Jump to content
Българският форум за музиканти

Раждането на хищника от Русе


Recommended Posts

10. Китарата като цяло няма стил и излъчване. Няма индивидуалност. Няма идея при подбор на хардуер и всички останали допълнителни компоненти.

 

К. Димитров

 

Поздрави и от мен.Евала за показаният хъс и труд!Не разбирам много от технологичната част на изработването и не взимам отношение по въпроса, обаче за съжаление съм съгласен с "BASS TRAFFIC" и затова мисля че няма да е лошо преди да започнете проекта да се консултирате с специалист по дизайн(нали идеята беше:"ефтини и ефектни")Аз, обичам много добре изпипан детайл и твърде съм убеден че детайла дава онази нотка префиненост и лукс...Въпреки всичко, мисля че от Русе съвсем скоро ще почнат да излизат много стойностни китари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все ми се струва че с висока летва мерите тука. Човека до вчера си играеше да реставрира стари китари, които някой е захвърлил. За отрицателно време се стигна и до проект от нулата. Както във всяко друго нещо , ясно е че в началото най бързо се напредва :)

В по напреднал етап от развитието си майсторите вече научават все по малко нови неща(просто защото не са останали много за научаване).

Така че не съдете пресилено . Не е задължително да си работил една професия 20 години за да достигнеш някой, който точно това е правил последните 20(особено в днешно време когато всичко като информация и консуматив е достъпно). Това е само първата китара и предполагам няма да е последната и нещата ще стават все по добре и ще се стигне до момент без забележки. (пожелавам го )А на този етап , грешките са поучителни и би следвало да не се допускат повече същите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не е висока летвата. По отношение на външният вид информация може да се намери навсякъде и съответно да се подбере правилният подход за направата на инструмента, без да се инвестира повече от настоящата инвестиция. Тук при конкретният инструмент грешките се допуснаха от старанието да се замажат кусури. Това е проблем. А пък си мисля, че не е никак болезнено човек да попита.

Аз си спомням моментите, когато нямаше интернет и колко трудно ми беше да се сдобия не с валидна, а изобщо с някакви информация за каквото и да било по устройство или технологи за направа на китара. Когато се срещна с някой, който познава материята не само, че нищо не казва ами и дезинформира. Сега информация бол, пък и тук във форума не сме се насочили само към търсенето на кусури. Мисля, че има достатъчно ориентири и подсказки.

 

По отношение на реставрация на на музикални инструменти конкретно китари- това е много по-трудно отколкото да се издяла нова китара. Много много по-трудно. Считам, че последователността е обратна: 1-во правене на китари, 2-ро реставрация.

 

К. Димитров

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш на първо време да спреш да пишеш във всяка тема и да започнеш да четеш повечко, а по-нататък да се изказваш само за неща, които знаеш

 

Само препоръка, всеки е свободен да се излага, ако иска

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Златен си!

 

Бях загубил тоя линк след неотдавнащната кончина на стария ми компютър.

Поръчвал съм от тук преди. :band2:

За съжаление май не шипват до Европа повече. :godbless:

Редактирано от edgecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Преобразяването на едно орфейче

 

n6839g.jpgf37ude.jpgf37ude.jpg

 

 

qp080j.jpg28cdezp.jpg2eygkkk.jpg

 

 

ivlu7c.jpg

 

 

Лека промяна в схемата на свързване и нови потенциометри.Звукът е приличен,характерен за БГ китарките.

 

 

С уважение RDG

 

ПП А този тип тремоло е върхът на българското китаростроене

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

"Ел.китара с вграден ефект "metall sound"" ;)

Слага ли я тая китара . Имам предвид не пада ли като си я сложиш с тоя обратен рог и наклон на задника?

Редактирано от Басурендер
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

 

На една от снимките е подпряна на стойката на дрелката.Стои си нормално без мераци за полягане.

 

 

Поздрави RDG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е почти супер, само където според мен тази българска електроника разваля цялата визия на китарката, а и главата е малко големичка :recourse::thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.