.com форума. Има за адаптери отделен. За 6 струнни, за 7 струнни. Видове и марки. За техническа част/ запояване, схеми на китари/.

 

Guitars and Gear

 

JEM and Universe Guitars (6 Viewing)

For discussion of Ibanez JEM and Universe guitars only.

 

 

 

J-Custom, USA Custom & Prestige Ibanez Guitars (8 Viewing)

Discussion about USA Custom, USRG, American Masters, Prestige and J-Custom Ibanez 6-string Guitars.

 

 

JS (Satriani Model) Ibanez Guitars (4 Viewing)

Discussion about JS (Joe Satriani Model) Ibanez Guitars

 

 

 

Other Ibanez Guitars (26 Viewing)

Discussion about other Ibanez 6-string Guitars not covered in the above topics.

 

 

 

Other 6-string Guitars (non-Ibanez brand) (7 Viewing)

Discussion about any other 6-string guitars not made by Ibanez.

 

 

 

Other 7-string Guitars (4 Viewing)

7-string, 8-string & extend-range guitars guitar talk only here. All makes and models except the Universe.

 

 

 

Recording Studio (1 Viewing)

To discuss recording gear, home studios, home studio PCs, studio techniques and the likes.

 

 

 

Gear and Equipment (18 Viewing)

Gear & equipment disussed here. Amps, pedals, whatever.

 

 

Toolbox: Setup, Repairs and Mods

 

Tech: Setup, Repairs and Mods (9 Viewing)

Guitar workbench discussion such as setup, repairs, mods, installing new parts and more.

 

 

Pickups & wiring (5 Viewing)

Discussion about pickup types, replacements, recomendations, switching, wiring diagrams and sustainer systems for ANY guitar, JEMs included.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 :recourse:

 

Само не разбрах,защо Ibanez трябва да са в отделни теми,то така трябва да има отделни на Fender и Gibson

Редактирано от IgniteAll
Нарушение на правилото за цитат на предходно или дълго мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не - няма смисъл :D Статистиката е показала, че колкото и пин-нати теми и подфоруми да има за "начинаещи", за покупка/продажба на китари, адаптери, магарета, струни, грифове, усилватели, процесори, камиончета, самосвалчета, тирчета - основният форум винаги остава пълен с такива въпроси.

 

Друг въпрос - колко са темите различни от посочените, които се появяват в "Китара"? Около 5 на месец... което означава, че няма кой знае какво интересно да се обсъжда освен покупката на китари, ефекти и усилватели. Т.е. това са въпросите и желанията на потребителите.

Подозирам, че нещото, което повече дразни пък по-опитните потребители е по-скоро неграмотното писане, задаване на въпроси и отношение, което е проблем на културата, образованието и възпитанието. Но пък избор на същите тези потребители е да не пишат/отговарят в такива теми.

 

Аз все пак мисля, че разделение трябва някак да има. Може темите да са 5 на месец, но след време ще се събере някаква база. Иначе интереса на хората с малко повече опит се губи почти изцяло и отговорите на въпросите от типа Скаяр срещу Жаксон ще стават все по некачествени :) , а скоро други теми няма и да има, така или иначе, изглежда че повечето хора не се интересуват от тях. Аз самият започвам съвсем сериозно да губя интерес към китарния подфорум, а съм китарист все пак.

 

Пък и аз не говоря за пинната тема( те не вършат много работа), а за нов раздел от типа въпроси касаещи покупки на нов гиър. Така мисля че ще бъде и по лесно за начинаещите с въпроси да търсят инфо, а и спама би трябвало да си остава предимно там.

 

Примера с подраздел Авторска музика е показателен, преди време беше разделен на 4 подраздела (доколкото помня) и си работи перфектно.

 

Колкото до въпросите на начинаещите, винаги има кой да им отговаря, както съм забелязал и това ще продължи да е така и в отделен подраздел.

 

п.п. Що се отнася до неграмотното писане и други подобни, много малко хора в този форум пишат наистина грамотно, особенно що се отнася до пунктоация ( аз в никакъв случай не съм от тях), а и това не е в никакъв случай целта на форума , но все пак, мисля , че особенно неграмотните (от тип 5 грешки на 2 думи) постове трябва просто да се трият. Наистина тук не сме филолози, но все пак музикантите са хора на изкуството, интелектуалци тъй да се каже и е съвсем нормално дивата войнстваща неграмотност да дразни и да бъде критикувана

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами до колкото виждам мненията тук, всички да съгласни да има някакво разделение (подкатегории, подфоруми и т.н.).

Нека да предложим някакви подраздели, а тези хора, от които зависи решението да преценят какво да правят. Аз лично не съм се замислял досега за конкретни продложения, но също мога да предложа нещо... ако изобщо някой се интересува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не сте разбрали досега, колеги, няма да стане, щото администраторите не искат да го направят:rolleyes:.

 

Междувременно, насладете се на поредния изумруд самороден: http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=48067! Това вече и подраздел не го лови. Може би са прави хората, че не е от структурата на форума ... или, както казваше един барабанист, когото никога няма да се уморя да цитирам, "не е от китарата" :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и моето мнение по темата. Според мен няма смисъл поради простата причина, че хората и сега леят простотии където могат и по много. sevenstring, наречи ме дискриминатор, но онзи с лудата тема за незатягането на струните го изтрих с чиста съвест. :)

Има толкова много раздели, които можеха да се запълнят с полезна информация или да се допълни казаното до момента, защото все пак сме в 21-ви век и нови неща излизат непрестанно. Просто сме много. За справка вижте колко са хората, които са се регистрирали в този форум до момента. Миналата година бяхме около 4000. Като лека компенсация извадете към 1000 от сегашната цифра и вижте общата бройка. Всичко това, или поне част от него, ще се втурне да "пълни" и новия подфорум. Не, че искам да казвам голяма дума, но досега се справяме с модерирането и то не благодарение само нашето ровене, а и благодарение на много от вас, които докладвате нарушения. НО! Винаги има едно НО. Всяко ново нещо поражда и добро и зло. Кой ще модерира този нов подфорум? Лесно е да се предложи, но я кажете кой ще го следи за нередности И НЕГО? :) Като се направи ще го залеят спамерите с умнотии и после ще бъде проплакано, че и там има спам. Защо не си пълним досегашния форум с това, което трябва, а разширението да го оставим за момент, в който ще има какво повече да се каже и то вече наистина, а не просто, за да има още един раздел. Пиша всичко това, защото имам още 3 форума, които са гиганти в сравнение с музкант.орг и се хостват на дедикейтид машини, за да може да издържат тоновете потребители, които имат и пишат. Там един нов подфорум значи убийство на модерация, ред и загуба на нишката на спамерите, които и без това са се утвърдили да пишат само в един раздел или максимално два. Помислете много сериозно дали наистина искате нещо подобно да стане и тук.

 

Поздрави,

Виктор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднага ти давам причина. Има повече китаристи и псевдо китаристи, които смятат, че с питане до Цариград се стига, дори да има 1000 теми по техните проблеми. В другите раздели също има питащи, също има офтопик и незнание, но е по-малко и по-лесно се контролира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Простата причина е, ако мога да цитирам една песен на Reel Big Fish "Everybody plays guitar" младежите, както и ние едно време искат да са китаристи най-вече щото са отпред на сцената, свирят интересни неща, но не трябва да са толкова на показ както вокала. Демек, тъй като наплива за китаристки позиции е най-голям има и най-големи представителни извадки от всички групи пишещи като примерно групата "ВАПРОС, СПИЕШНУ, СПИЕШНУ" или групата "крушки или чипове светят по-добре" и тн

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.