Jump to content
Българският форум за музиканти

Дължината на мензурата


Slacoth

Recommended Posts

Аз винаги съм си мислел, че е обратното.

ЛП и СГ китарите са с по-къса мензура и нямат флойд(редакция: или каквото и да е тремоло).

Редактирано от Cutthroat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

По-натегнат тръсрод = по-твърда китара

Не мислиш ли, че след като тръс родът е по-натегнат, струните ще са по-ниски? С други думи, китарата няма ли да е по-мека? ;)

Редактирано от Йети
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-натегнат тръсрод = по-твърда китара

Не мислиш ли, че след като тръс родът е по-натегнат, струните ще са по-ниски? С други думи, китарата няма ли да е по-мека? ;)

При еднакъв екшън: по-натегнат тръс род >> по-опънати(твърди) струни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо има тенденция китарите с фиксиран бридж да се правят с по-дълга мензура?

Аз пък имам по-важен въпрос - защо боклучавите китари за начинаещи винаги ги правят с тремоло! ;) Едвам си намерих китара, която няма ръчки и подобни шитни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еб*си темата

"Соло vs ритъм проектиране на китарите" - какво е това? Аз не знам да има ритъм и соло китари, че и проектирани различно :hysterical:

И кои китари с фиксиран бридж са с повече прагове - Телекастер или някой от всичките Гибсъни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо има тенденция китарите с фиксиран бридж да се правят с по-дълга мензура?

 

Мисля, че никой няма идея за съществуването на тази тенденция. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^,^^ Вие май скоро не сте разглеждали каталозите.

За*би...

Соло и ритъм проектиране на китарите - това го има от време оно още, и се дължи на факта, че когато един китарист свири ритъм партията в една група - примери има много - много неща по неговата ел. китара са му излишни:

- от 12 до 24 прагче - излишни :greenball:

- флойд роус - строго излишен :hooray:

- тънък гриф - не е за предпочитане и т.н.

Точно обратното е при соло китарата.

 

Точно затова един добър китарист вместо да си търси китара накичена със скъп хардуер, и 5 адаптера с 25 комбинации, и който няма възможност да си купи много китари за всяка нужда ще търси златната среда.

 

Някой даде пример със Gibson, което е некоректно, защото това си остава много яка марка, на която никога няма да имам възможност да свиря, защото предпочитам да си купя лека кола с толкова пари, но консервативна марка китари откъм иновативност.

 

Айде да спираме темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъм... не?

Тънкия гриф се търси както за сола, така и за рифове - ако са ти малки ръцете ще ти е трудно да си мяташ пръстите по някоя дебела пръчка, независимо какво свириш.

 

Пък има страшно много китаристи, които не ползват флойд в солата си.

 

А какво правим ако "ритъм" китаристът трябва да се включи в някое соло, за някой 30-секунден двуглас? "Сори, брат, няма да мога да ти свиря терци тука, щото съм си купил китара само за ритъм". :hooray:

 

"- от 12 до 24 прагче - излишни

- флойд роус - строго излишен

- тънък гриф - не е за предпочитане и т.н.

Точно обратното е при соло китарата."

А кое е точно обратното? На соло китарата не й трябват от 0 до 12 прагче, а флойда и тънкия гриф са строго задължителни?

 

 

На всяка китара на света можеш да свириш и рифове и сола.

 

А и не познавам човек, който да е седнал и да е казал "аз съм ритъм китарист!" и да си е изкъртил прагчетата от 12 нагоре, защото не му трябват...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и не познавам човек, който да е седнал и да е казал "аз съм ритъм китарист!" и да си е изкъртил прагчетата от 12 нагоре, защото не му трябват...

 

Предполагам че познаваш:

Cronos от Venom - баса му от 83 година.

Max Cavalera от Sepultura пък не слага 1 и 2 струна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А иначе еталонът ми за КИТАРИСТ - Чък Шълдинър - освен, че свири като луд на 22 прага има и само един хъмбъкер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, вижте кво:

Нека спрем навреме с нападките щото първо ми изопачихте темата, а после си позволявате да се мислите и за много компетентни.

Когато през 1997 свирехме с мойта група на един фестивал в Берковица, след нас на сцената се качиха Епизод и Драго извади китара с 33 прагчета.Вие може да си сложите 44 прага примерно и ще сте най-добрите. :hooray:

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, вижте кво:

Нека спрем навреме с нападките щото първо ми изопачихте темата, а после си позволявате да се мислите и за много компетентни.

Когато през 1997 свирехме с мойта група на един фестивал в Берковица, след нас на сцената се качиха Епизод и Драго извади китара с 33 прагчета.Вие може да си сложите 44 прага примерно и ще сте най-добрите. :godbless:

А друг вариант е да свириш на седемструнка с 0.008 за първа струна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Авторе, обобщи кои китари(като марка и модел) са "ритъм" китари, кои са "соло" китари, и кои с каква мензура са, та те притесняват тия въпроси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.